לינדה אלקובי עובדת העירייה שעומדת מאחורי הקלטת הלוהטת - נחשפת ומוסרת את גרסתה לאשדוד נטלינדה אלקובי קראה את האשמות שהופנו כנגדה בתקשורת והיא מחליטה להיחשף ולספר את גרסתה לקלטת הלוהטת. היא יוצאת בהתקפה נגדית על חברתה לשעבר שהאשימה אותה בשידול להקליט את המנהל שלה וטוענת שהחברה היא למעשה זאת שיזמה את ההקלטה הפרובוקטיבית כדי להכניס את בנה לעבודה.
על התפתחות הפרשה שמסעירה את העירייה

העובדות שאין עליהם ויכוח:

ג', עובדת עירייה, הקליטה שיחות שקיימה  עם המנהל של לינדה (נשוי + 4) בהן היא "הדליקה"  אותו על עובדת עירייה אחרת כשהיא מתארת אותה כחולת סקס (התיאורים הפורנוגרפיים שבקלטת רק הלכו והתגברו תוך כדי השיחה – והם לא ראויים להעלות על הכתב). המנהל נשמע המום מהתיאורים על ביצועיה של אותה עובדת והביע את הסכמתו להיפגש עימה ולממש את הפנטזיות שלו. כאמור כל השיחה הוקלטה.

לינדה שמרה את הקלטת אצלה במשך שנה וחצי ולבסוף החליטה לשלוח את הקלטת למנכ"ל העירייה מה שגרם לכך שהמנהל הוזמן לשימוע לפני פיטורין וכך את ג'.  העירייה מנועה בשלב זה מלפטר גם את לינדה מאחר ומבקר המדינה העניק לה חיסיון זמני של חושפת שחיתויות.

מכאן הגרסאות מתפצלות בשאלת היוזמת של הקלטת והמניעים לשידול המנהל לקיים יחסים עם עובדת עירייה אחרת.

הגרסה של ג' שפרסמנו אמש:

ג' סיפרה כי היוזמה של ההקלטה  היא של לינדה אשר הסתכסכה עם המנהל שלה ובקשה ממנה להקליטו כדי ליצור קלף חזק כנגדו. בתמורה למשימה זו, טוענת ג', לינדה הבטיחה לה תשלום : "לינדה  אמרה לי 'בואי נזרים את המנהל על בחורה ואת תקליטי אותו. אני מבטיחה לך, אני אתן לך כסף. היא השתמשה בי כשעיר לעזאזל, בגלל המצב הכלכלי שלי  נפלתי ברשת".

הגרסה של לינדה אלקובי:

"ג' הייתה חברה מאוד טובה שלי - היא זאת שהגתה את הרעיון  לשדך יחסי מין בין המנהל לבין אותה עובדת עירייה שנהגה לקיים יחסי מין עם עובדי עירייה רבים אחרים. ג' פנתה אלי כדי שאעזור לה להקליט את השיחה בניהם כדי שהקלטה זו תסייע לה להכניס את בנה לעבוד בעירייה.

באותה תקופה שההקלטה בוצעה בכלל לא היה לי סכסוך עם המנהל שלי, להפך היינו ביחסים טובים ולא הייתה לי כל סיבה לרצות להקליט אותו. הסכסוך בנינו נוצר רק חודשים לאחר מכן.

שמרתי את הקלטת הלוהטת למען ג',  אבל ביום מן הימים כשגיליתי שמבקשים לפטר אותי מהעירייה לאחר 18 שנות עבודה בתירוץ שנסעתי למרוקו ללא אישור...החלטתי לשלוח למנכ"ל העירייה אילן בן עדי את הקלטת.

הסיבה האמתית שרצו לפטר אותי היא שחשפתי שחיתויות בעירייה ולכן חיפשו רק הזדמנות לפטר אותי. פניתי למבקר המדינה  שהעניק לי הגנה כנגד הפיטורים. ההגנה מסוג זה ניתנת לעובדי מדינה שחושפים שחיתויות.

לשאלה מדוע ג' מאשימה אותה היא משיבה:

"ג' החליטה להפיל את האשמה עלי בגלל שחששה למעמדה בעירייה, אנחנו כבר לא מדברות והמנהל הוא זה ששכנע אותה לצאת נגדי, אבל ג' רחוקה מלהיות תמימה, שמעת כיצד היא מדברת בקלטת.

לשאלה האם היא הבטיחה לה כסף, עונה לינדה – "בזמן שחליתי היא  נהגה לעבוד אצלי בבית  וקיבלה ממני כסף בתמורה לעבודות הניקיון. הסתבר לי שהיא עבדה אצלי בבית בזמן שעות העבודה שלה בעירייה. הערתי לה על כך אבל היא התעלמה. לאחר כל מה שהיא אמרה עלי... אני מרשה לעצמי לחשוף את האמת ומוכנה ללכת למכונת אמת כדי לאשר שכל מה שאני אומרת זה נכון. אני קוראת לג" לבוא אף היא למכונת אמת".

ההגנה של מבקר המדינה:
מבקר המדינה כבר העניק ללינדה אלקובי בעבר מעמד של חושפת שחיתויות, לאחר שבעירייה בקשו לפטר אותה מהעבודה ובכך העניק לה הגנה מפני פיטורים. עתה שוב פנתה אלקובי למבקר בבקשה לקבל הגנה  לאחר שבעירייה בקשו לזמנה לשימוע לפני פיטורים בעקבות הקלטת הלוהטת.

וכך משיב אמש מבקר המדינה לפנייתה:

"לינדה שלום, 
נבקש להודיעך כי פנינו לעיריית אשדוד לקבלת פרטים והבהרות, וכן ביקשנו לבטל בשלב זה את זימונך לשימוע, כדי שיתאפשר לנציב לבחון את הדברים. לאחר קבלת תשובת העירייה לא נאחר להודיעך.

מה מצבו של המנהל?

מה דבר פרסום הקלטת גרם לכך שהמנהל קיבל התמוטטות עצבים ואושפז להתאוששות. הוא נבוך מלהסתובב במסדרונות העירייה וגם בבית המצב מאוד לא פשוט... מאחר והוא לא ביצע עברה בפועל אלא רק הביע את הסכמתו לקיים יחסים עם אותה עובדת, אך במקביל יתקשה לכהן כמנהל לאחר שהפרשה נחשפה, סביר שיגיע בסופו של יום להסדר הפסקת עבודה (פנסיה מוקדמת?) מרצון עם כל הזכויות המגיעות לו

מה מצבה של ג'?

ג' ככל הנראה תפוטר מעבודתה בעירייה לאחר שהקלטת מציגה אותה באופן שלילי ומוחלט ואין עוררין כי ההקלטה הסמויה שנועדה לסחיטה והניסיון לשדך יחסי מין בין עובדים מהווים עבירה חמורה שבעירייה יתקשו  להשלים עמה.

 

 

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('5421fdbe-7950-4a70-8d98-881251bfd5ba','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('5421fdbe-7950-4a70-8d98-881251bfd5ba','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה