כ-11 שנים אחרי שהחלה בנייתו, תרומות רבות מצד גופים פילונטרופיים ומשרד הבריאות, כל זה ירד לטימיון. מבנה חדר המיון הקדמי באשדוד עומד נטוש ופרוץ לכל דיכפין.

פרוייקט חדר המיון הקדמי באשדוד הוא יוזמה של חסידות גור, שרבים מחסידיה מתגוררים באשדוד. היוזמה נולדה בעקבות דרישתו של האדמו"ר מגור, אריה אלתר, לספק שירותי חירום לקהילתו. הפרוייקט החל לרקום עור וגידים ב-2006 ביוזמת עמותת "רפואה וישועה" של חסידי גור. שנתיים אח"כ ב-2008 אמור היה חדר המיון הקדמי להתחיל לפעול ולשרת את כלל תושבי אשדוד.

רפואה וישועה קיבלה שטח בגודל של 3 דונם בצמוד לתחנת מד"א בעיר, והעמותה התחייבה להפעיל את חדר המיון הקדמי עד שנת 2009.  בניין חדר המיון הוא בן 9 קומות, 4 מהן תת קרקעיות. ההשקעה בפרוייקט עד לעצירתו מוערכת  בכ-80 מיליון שקל, רובם מתרומות.

בשנת 2012 פורסם באתר YENT על פגישה שנערכה בין ראש העיר יחיאל לסרי לשר הבריאות יעקב ליצמן. הפגישה נסובה סביב סוגיית פתיחת חדר המיון הקדמי, כאשר ברקע הולך ונבנה בית החולים אסותא באשדוד. על פי הפרסום, כי בתוך זמן קצר ייחתם הסכם להפעלתו של חדר המיון הקדמי, מה שלא קרה עד היום. 

צילום: עופר אשטוקר

בשנת 2016 חשפנו באשדוד נט כי יו"ר אסותא אמר בועדת הבריאות כי מתקיימים מגעים מתקדמים לסיפוח המבנה שבנתה רפואה וישועה, מה שיגדיל משמעותית את בית החולים אסותא באשדוד. 

בינתיים בית החולים באשדוד החל לפעול על כל מחלקותיו, ומבנה חדר המיון הקדמי עומד בסמוך אליו, מחכה לגואל.

אתר בניה פרוץ

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו