בגיל 100: הלכה לעולמה האישה הצדיקה עישה ארז'ואן מאשדוד


להאזנה לתוכן:

ארז'ואן ז"ל הובאה למנוחות בשבוע שעבר כשילדיה ובני משפחתה מלווים אותה בדרכה האחרונה. בנה יעקב ארגמן ספד לה: "את תהיי חסרה לי בכל רגע של היום"

עישה ארז'ואן ז"ל

רבים ליוו בשבוע שעבר למנוחת עולמים את האישה הצדיקה, אשת החסד עישה ארז'ואן אשר הלכה לבית עולמה בגיל 100. ארז'ואן ז"ל הייתה צלולה וחדת מחשבה עד יומה האחרון, הותירה אחריה 9 ילדים וצאציהם.

בנה הבכור יעקב ארגמן ספד לה בשם המשפחה:

"אימא הצדיקה. אימא.
את תהיי חסרה לי בכל רגע של היום.

את שחשבת עלינו ודאגת לנו יום ולילה, הלכת בדרך כל כך שקטה.

פתאום הפסקת לנשום. האישה החזקה אמרו עלייך רק אתמול וקיווינו שהנה את מתחילה להתאושש ונחזיר אותך הביתה, אבל לא. אומר המלאך 'לא', הגיע הזמן שאקח את מה ששייך לי. את נשמתך הוא לקח והשאיר אותנו יתומים וכואבים.

את כל כך יפה, היית אימא, גם ברגע האחרון.
זה תמיד ככה. ברגע שכל כך מחכים להתאוששות בא הרגע האחרון.
כולנו בוכים עלייך אימא.

מה יהיה עם השבתות שלנו ששרת את שירי שבת, שירי הבקשות שאבא לימד אותנו. ותמיד תמיד דחפת ועודדת אותנו לשיר עוד ועוד וכמובן ללכת בדרך השם.

ברוך השם. שתי המילים השגורות בפיך על כל שאלה הן היו התשובה שלך. הצניעות שלך. כיסוי הראש במשך 85 שנה. מעולם לא ראינו את שערות ראשך עד לחודש האחרון.

אנו מבקשים את סליחתך אימא על אשר לא עשינו מספיק כדי להקל עלייך את הצער שליווה אותך לאחרונה. סליחה. אימא. נשמתך תעלה לשמי מרומים ליד כיסא הכבוד. אימא.

אימא עישה כמעט מאה שנה של מעשים טובים. מאה שנה של נוסטלגיה. מאה שנה של שמחות וגם של כאבים. אבל המאפיינים את אימא: החיוך ושמחת חיים, הנתינה מכל הלב לאורחים כמו לילדים...

לא אשכח איזו אהבה גדולה הייתה לה לאבא היקר רבי שלמה ז"ל ואיזה כבוד גדול רחשה לו. היא לא שוכחת אף פיוט, אף שיר של אבא. הפיוטים של הבקשות שמאגדים אותנו כל עת שעורכים ארוחה משותפת במיוחד בשבת.

3 השלאגרים של שבת: יוצר יחידתי. כי אשמרה שבת. מבורך שבת. ושלושתם במנגינה אופיינית לכפר אמזרו שבמחוז זגורה. אגב, היא הגיעה בתור ילדה מהעיירה אל-כתאווה אחרי שנפלה פצצה גרמנית ב-1939 על בניין גבוה. משם לקזבלנקה ולאשדוד ולאהבה של ארץ ישראל שירושלים לא פשה מפיה עד לאחרונה.

אימא האהובה הצדיקה הביאה לביקור תנחומים כל המי ומי במשפחה המפוזרת בכל קצווי הארץ וכמובן בחו"ל, מי בטיסה ומי בקשר. אבידה גדולה למשפחה ענקית. הייתה אימא לאחד עשר ילדים אהובים ומאוחדים.

כולנו מלאים הערכה והערצה לתכונות הנעלות שמהוות מתווה לדרכנו בחיים. יהי זכרך ברוך אימא ובגן עדך תהא מנוחתך.

יעקב ארזואן, בכורך, בשם המשפחה".

יהי זכרה ברוך

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה