כתבות

 
 
       
11:52 / 18.11.11
 
אייך הפכנו, תושבי העיר אשדוד, פתאום לאזרחים סוג ב' ?! אייך לפתע יצאנו מגבול הקו האדום?!
בואו נדמיין לרגע שטיל יוצא מעזה אל עבר שמיי תל אביב, מפספס בסנטימטרים מגדל מגורים ופוגע במכוניות אשר בוערות באש ומרעידות את לב תושבי השכונה.....
מה קורה אז?
יש למישהו ספק שמדינת ישראל יוצאת מכליה, שצה"ל, על כל חיילותיו יוצא לפרק את עזה במלחמה שכותרתה תהיה:"המלחמה על הבית". או "מלחמת הקיום של מדינת ישראל".....?
יקום ח"כ, שר, מדינאי, מפקד בצבא או כל אזרח ישראלי שיהמר אחרת.
אז זהו שזה לא תסריט בלהות, זה בדיוק מה שקרה, רק לא בעיר ת"א, אלא בעיר אשדוד.
האם דין תל אביב שלא כדין אשדוד? האם דמו של ההרוג באשקלון אינו שווה לדמו של תושב הרצלייה?
בלי שנשים לב, מישהו פתאום חילק את מדינת ישראל לשניים ושם קוו אדום מהנגב ועד אשדוד!
הפלסטינים מפחדים לחצות את הקו האדום, רק שקו אדום זה לא כולל את אשדוד, קו אדום חדש נוצר והוא חוצה את ישראל לשווים יותר ושווים פחות בפני ממשלת ישראל.
10:52 / 06.11.11
     
       
       
       
       
       
פרשנות, מאת: אייל בן שמחון.

סביר להניח שטיל אל אשדוד יהווה עליית מדרגה חמורה שתאלץ את צה"ל לצאת למבצע נרחב בעזה ואת זאת אנשי החאמס לא היו רוצים בשלב זה. הם כבר הרגישו את נחת זרועו של צה"ל שהעמיד אותם בפוזיציה משפילה, תוך שהם מתחפרים ומתחבאים מאחורי משפחות וילדים.
סכנה ממשית תהיה במידה ובמצריים יעלה שלטון פרו חאמס עם אוריינטציה מוסלמית דתית, בלבנון יתחזק משמעותית החיזבאלה והאיראנים ירגישו מספיק בטוחים וחזקים כדי להתעמת מול ארה"ב.
נכון להיום האיראניים מאוד רוצים להבעיר את האזור, אך עושים זאת באמצעות העברת נשק מתקדם בסתר ולא מעיזים לצאת בפרונט מחשש לתגובת המערב.
רק במקרה כזה אנשי החמאס ינסו ליצור פרובוקציות כדי להלהיט את היצרים ולהבעיר את האזור תוך אמונה שהם יזכו לגיבוי מצפון ומדרום ובכך יגרמו נזק אדיר לישראל מחד ומאידך יחזקו את מעמדם ברחוב הפלסטיני.
אם לא תהיה אלטרנטיבה אמיתית של הסכם שלום נרחב, ימצאו עצמם אנשי החאמס זוכים לרוח גבית גם מכיוון אזור יהודה ושומרון לקראת מערכת הבחירות.
סביר להניח שהפלסטינאים ביהודה ושומרון אשר זוכים לעדנה כלכלית יחסית, לא ירצו לחזור לאחור ולחיות כאחיהם בעזה, אלא אם הם יאמינו שהמזרח התיכון הנמצא לקראת מהפכה עממית כוללת, יהיה לצידם.
סביר להניח שמעת לעת נמשיך להיבהל מאזעקות במהלך השנה הקרובה, סביר להניח שבתקופה זו לא תהיה הסלמה.
סייג לפרשנות זו הנה במידה וטיל שישלח, באופן פיראטי ע"י אחד מהארגונים הרבים הפעילים בעזה, יפגע חלילה בנפש. במקרה כזה יוצר לחץ ציבורי ופוליטי גדול לפעולה נרחבת ומידית.
צה"ל יגיב בעוצמה ובעזה יהיו חייבים להגיב בעוצמה מקסימאלית כדי לשפר את מעמדם בהסכם הפסקת אש.
במקרה כזה יהיו לנו כשבוע עד שבועיים "חוויות" שיזכירו את ימי עופרת יצוקה.
19:33 / 23.03.11
       
       
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה