מה מסתתר מאחורי המסאז'ים המפנקים שמציעים לנו במודעות בעיתונות המקומית? כתב אשדוד נט יצא לבדוק היכן ממוקמות דירות העינוג בעיר (אחת מהן פעלה ליד גן ילדים), השווה מחירים ושמע סקירות מקיפות על השירותים הניתנים באותן הדירות. המסקנה: תעשיית המסאז' "המשחרר" באשדוד בתנופה. הבעיה: שכנים שנאלצים להתמודד עם תנועה מיוחדת של גברים "לחוצים" ומסאז'יסטיות מקצועיות שנאלצות להתמודד עם תדמית מפוקפקת וטלפונים רבים של פונים הרוצים "הרפיה"

מי מאיתנו לא נתקל במודעות המציעות מסאז' מפנק במיוחד מיפיפיות צעירות באשדוד. מה מסתתר מאחורי אותן המודעות, שלכאורה מציעות רק פינוק למעוניינים. באשדוד, כך מתברר, פועלות לא מעט דירות עיסוי, שפועלות בתוך שכונות המגורים ברחבי העיר. יצאנו בעקבות אותן המודעות כדי לראות מה מציעות אותן המעסות ומה זה בכלל בודי מסאז'. חשוב להבהיר: מקומות רבים בעיר מציעים מסאז'ים מקצועיים לחלוטין וכן טיפולים אלטרנטיביים שכלל לא עוסקים בפעילות הרפיה כלשהי.

אז איפה פזורות הדירות

ניתן למצוא את דירות העיסוי בעיקר ברובעים הישנים של העיר, שם ככול הנראה השכירות זולה יותר וקל יותר לא להתבלט בקרב דיירי הבניין, שעסוקים בטרדות היום. אנחנו ביקרנו (לצורך התחקיר) וקיבלנו פרטים על 20 מקומות המציעים שירותי עיסוי בעיר. ברובע ב' לדוגמא, באותו הרחוב נמצאות 2 דירות המציעות מסאז'ים מפנקים הכוללים הרפיה. הפרטים הנמסרים בטלפון הם דלים וכוללים קודים כמו "בודי" או "הרפיה" המילה סקס כלל לא נאמרת. החשש הוא שמעבר לקו נמצא איזה בלש חרוץ של משטרת אשדוד.

"רוצה יותר פרטים, תבוא למקום", אומרת לי המסאז'יסטית מעברו השני של הקו. אנחנו מגיעים לדירה, שנמצאת כאמור ברובע ב', שם אנו מרגישים את התנועה המיוחדת. מחוץ לגרם המדרגות נע בעצבנות אדם, כנראה "פציינט" שמתלבט קשות אם לעלות לדירה או לא. לאחר שהוא הולך וחוזר, הולך וחוזר שוב, הוא עוזר אומץ ונבלע בחדר המדרגות. אנו מתקרבים למקום ומספיקים לראות אותו נכנס לדירת המסאז'ים.

אנו עולים לדירה כדי לקבל פרטים נוספים. אישה מבוגרת למראה פותחת לנו את הדלת. היא לבושה ביגוד מינימאלי שמאפשר לדמיון לפרוח. "תבוא אחרי", היא אומרת, תוך שהיא מציצה אל גרם המדרגות לראות שאיש לא ראה אותי נכנס. אנחנו נכנסים לחדר שאמור להיות חדר המסאז'ים המפנקים. במרכז החדר עומדת מיטת עיסוי ישנה, בצד כורסא קטנה ווילון מחסה את החלון, כאשר התריסים מוגפים כמובן. מנורה קטנה עושה אור קטן בחדר והריח בחדר... זה לא לוונדר. היא בוחנת אותי בעין קפדנית, בודקת שהעומד מולה איננו שוטר.

"אתה מקבל מסאז' מקצועי לכל הגוף ובסוף יש בודי מסאז' מפנק ומשחרר", היא מתחילה להסביר לי על התהליך. זה בעירום מלא? אני מקשה ושואל אותה. "עירום מלא", היא אומרת. אפשר לגעת? אני שואל. "אפשר בעדינות", היא משיבה. איך מתבצעת ההרפיה? אני שואל. היא כבר מתעצבנת משאלותיי, שכנראה היו רבות מהרגיל. "אני יודעת את העבודה שלי", היא אומרת בעצבנות ומוסיפה "תסמוך עלי". בשלב זה הבנו את הרעיון. העיסוי נעשה בעירום מלא על ידי האישה, אתה יכול לגעת בה ובסוף היא גם תדאג לשחרר אותך... בדרכה המיוחדת. "טוב, אני לא מעוניין", אני אומר לאישה, כאשר ברקע ממשיך הטלפון הסלולרי שלה לצלצל בלי הפסקה.

היא בטח לא תצטער על זה, אני חושב לעצמי. בעוד אני יורד בגרם המדרגות, גבר אחר כבר עושה דרכו לדירה שזה עתה יצאתי ממנה. הדלת נפתחת והוא נבלע בתוכה בלי דיבורים מיותרים.

אנחנו ממשיכים לבדוק את המודעות שמצאנו בעיתונות המקומית ובאתרי האינטרנט כדוגמת אתר יד 2. באותו הרחוב ברובע ב' אנו מוצאים שתי דירות מסאז'ים המציעים שירותי הרפיה לגברים. ברחוב הראשונים, בשבי ציון, ברחוב העצמאות, בכל הרחובות האלה נמצאות דירות עיסוי הכוללות שירותי בודי מסאז' בעירום מלא או עם תחתונים בלבד, שבסופו אתה מקבל הרפיה. ברחוב רוגוזין מצאנו 2 מקומות, באחת מהן הציעו לנו שירותי מין ללא כל בעיה בטלפון. עוד תוכלו למצוא דירות מסאז'ים כאלו בדב גור, באלמוגים, ברח' אילת ובעוד כמה מקומות שפועלים באזור התעשיה בעיר. תעשיית המסאז'ים בהחלט פורחת בעיר. ברוב המקומות אליהם התקשרנו הצטרכנו להמתין לסיומן של הממתינות בטלפון או השגנו את אותם רק לאחר ניסיונות רבים. בחלק מהמקרים הצטרכנו לקבוע תור מראש, לעיתים אפילו יום למחרת. טווח המחירים נע בין 120 עד 200 ₪... תלוי בזמן העיסוי. כמובן שאם תרצו משהו הרבה הרבה יותר זול, תמצאו אותו ברחוב ז'בוטינסקי, שם מסתובבות נערות עובדות (יצאניות) באין מפריע. למעט במקום אחד ברחוב העצמאות, באף מקום לא מצאנו תעודה המעידה על השכלה בתחום המסאז'ים, אך גם ברחוב העצמאות, על אף המקצועיות, המסאז' יעשה עד להרפיה מלאה, כך בכל אופן לדברי המעסה במקום, שציינה שאצלה אין סקס. והכסף, הוא מתגלגל והרבה, אך לא ברור כמה מס הכנסה משלמים באותם העסקים, אם בכלל.

אחד המקומות שהציע לנו שירותי מין פעל בבניין דירות שסמוך לגן ילדים. שם דווקא זכינו לשיתוף פעולה מצד המסאז'יסטית שסיפרה לנו: "היום אנחנו פה ומחר במקום אחר. אנחנו כל הזמן עוברות ממקום למקום". מולי עמדה אישה מבוגרת, אולי בשנות הארבעים לחייה, בניגוד למודעה שבישרה מעל דפי העיתון "יפיפייה צעירה". אני שואל אותה אם באים הרבה אנשים, והיא משיבה ש"ברוך השם, עבודה יש בשפע". היא מסרבת לגלות את גילה, אך מספרת שהיא אינה גרה באשדוד, היא רק עובדת כאן. "הכסף הוא טוב", היא אומרת. "בהתחלה זה היה בשביל ההישרדות, אך אחרי זה ראיתי את הכסף, ואני צריכה לחשוב על העתיד שלי", היא מספרת. היא עובדת בדירה עם עוד חברה ונראה כאילו יש מישהו שאחראי על התפעול הלוגיסטי... "בסוף כולם מרוויחים", היא אומרת בחיוך. אנו מנסים לדעת אם הקרבה לגן ילדים לא מטרידה אותה, אך היא אומרת "כאילו שהם רואים מה קורה פה. זה ממש לא משנה". לדבריה, היא תמשיך לעסוק במסאז'ים והענקת שירותי מין עד הפנסיה. אגב, השכלה פורמאלית במסאז'ים, אין לה.

מה אומר החוק בישראל

הסיבה לכך שמשתמשים במילות קוד כמו "עיסוי מפנק" או "body (בודי)" היא החוק, שאינו מאפשר פרסום בדבר מתן שירותי זנות.

החוק הפלילי בישראל אוסר על פרסום שירותי זנות, והעונש על העוברים על כך צפוי להגיע עד לשישה חודשי מאסר. אולם על פי החוק, הפרסום לזנות אינו חוקי במידה "שעניינו אך ורק שירותי זנות". תת-סעיף זה בחוק הוא שגורם לבתי הבושת להכריז על עצמם כמרכזי ריפוי או מסאז'. מכיוון שבתי העסק מפרסמים מסאג'ים בלבד, למעשה הם לא עוברים על החוק.

החוק, יש להדגיש, אינו אוסר על עיסוק בזנות, אלא על סרסרות, המהווה עברה פלילית. לכן העבריין הוא מנהל מכון הליווי, ולא מי שעובדות בו.

הפעילות של המשטרה באשדוד

מידי פעם יוצאת המשטרה למבצעי מניעה, בעיקר לאחר תלונות שמגיעות מדיירי בניינים המתלוננים על הפעילות הענפה בבניינם.

בשנת 2009 לדוגמא ביצעה המשטרה 8 ביומים ע"י שוטר שהתחזה ללקוח תמים. השוטר לרוב מחובר למצלמות מעקב. הוא מגיע לדירת העיסוי ושומע את הפרטים שאני שמעתי. סקס אסור לבנות להציע, לכן השימוש הרב במילה "הרפיה" או "בודי" שנאמרות ע"י הבנות.

בפעילות שערכה המשטרה בשנה שעברה, היא עיכבה לחקירה 28 נשים שנתפסו עובדות בדירות באשדוד כשהן מציעות שירותי מין. 2 צווי סגירה הוצאו לדירות בהן התבצעה הפעילות המינית. אך בזמן שבמשטרה סוגרים במקום אחד, צצים אחריו עוד שניים או שלושה מקומות, ממש כמו פטריות אחרי הגשם.

חלק מהמקרים הזכורים לנו מהשנה שעברה, הם מעצרה של נערת הלווי היוקרתית שנעצרה בדירה במרינה באשדוד. עבור שירותיה היא ביקשה וקיבלה 1000 ₪ לשעה של עינוג.

מקרה אחר שהגיע לתקשורת דיווח על בעל טרי שגילה לאחר חתונתו שאישתו עוסקת בזנות באחת הדירות באשדוד. הפרשה התפוצצה לאחר שהוא הגיע למקום בעקבות שמועות ששמע והופתע לגלות את אישתו בלבוש מינימאלי. במקום נוצרה מהומה ונדרשה התערבות המשטרה.

במקרה אחר, מזעזע ביותר, הציעה אישה שירותי מין לבלש שהתחקה ללקוח. האירוע התרחש ברחוב ההסתדרות בעיר, כאשר בחדר ליד שוכב בנה בן ה- 9 וישן את שנתו. האישה נעצרה לחקירה וסיפרה שמצבה הכלכלי הקשה הוא שגרם לה לעסוק במקצוע העתיק בעולם.

אז איפה בכל זאת הבעיה?

ראשית צריך לשבור את הסטריאוטיפ שכול המסאז'יסטיות הן רוסיות. במהלך הבדיקה שאנו ביצענו, היו גם אחרות שאינן רוסיות. סטריאוטיפ נוסף הוא שכל מי שמציעה שירותי מסאז' או טיפול טבעי, מציעה גם שירותי הרפיה... צאו מהסרט. יש תעשיה שלמה של טיפולים טבעיים שלא קשורים בכלל לפעילות מינית.

אחת הבעיות הקשות בעניין זה הוא מיקומם של אותן הדירות. ברוב המקרים מדובר בדירות שכורות בשכונות מגורים בבניינים משותפים. דיירי אותו הבניין מגלים יום בהיר אחד תנועה ערה במיוחד בבניין שלהם, של גברים המחפשים את המקום. אותם התושבים התמימים חוששים מתנועה זו ומחשיפה של ילדיהם למה שקורה באותה הדירה שנמצאת בשכנות אליהם. כאן מגיעות התלונות למשטרה על מטרד לשכנים. המשטרה מגיעה, סוגרת את המקום, אך הוא שב ונפתח בדירה אחרת באזור אחר, ומהווה מטרד לתושבים אחרים.

באחת הדירות שפעלו בעיר, היו הקליינטים מתבלבלים עם דלת השכנים. התנועה החריגה למקום הטריפה אותם ולכן הם החליטו לרשום בגדול בכניסה לבית את מספרו של המקום המעניק שירותי עיסוי. הם לא הסתפקו רק בכך אלה הצביעו עם חץ גדול על המקום. בינתיים תלונות התושבים למשטרה הביאו לסגירת המקום... עד הפעם הבאה.

בעיה נוספת שהגיעה אם שינוי החוק שאוסר פרסום מודעות זנות, היא שאותם המקומות, כדי שיוכלו להמשיך לפרסם את שירותיהם, החלו לתת קודים לשירותים אותם הם מעניקים. כך ניתן לראות מודעות על מסאז'ים מפנקים מיפיפיות הכוללים בודי.

שינוי דרכי הפרסום חשפו בעלות מקצוע רבות, מסאז'יסטיות  מקצועיות וכאלה שעוסקות ברפואה אלטרנטיבית , לפניות של גברים רבים שחיפשו שירותי הרפיה ומין. אותם העסקים הלגיטימיים נאלצו להפסיק לפרסם בעיתונות.

"נאלצתי להפסיק לפרסם כיוון שהטלפונים והשאלות המביכות לא הפסיקו להטריד אותי", מספרת א' העוסקת ברפואה טבעית. "בחלק מהמקרים", היא מספרת, "הגיעו גברים לקבל טיפול וקיבלו רושם כאילו שהם יקבלו אצלי מסאז' כולל הרפיה. פתאום הגבר מתפשט ונשאר עירום כביום היוולדו. זה מחזה מביך. אני בכלל עוסקת בשיאצו... בשלב הזה הבנתי שאני מפסיקה לתת שירות לגברים".

בעלת ספא ביתי אחרת, מוכרת ומוערכת, הייתה זוכה אף היא לקבל טלפונים העוסקים בשאלות על שיטות ההרפיה. כאשר הייתה אומרת שהיא אינה מעניקה שירותים כאלה, הייתה השיחה מנותקת באכזבה ע"י הצד השני. גם היא הפסיקה לקבל גברים לטיפול.

מה אפשר וצריך לעשות?

כולם עסוקים במדינתו בעצימת עין. עסקי המסאז'ים והזנות בישראל מגלגלים, על פי הערכות, מילארדי שקלים. רוב הכסף הוא שחור ועליו לא משולם מס. הנשים העוסקות בכך לרוב אינן נבדקות באופן סדיר ע"י רופא מקצועי, כמו שקורה בהרבה מדינות מפותחות יותר בישראל.

העיסוק במקצוע המעניק שירותי מין נמצא בשטח אפור. אילו היו ממסדים את העיסוק במקצוע העתיק בעולם, קובעים תקנות ומוציאים את הדירות האלה מתוך שכונות המגורים, כולם היו מרוצים. המדינה הייתה מרוויחה הרבה מאוד מהמיסים, והתושבים לא היו נאלצים להתמודד עם חרדות שבבניין שלהם תצוץ איזה דירת עיסויים. גם הנשים העוסקות במקצוע זה היו מרוויחות. הן היו מפסיקות לחשוש מפשיטות של המשטרה ולא היו מסתתרות בדירות שכורות. כך גם הלקוחות, שהיו יודעים שהם הולכים למקום מהוגן שמבוקר ע"י רשויות הבריאות. ומה עם המשטרה?היא הייתה יכולה להתפנות לעסוק בנושאים אחרים.

המדינה אגב, את הכסף שהייתה מכניסה מתחום זה ממיסים, הייתה משקיעה בחינוך... אך בינתיים, עד שזה יקרה, ממשיכה הפריחה של דירות העיסוי בעיר החטאים, כמו פטריות אחרי הגשם.

 
setImageBanner('689950d6-d5b8-467d-a361-66870112d4c3','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה