מכבי אשדוד/באר טוביה לוהטת. הקבוצה של מאיר טפירו עם ניצחון שלישי ברציפות, שהאחרון בבית על בני הרצליה החזקה בכמעט 30 הפרש.

הסגל של אשדוד התחבר, הצעירים ממשיכים לתת את הטון, שבכל פעם הם מקבלים עזרה מזר אחר של הקבוצה שתורם את התרומה שלו, מול הרצליה זה היה צ'ייס סימון עם 29 נק'.

בינתיים יש סיכוי שטפירו ייאלץ להסתדר בחולון ללא פרסטון נואלס ואם גם בהרכב מלא לאשדוד יהיה קשה מאד מול חולון, ללא זר אחד זה יהיה קשה אף יותר. נואלס נפגע מול הרצליה בידו והוא בספק ורק סמוך למשחק תתקבל החלטה.

באשדוד בונים על הסיבוב השלישי שיתחיל במוצ"ש מול חולון, מתוך תקווה להשתלב בין שמונה הראשונות בליגה, אם עד לפני כחודש חששו בקבוצה ממאבקי ירידה מול קרית גת, אז הניצחונות האחרונים נתנו לקבוצה הרבה אוויר וביטחון ביכולת להמשך.

מנגד, הפועל חולון רוצה ניצחון על אשדוד שיביא אותה לציון דרך של 600 ניצחונות בליגת העל. דגן יבזורי חזר למגרשים בשבוע שעבר אחרי היעדרות של כחודש וינסה לעזור למקומיים בניסיון להשיג ניצחון 16 העונה ב-23 מחזורים.

במאזן ההיסטורי של שתי הקבוצות לחולון יתרון ברור של 4:15, למרות ששלושה הפסדים מתוכם היו במגרשם הביתי דווקא. שתי הקבוצות נפגשו פעמיים העונה ובשני המשחקים חולון ניצחה.

אחרי שהפסידה שבעה משחקים רצופים בכל המסגרות, עומדת אשדוד על רצף של שלושה ניצחונות ליגה בפער דו ספרתי שקירב אותה למאבקי הפלייאוף. בכל שלושת המשחקים האחרונים היא קלעה לפחות 93 נקודות, כך שלחולון מצפה משימה לא פשוטה.

שני המשחקים העונה בין שתי הקבוצות הסתיימו בניצחון קליל של חולון – 66:84 במשחק הביתי בסיבוב הראשון, ו-68:90 בסיבוב השני באשדוד לפני כחודשיים.

מאזן החוץ של אשדוד מול חולון לא מבטיח באופן כללי, שכן היא ניצחה רק שלושה מתוך תשעת המשחקים שלה בביתם של הסגולים, ואחד בלבד משבעת האחרונים.

צילום: ספי מגריזו, מנהלת ליגת העל בכדורסל

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו