יו"ר סיעת מרצ, חבר הכנסת אילן גילאון מאשדוד, הודיע אמש (ג') על כוונתו להתמודד לראשות המפלגה, מול חברת הכנסת זהבה גלאון.

לאחר ההודעה על החלטתו אמר גילאון: "למרצ יש תפקיד היסטורי להציע לציבור בישראל אלטרנטיבה נקיית כפיים, אמיצה וסוציאליסטית.

כל שיטת בחירות שתקבע תהיה מקובלת עליי – אתמודד ואוביל את מרצ להיות חלק ממהלך רחב להחלפת השלטון בבחירות הבאות. אני קורא לכל חברי וחברות הכנסת של מרצ להתייצב מאחוריי ולתמוך בי".

גילאון התייחס גם לבחירות הבאות לכנסת ואמר: "לכולם ברור שהבחירות לכנסת הבאה כבר בפתח. חקירותיו מעלות הצחנה של ראש הממשלה מסמנות את סוף דרכה של ממשלת ה'ביבנט', שלא הציעה לציבור הישראלי דבר זולת מדיניות כלכלית אכזרית שהפכה את העניים לעניים יותר, ואת העשירים לעשירים הרבה יותר".

עוד הוסיף גילאון כי "מרצ מתחילה היום את היערכותה לבחירות הבאות. אנו חייבים הנהגה שיכולה לחבר למרצ ציבורים רחבים.

בוואקום הפוליטי שנוצר, מרצ צריכה להיות בית פוליטי גדול ורחב לציבור גדול שמרגיש שהשמאל לא מסתכל עליו בגובה העיניים. אנחנו נהיה בית פתוח ונגיש שיהיה חלק מרכזי במהפך שלטוני ובהפלת ממשלת נתניהו בבחירות הבאות".

גילאון, בן 60, מתגורר באשדוד. נשוי ליהודית, אבא לארבעה וסב לשמונה, החל את דרכו הפוליטית כיו״ר צעירי מפ״ם. לימים כיהן כסגן ראש עיריית אשדוד עד שנת 1999, בה נבחר לראשונה כחבר כנסת מטעם מפלגת מרצ. הוא כיהן כח"כ עד שנת 2003. בשנת 2009 נבחר בשנית לכנסת ובה הוא מכהן עד היום.

גילאון הודיע על הרצון להתמודד על יו"ר מר"צ בועידת מרץ בה השתתפו כאלף חברי מרצ. זהבה גלאון יו"ר מר"צ הנוכחית מסרה בתגובה להכרזתו של גילאון כי היא "שמחה שאילן הודיע שהוא יתמודד מולי, וקוראת לו לתמוך בפריימריז פתוחים. אשמח לראות עוד מתמודדים, לא רק משורות המפלגה. יפרחו פרחים רבים".

צילום: פלאש 90

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו