מ.ס אשדוד מאוכזבת, מאוכזבת מאד. אחרי משחק טוב (מחצית ראשונה) ועמידה טקטית נכונה (מחצית שנייה), באשדוד כבר היו בטוחים שהם משיגים נקודה יקרה מול ב"ש, אלא ששער של מאור מליקסון בדקה ה-90 השאיר את אשדוד בידיים ריקות.

וחרף ההפסד, באשדוד אהבו מאד לראות מגמות מסוימות של שיפור, קבוצתי ואישי. "אני לא מבין למה ביקרו אותנו על המשחק שלנו, מה רצו שנבוא מול ב"ש ונקבל חמישייה כמו בסיבוב הראשון", אמר אחד השחקנים.

"עמדנו נכון, במחצית הראשונה אם קצת יותר ריכוז, גם היינו יכולים להבקיע, למעט 20 הדקות האחרונות לא היו לב"ש יותר מידי מצבים", אמר אותו שחקן.

גם בקבוצה מסכימים עם הטענות, וחושבים שאשדוד למעט 20 הדקות האחרונות שיחקה בכלים שלה.

"שיחקנו בגודל שלנו, שיחקנו כמו שצריך לשחק מול קבוצה עדיפה ואיכותית כמו ב"ש, אז מה שמדובר במשחק בית?", אמרו באשדוד. "שב"ש שיחקה בצורה די דומה באירופה אצלה בבית, אמרו משהו? מבחינתו אלה הפערים".

ועדיין, באשדוד מציינים את השיפור הקבוצתי, הקישור שנראה טוב יותר, ההגנה שממשיכה ביכולת הטובה שלה, אם רק יושג שיפור התקפי, אשדוד תראה הרבה יותר טוב.

ברמה האישית, גדי קינדה ואור אינברום קיבלו מחמאות והמשיכו את היכולת הטובה שלהם מחיפה, קינדה בכלל היה רמה מעל כולם, עד שהתעייף והוחלף במחצית השנייה.  היכולת הטובה של קינדה גם הביאה אותו לראשונה לקבל זימון לסגל נבחרת ישראל הבוגרת.

מי שגם נמצא ביכולת נהדרת הוא אל חמיד הבלם, שפשוט חיסל כל ניסיון התקפי מצד ב"ש. "צפוי  לנו שבוע לא קל", אמר בסיום המשחק הקשר תום מונד, "התחושות מאוד קשות וייקח לנו זמן להשתחרר מזה כי עשינו משחק הקרבה של כולם. זה אכזרי לקבל גול בדקה ה-90 ולצאת בלי שום דבר".

"אפשר לסכם את המשחק בכך שלבאר שבע לא הגיע לנצח, אבל אנחנו נענשנו על זה שירדנו לאחור בדקות האחרונות ועשינו בונקר. יכולנו להאמין בעצמנו יותר", אמרו בקבוצה. אגב, אחת הבעיות של אשדוד שמאזור הדקה ה-70 השחקנים פשוט נפלו מהרגלים, כך זה היה נראה מבחוץ לפחות.

"אסור לנו להסתבך שוב בתחתית הבוערת", סיכם אחד השחקנים. "הפלייאוף התחתון יהיה אש וננסה לקחת משהו מול מכבי פתח תקוה בחוץ בשבת הבאה לפני שהפלייאוף יתחיל".

״אין דרך להסביר כמה זה מאכזב, השקענו במחצית הראשונה, ניסינו ללחוץ ולשחק את המשחק שלנו, אבל באיזשהו שלב אין ספק שהסתפקנו בנקודה.

באר שבע קבוצה איכותית, אולי הכי איכותית בארץ ובמחצית הראשונה היינו שווים להם, במחצית השנייה הלכנו נסוגנו לאחור כי רצינו לשמור על הנקודה. היינו מאוכזבים מאוד בחדר ההלבשה", המשיך תום מונד קשר אשדוד.

מונד שחזר לפני כמה מחזורים להרכב, לאחר מחלה, אמר באופן אישי: "זה כיף לחזור, רק שחקני כדורגל יבינו מזה להיות בחוץ תקופה ארוכה ואז לחזור לעניינים. יותר כיף לשחק כשמנצחים אבל יהיה בסדר".

בשבוע הבא תצא הקבוצה מעיר הנמל למשחק אחרון לפני הפלייאוף בו יתארחו אצל מכבי פתח תקווה.

"מאוד מסתכל כי היינו ראויים לנקודה. ידענו להתמודד עם הלחץ של באר שבע. עד הדקה ה-70 היינו שווים אפילו יותר. לספוג שער בדקה ה-90 זה מאכזב, אבל שוב פעם גם הדקה-90 היא חלק מהמשחק", אמר רוני אוואט.

על החילוף של גדי קינדה, מהבולטים לקראת הסיום, במצב של 0:0 אמר: "רצינו לרענן את השורות. גדי היה קצת עייף. היה חשוב לצרף שחקן מטרה בחלק הקדמי. שייתן מנוחה לקו ההגנה ולקשרים".

אוואט הוסיף: "מול מכבי פ"ת השוונו בדקה ה-93. מי שראה היום את הקבוצה ראה מחויבות. אנחנו קבוצה טובה בקו התקדמות ובטוח שבמשחקים הבאים, המזל או היכולת בדקות האחרונות תאפשר לנו לנצח משחקים.

צריך לזכור במצב שאנחנו נמצאים בו. אנחנו במצב לא הכי פשוט, אנחנו במלחמת קיום וזה משפיע. יש לנו קבוצת כדורגל טובה שבאה עם אמונה הרובה אומץ וזה מאכזב ומתסכל".

לקראת הפליאוף התחתון שיפתח בעוד מחזור אחד, לאחר המשחק בשבת מול מכבי פ"ת, בחוץ, אמר:  "את הסיכומים לקראת הפליאוף נעשה במחזור האחרון בעוד שבוע לאחר מכבי פ"ת, השאיפה שנעשה הכל בכדי להגיע כמה שיותר מהר לחוף מבטחים".

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו