דניאל אמסלם (24) גדל בעיר אשדוד, למד במקיף י' והיה קצין קרבי בצה"ל. הוא החל לנגן על גיטרה בגיל 15 באופן עצמאי בבית ועם הזמן החל לעבוד על שירים משלו. כיום, יש לו בארסנל כ-40 שירים מקוריים שכתב והלחין ומבצע בשפה האנגלית. ביום האישה הבינלאומי יופיע כצ'ארמר המקומי בפאב ה'נאפו פו' באשדוד בערב מיוחד לנשות העיר (לאיוונט בפייסבוק לחצו כאן), שכן מדובר במוזיקאי מלא רגש- דבר שמתאים במיוחד ליום שכזה.


למה דווקא באנגלית?
"זה מה שיוצא. גדלתי על מוזיקאים כמו בוב דילן, פינק פלויד, פרל ג'אם, נירוונה ואחרים. כמו כן אמא שלי היא אמריקאית כך שהשפה האנגלית שגורה אצלנו בבית ונתפסה ברמת שפת אם. קל לי יותר להתבטא ולהוציא את הרגש באנגלית. לא שאני לא שר בכלל בעברית, אבל פחות כותב בעברית".

מתי הבנת שיש לך כישרון?
"התחלתי לכתוב שירים בגיל 16, בהתחלה כתבתי ל"מגירה"- הייתי נער ביישן יחסית, שלא נוטה לדבר הרבה. מול הדף ועם הגיטרה ביטאתי את עצמי בצורה הרבה יותר טובה- כל מה שכביכול לא הצלחתי לנסח בדיבור יצא בכתיבה, באופן הכי כנה שיש. עם הזמן התחלתי להשמיע את החומרים לחברים ואחרי שקיבלתי 'פידבקים' חיוביים התחלתי להופיע בבמות פתוחות בעיר אשדוד ושם קיבלתי פרגון גדול גם מהקהל, גם מאמנים אחרים שעלו לנגן ולשיר ואפילו קיבלתי פניות אישיות דרך הרשתות החברתיות, של אנשים ששמעו וראו ותהו מתי תהיה לי הופעה משלי".

ניסית ללכת לאודישנים בתוכנית ריאליטי כלשהי?
"כשהשתחררתי מהצבא טסתי לחו"ל. טיילתי בארה"ב, הוואי ומרכז אמריקה. מישהי שאני מכיר שגרה בארה"ב המליצה לי ללכת לאודישנים לתוכנית "דה ווייס" שצילמו בדיוק באותה העת. הלכתי להיבחן ביוסטון- טקסס למרות שכל הריאליטי לכשעצמו פחות מושך אותי, הלכתי וזו הייתה חוויה מלמדת עבורי. לא הגעתי לשלבי התוכנית עצמה, אבל זה היה נחמד. בארץ אגב לא הלכתי לאף ריאליטי..."

מה נותן לך השראה? על מה אתה כותב?
"ברוב השירים שלי הטקסט והלחן באים ביחד, בין אם בגיטרה או בפסנתר ולרוב הנושאים שאני כותב עליהם הם אהבה, אכזבות, תחושות וכמעט כל דבר שאני או האנשים מסביב חווים. אין משהו ספציפי, אבל כל השירים שלי מלאי רגש ובדרך כלל מתקשרים לאהבה. ההשראה מגיעה לרוב מהתבוננות, חוויות אישיות ואנשים שקרובים אליי".

למדת פיתוח קול? מוזיקה?
"אני לומד במכללת BPM בתל אביב, בעיקר כדי להעשיר את הידע שלי ולהתמקצע בתיאוריה. המטרה היא לקבל כלים כדי לכתוב ולהלחין מוזיקה בצורה טובה יותר ואחרת מהמוכרת לי, אני תמיד בעד למידה והתפתחות".

למה קראת לפרויקט שלך "In And Out"?
"הפרויקט נקרא על שם אחד השירים שכתבתי שעוסק במלחמה פנימית ביני לבין עצמי, שמבחינתי הוא הכי משמעותי עבורי".

למה שמישהו יבוא דווקא לראות הופעה שלך?
"הסגנון של השירים שלי והאופן שבו אני מביע אותם בביצועים זה משהו שכמעט ולא רואים/ שומעים  בארץ. אני חושב שאני מביא משהו חדש למוזיקה שמבצעים בארץ, על אף שאני שר באנגלית".

מה צפוי בהופעה?
"אני אבצע חומרים מקוריים שכתבתי במהלך השנה האחרונה וכמה קאברים לשירים מוכרים עם עיבודים מיוחדים שעשיתי בעצמי. צפויה הופעה שתיארך כשעה וחצי. אני אנגן על גיטרה, פסנתר חשמלי ואשתמש ב'לופר' (אפקט דרכו אני מקליט את עצמי ב'לייב' ומוסיף על זה שכבות של מוזיקה).בואו לעקוב אחרי דניאל בפייסבוק (לחצו כאן)

צילום: אייל אמסלם

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו