מכבי אשדוד/באר טוביה מבצעת שינוי נוסף בסגל השחקנים, כאשר דניאל יואינג עוזב את הקבוצה ובמקומו מגיע קווין דילארד.

באשדוד שרושמת כבר שישה הפסדים רצופים בליגה, הבינו שהם חייבים לבצע שינוי אם ברצונם לא להמשיך את רצף ההפסדים ולקראת היישורת האחרונה בליגה.

קווין דילארד, רכז בן 27 (1.83 מ') ששיחק העונה בקרשיאקה הטורקית ובניו זילנד ברייקרס מהליגה האוסטרלית, חתם במועדון עד תום העונה ויחליף את דניאל יואינג המאכזב.

בתשעה שחקים במדי הקבוצה הטורקית קלע 12 נקודות ומסר 5 אסיסטים ב-28 דקות על הפרקט בממוצע.

במשחק ליגת האלופות מול מכבי ראשון לציון בנובמבר הוא קלע 6 נקודות ב-33 דקות ומסר לא פחות מ-12 אסיסטים. במדי הברייקרס הוא קלע 18 נקודות ב-30 דקות על הפרקט בממוצע.

דילארד טייל לא מעט בשנה האחרונה. הוא אשתקד שיחק בלא פחות מארבע ליגות בעונת 2015/16. תחילה חתם בלודוויסבורג בגרמניה, לאחר מכן עבר לשולה הצרפתית ואז לאפולון פטרס היוונית. את העונה הוא סיים באנטוורפן הבלגית ולמעשה עבר בשש קבוצות שונות בשנתיים האחרונות.

הגארד, כפי שצויין, יחליף את יואינג, שקלע 9.5 נקודות ו-4.5 אסיסטים בממוצע בליגה והיה אמור להיות המנהיג בקבוצה של מאיר טפירו. מזה תקופה ארוכה שיואינג, בוגר מכללת דיוק ובעל עבר ביורוליג וביורוקאפ, לא מצליח לשדרג את קבוצתו של מאיר טפירו.

יואינג צפוי ככל הנראה לשוב לאקסית מאשתקד, נפטונאס הליטאית. בימים האחרונים אשדוד התלבטה בין שלושה גארדים: דילארד (בוגר מכללת דייטון, אשר שיתף פעולה עם אלוף המדינה אשתקד, כריס רייט), טראוויס טרייס מאוסטרליה, וג'יימי סמית’ מאוקראינה.

בסוף ובתום שיחה מקצועית בין טפירו לדילארד, הוחלט ללכת על הגארד.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו