בגיל 50, גליה אבן- חן שגדלה באשדוד מוציאה את ספר השירים השלישי שלה, זאת לאחר שהוציאה בשנת 2015 גם רומן ביכורים (לכתבה לחצו כאן). נפגשנו איתה כדי להכיר מקרוב את שיריה החדשים...

אבן- חן נשואה ואם לשני ילדים. היא בחרה להקדיש את רוב שיריה בספר לנושא הזוגיות. "כתבתי שירי אהבה- לא מנקודת ההתאהבות הראשונית אלא דווקא מתוך השגרה היומיומית של ה- ביחד ומדברת על הכל: סקס, ילדים, רוטינה, דברים שמעצבנים, הכוח של ה"ביחד" ועוד"...

על ערים משמעותיות ועוד...

אבן- חן הקדישה פרק שלם בספר שיריה לערים המשמעותיות בחייה- אשדוד, בה גדלה, תל אביב- בה מתגוררת כיום וברלין שהתחברה אליה כתיירת וביקרה בה פעמיים והפכה למשמעותית כיוון שהיא מלווה את כל החינוך שקיבלה- החל מהשואה אל אמנות הרחוב והתסיסה התרבותית המתרחשת בה.

לאחרונה התקיים פסטיבל "אשדודשירה" בעיר אשדוד, מדוע לא לקחת בו חלק?
"שכחו להזמין אותי (מצחקקת). השתתפתי בפסטיבלים שונים בעבר כמו "מטר על מטר" בירושלים, בכפר הדרוזי מראר ואחרים. הייתי שמחה לקחת חלק בפסטיבל, בעיקר כיוון שיש לי שורשים אשדודים ואני אשמח להשתתף בשנה הבאה".

גם בסיפרה החדש, בהמשך לשירים מספרים קודמים שכתבה הולחנו כבר חמישה שירים: נצח יחסי, אנונימית, גליה הקנאית... על ידי אמנים שונים- מלחינים צעירים ואנונימיים יחסית שאבן- חן מבטיחה שעוד נשמע עליהם.


מה הלאה?
"אני עובדת על סרט באורך של כ- 45 דקות שכתבתי לו את התסריט וביימתי שיקרא: "אין פטנט לאהבה"- קומדיה רומנטית שעוסקת בבחור רווק בתחילת שנות ה- 30', שאביו מציב לו "דד ליין" שאם בתוך חודש לא ימצא בת זוג הוא לא יתמוך בו יותר כלכלית, שכן הבחור ממציא פטנטים כל הזמן, הוא סטודנט לפולקלור שמקבל תמיכה כספית מאביו".

מה החלום?
"להמשיך את החיים כפי שהם... אני מרוצה מאוד וטוב לי עם עצמי גם אם איני "רבת מכר"."

מה דעתך על הדור החדש של המשוררים?
"אני מאוד אוהבת את עדי קיסר, לורן מילק ותהילה חכימי, שלומי חתוכה ורועי חסן. מפורצי הדור החדש שקראו לעצמם "ערספואטיקה". הייתי מזמן באחד מהאירועים הראשונים שעשו והיום האירועים שלהם מאוד פופולאריים. אני קונה את הספרים שלהם וקוראת ומאוד נהנית. במקביל, גם ההתרחשות ברשתות החברתיות מחייה את השירה. יש הברקות מידי פעם, כמו למשל משורר בשם "טל קוק" שנתקלתי בו במקרה ברשת החברתית- הפורמט הזה מתאים לשירה וצילום, מה שגורם לשירה לפרוח ואני מאוד בעד".

רוצים לרכוש את הספר?
הוצאת ספרא- דפוס
בית אוצר ספרים אלקטרונים- במהדורה אלקטרונית

ב 23/2/17 ביום חמישי ב 20:30 מפגש ספרותי על שלושת ספריה של גליה אבן-חן

במשרד: איגוד כללי של סופרים בישראל. קרליבך 11 תל-אביב.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו