הדרך לרישיון נהיגה עוברת בלימודי נהיגה. ההחלטה להתחיל ללמוד נהיגה היא לא תמיד פונקציה של גיל, כי יש הרבה אנשים שלא מרגישים מוכנים לשלב הזה בחיים שלהם גם בגילאים יחסית מאוחרים. בנוסף, חשוב להיערך מראש לשלב הלימודים ולהציב כל הזמן את הבטיחות בראש סדר העדיפויות.

כך תבחרו את המורה המתאים

הדבר הראשון שתצטרכו לעשות אחרי שתחליטו ללמוד נהיגה הוא כמובן למצוא מורה מתאים. בחרו מורה שיודע איך ללמד אנשים בגיל שלכם, בררו כמה זמן הוא מלמד והאם יש לו ניסיון ספציפי עם הרישיון שאתם מתכננים להוציא (רכב פרטי, קטנוע, אופנוע וכן הלאה).

בדקו על איזה רכב המורה מלמד והאם מדובר בדגם שדומה לרכב שאתם צפויים לנהוג עליו. מורה שמלמד על מכונית קטנה יחסית כמו סוזוקי סוויפטיתאים לצעירים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הרכב, לעומת מורים שמלמדים על מכונית משפחתית או ג'יפ שיתאימו לתלמידים בוגרים יותר. גם השוואת מחירים בין מורי נהיגה תעזור לכם להוציא את הרישיון בלי לחרוג ממסגרת התקציב.

כדאי לקבל המלצות על מורי נהיגה באזור המגורים שלכם. התייעצו עם חברים לספסל הלימודים, קולגות, שכנים, בני משפחה וכל אדם אחר שאתם מכירים ויכולים לסמוך עליו. המלצה היא אינדיקציה מצוינת לרמת המקצועיות של מורי נהיגה ולסבלנות שלהם. אספו כמה שיותר המלצות וכך תעלו את הסיכוי לבחירה נכונה במורה מיומן.

הזמן הנכון לעבור מבחן תיאוריה

הדבר השני שתצטרכו להתייחס אליו הוא מבחן התיאוריה. כאן הדילמה העיקרית היא האם לעשות את המבחן לפני לימודי הנהיגה בפועל, או במהלכם ואחרי שמתחילים להכיר קצת את הכביש. ההחלטה היא לא חד משמעית ותלויה רק בהעדפות האישיות שלכם.

הזמן הנכון לעבור מבחן תיאוריה הוא זה שבו אתם מרגישים הכי בטוחים בידע הקיים. מצד אחד, תוכלו להתחיל ללמוד נהיגה ולהתייעץ עם המורה בעצמו לגבי השאלות הנפוצות. מצד שני, יש כאלה שמעדיפים לחלק את המשימות ולסיים את המבחן התיאורטי לפני שהם עולים על ההגה ולהיות בטוחים שהם יוכלו לגשת לטסט בבוא העת. אין דרך חד משמעית לענות על השאלה מה עדיף לעשות ורק צריך להישאר ערניים ליתרונות ולחסרונות של כל אפשרות.

לסיכום, תלמידי נהיגה צריכים ליהנות מהדרך ולא רק מהתוצאה. מומלץ שיבחרו מורה נהיגה שמתאים להם ויקבלו עליו כמה שיותר המלצות. כדאי להם לקחת בחשבון את מבחן התיאוריה ולהקדיש לו זמן ומחשבה. עליהם לנהוג בזהירות גם במהלך הלימודים עצמם ובעיקר אחרי שיקבלו את הרישיון המיוחל.


 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו