כנס הליכוד ה"גדול והמסכם" עם ראש הממשלה שהיה אמור להתקיים באשדוד במוצ"ש נדחה מחשש להתבזותחשיפה של אשדוד נט - מה שהיה אמור להיות רגע השיא של הליכוד בבחירות, הפך לשיא השפל - בליכוד לא הצליחו לגייס כמות תומכים סבירה למלא אולם בעיר שנחשבה בעבר למעוזה.
המבוכה בלשכת ראש הממשלה גדלה בעקבות החשיפה באשדוד נט וברגע האחרון מנסים בליכוד לקיים את הכנס ביום ראשון ולהעבירו לאולם אחר (קטן יותר).
ההסברים של מטה הליכוד לביטול/דחייה של הכנס - בהמשך

בתחילה הודיעו על ביטול הכנס המרכזי והמסכם של קמפיין הבחירות.

ולאחר החשיפה באשדוד נט שהתגלגלה לערוצי התקשורת הארציים, במטה הליכוד נלחצו מגילוי ערוותם. משרד ראש הממשלה נתן הוראה להרים כנס מרשים ויהיי מה. הוחלט לדחות אותו ליום ראשון ולהעבירו לאולם אחר (לאונרדו) ועד אז לא לבנות על מעריצים מאשדוד אלא לגייס את פעילי ומתפקדי הליכוד מכל רחבי הארץ כדי ליצור תחושה של הצלחה (אנחנו מדברים על אולם שיכול להכיל 700 איש בלבד, כולל כל ערוצי התקשורת)

סיפור החשיפה באשדוד נט:

במוצ"ש זה היה אמור להיות הכנס המסכם של הבחירות, הפגנת הכוח של הליכוד שתשנה את המגמה השלילית ותאיץ בפעילים לצאת לעבודה.

העיר שנבחרה הייתה אשדוד שנחשבה בעבר למעוז של הליכוד.

כל ערוצי התקשורת נערכו לנאום המסכם של ראש הממשלה - ההוראה ממטה הליכוד  לשטח הייתה לתת שואו גדול של הפגנת כוח!

לתדהמת לשכת ראש הממשלה נמסר להם שאין היענות באשדוד להגיע לכנס, אין פעילים באשדוד ובטח לא חיילים בשטח.

לקראת הפינאלה - ראש הממשלה רצה להראות שהעיר אשדוד שהופגזה במשך 50 יום במהלך "צוק איתן", סולחת לו על עודף האיפוק שהפגין על חשבון התושבים שרצו שוב ושוב במשך 50 יום למקלטים. הוא האמין שאשדוד שמאז ומעולם הייתה עיר ליכוד מובהקת, תסלח ותשכח.

אך הסתבר לו ש...לא!

גורמים בליכוד הזהירו  - "הולכת להיות פאדיחה". השרים הבכירים סרבו להאמין שהם לא מסוגלים לגייס מאות מעריצים באשדוד שימלאו את אולם החתונות "אגם" ולו כדי לשמוע את נאום ראש הממשלה, להביע תמיכה וגילויי הערצה...

הם החלו להרים טלפונים בהולים לראשי הקבצות באשדוד ומהר מאוד הסתבר להם שאין כאלה וש...אכן, הם לא מסוגלים להרים כנס סביר בעיר...

מה שמרגש את הסנטורים בארה"ב, כבר לא ממש מרגש את תושבי אשדוד והסביבה.

היום נאלצו בליכוד להודיע על ביטולו של הכנס ואת ההסברים לביטול הכנס, הם כבר ישאירו למנהלי הקמפיין.

ראש הממשלה נלחץ ממצבו בעיר אשדוד וביקש לזמן לפגישה דחופה את ראש העיר, ד"ר לסרי (איש הליכוד שנפגע מהחלטתו של נתניהו למנות את ראש האופוזיציה שלו, כצנלסון כראש מטה העולים של הליכוד ולכן החליט להחרים את הבחירות בעיר)

בעקבות ביטול הכנס...הוחלט שראש הממשלה יגיע במוצ"ש לביתו של ממ"ק ראש העיר, גבי כנפו, שם הוא יפגוש גם את ראש העיר.

סביר להניח שנתניהו ירעיף על יחיאל לסרי מילים חמות והבטחות לבאות ויסביר לו שהרומן עם כצנלסון הוא ....בעצם......רק... אפשר לסמוך על נתניהו שימצא את המילים לשכנע וללטף.

אפשר לסמוך על ד"ר לסרי המנומס שיקבל את הסבריו של הבוס אך בפועל יעשה כאילו הוא עובד ביום הבחירות (כשלמעשה לא ניתן להרים יום בחירות תוך 3 ימים).

סמכו על נתניהו וכץ שיום אחרי הבחירות הם יתחשבנו עם ראשי הליכוד באשדוד.

בפועל, לב ליבו של הליכוד באשדוד כבר עובד במרץ עם משה כחלון ומפלגות אחרות ומה שנשאר הוא לנסות לייצר נראות מכובדת ביום הבחירות – שלטים, דגלים, חולצות וכו'....

לאחר החשיפה באשדוד נט - ממטה הליכוד העבירו תגובה (או נכון לומר גרסאות) -

"הכנס לא בוטל אלא נדחה ליום ראשון בגלל הרגישות של ראש הממשלה למניעת חילול השבת"...(תגובת המערכת - גם המפלגות החרדיות מקיימות כנסים במוצ"ש.  ונניח שהיה חשש כזה...מדוע הוא נזכר לחשוש רק היום?).

כמו כן נמסר כי  -
"הכנס הועבר לאולם לאונרדו שהוא אולם גדול יותר בגלל הכמות הגדולה הצפויה להגיע". (תגובת המערכת-  עובדתית הנתון לא נכון, בלאונרדו ניתן ומותר להכניס - 700 איש לאולם! הרבה פחות מאולמי וידה כבר התקיימו מספר כנסים עם 1400 איש, כולל שלמשה כחלון לפני שבועות מספר וכולל של הליכוד/ליברמן, בנוכחות נתניהו בבחירות 2013).

מטה חרום בליכוד להציל את המצב:

גורמים במטה הליכוד אומרים שלא לציטוט כי שמעון כצנלסון הוזעק במטרה למלא את האולם ביום ראשון באמצעות העולים מחבר העמים. כמו כן הוזעקו ראשי הסניפים מרחבי הארץ במטרה להביא אנשים לאשדוד.

ביום ראשון יתבצע גיוס כללי בליכוד הארצי כדי להביא באוטובוסים חברי ליכוד לאולם. עוד מקווים בליכוד שבעקבות השיחה, ראש העיר יפשיל שרוולים במטרה להביא את אנשיו לכנס ואף יעלה לנאום ולהביע תמיכה בראש הממשלה

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('7d35ad9b-95c4-4ed0-a834-c81e7dbd4dcc','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('7d35ad9b-95c4-4ed0-a834-c81e7dbd4dcc','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה