דובר צה"ל מוסר: ספינת "אסטל" לא הובילה רק ציוד הומניטרימבדיקות ראשונות של הספינה שהייתה בדרכה לעזה עולה כי לא היה בה רק ציוד הומניטרי. אתמול בלילה הגיעה הספינה לנמל אשדוד, לאחר שמוקדם יותר השתלט עליה חיל הים. ההשתלטות בוצעה על ידי לוחמי שייטת 13, לאחר שספינות טילים של חיל הים הקיפו את הספינה. באותם שעות הפגינו באשדוד פעלי שמאל.

בצה"ל אומרים כי מבדיקות ראשונות עולה שאין ציוד הומניטרי בספינה הפינית "אסטל", שעליה השתלט אתמול בוקר חיל הים. EPA צילום
הספינה נכנסה מעט לאחר השעה 21:00 לנמל אשדוד.
שלושה אזרחים ישראלים היו בין נוסעי הספינה, כך דיווח ארגון "גוש שלום".

השלושה - אליק אלחנן, רעות מור ויונתן שפירא - עלו על הספינה לפני ימים ספורים באמצעות סירת מנוע שהגיעה מחופי יוון.
הפעילים שהיו על הסיפון יילקחו לחקירה. ד"ר צביה שפירא, אמו של יונתן שפירא (אחד משלושת הישראלים שעלו על הספינה), אמרה כי אינה מאמינה לדובר צה"ל ודורשת לראות את הצילומים מתוך הספינה המוכיחים כי לא היה עליה ציוד הומניטרי.

 ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבח את פעילות צה"ל לשמירת הסגר הימי על רצועת עזה: "גם האנשים שהיו על הספינה יודעים שבעזה אין משבר הומניטרי, וכל מטרתם היא יצירת פרובוקציה והכפשת שמה של ישראל. אם זכויות אדם היו באמת חשובות לפעילים האלה הם היו מפליגים לסוריה. נמשיך להגן בעוצמה ובנחישות על גבולותינו". צילום: אבי רוקח

 

 

 

 

 

 

מן העבר השני על חוף אשדוד, הפגינו אתמול בלילה פעילי שמאל, בראשם המרצה הבכירה באוניברסיטת בן גוריון ד"ר פינסון, נגד פשיטת השייטת על ספינת "אסטל" שהובילה פעילים בינלאומיים לעזה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה