כדוריד

 

 

קבוצת הכדוריד של הפועל אשדוד הפסידה במחזור הראשון של הליגה הלאומית למכבי עירוני רחובות 22-20. גם בעונה שעברה אשדוד כשלה מול רחובות במשחק המכריע לעלייה לליגת העל. בשורות רחובות החזקה משחקים שחקן זר מניגריה ושני שחקנים מנבחרת העתודה של ישראל. למרות החששות שהיו בקרב הקבוצה עקב חסרונם של מספר שחקנים נתקלה הקבוצה מרחובות בהגנה קשוחה ומתואמת היטב של שחקני אשדוד בהנהגתם של אביעד דהן שרון אלמקייס והשוער פיני בוטראשוילי. בתחילת המשחק המאבק היה צמוד ובמהלך המחצית הראשונה הוביל הקפטן נתנאל מלול את הקבוצה ליתרון במשחק ההתקפה תוך שמירה על התקפות מסודרות ומתוכננות היטב. בתום 30 דקות משחק, בסיומה של המחצית הראשונה ירדה הקבוצה מאשדוד ביתרון של 11-8. שחקני אשדוד פתחו את המחצית השנייה היטב ועלו ליתרון של 14-10 עד הדקה ה- 40 למשחק, בשלב הזה החלה הקבוצה מרחובות לצמצם את הפער עד כדי שוויון 17-17. המשך המשחק התנהל בקרב צמוד עד סופו עד לשוויון 20-20 מס' דקות לסיום. בדקה ה- 58 כ- 2 דקות לסיום עלו הרחובותיים ליתרון ראשון במשחק 21-20 והעבירו את הלחץ אל הקבוצה מאשדוד. הגנת אשדוד עמדה במשימה על שמירת השער אך כשלה פעמיים בהתקפה כאשר 10 שניות לסיום עצירת הכדור ע"י השוער מרחובות מנעה את השוויון והריצה את רחובות לשער מהיר נוסף שקבע את תוצאת הסיום 22-20. למרות ההפסד הוכיחה הקבוצה המקומית שגלום בה פוטנציאל גדול והיא עוד תעניין את כל אוהבי ואוהדי הכדוריד בעיר במשחקים נוספים מרתקים.

 

בדמינטון

 


אריאל שאינסקי השחקן המחונן של מכבי אשדוד יצא בסוף השבוע עם נבחרת ישראל לנוער  לקרואטיה כדי להשתתף באליפות אירופה עד גיל 17. שאינסקי, בן 16, מדורג בצמרת הבוגרים בארץ, הוא מייצג את מכבי אשדוד בליגת העל לבדמינטון. בעבר הוא ייצג את ישראל באליפויות בינלאומיות לנוער בלוקסמבורג וגם בבלגיה. השנה הוא השתתף במחנה אימונים בקפריסין יחד עם נבחרת קפריסין לנוער. שאינסקי התחיל לשחק בדמינטון בגיל 8 ובגיל 10 נחל הצלחה בתחרויות לילדים. במשך השנים הוא היה אלוף ישראל בקבוצות גיל- 11, 13, 15, ובעונה שעברה זכה באליפות ישראל עד גיל 17 ביחידים ובזוגות בנים.
השנה אין לו יריבים רציניים עד גיל 17 בארץ. למרות לחץ של לימודים בבית הספר הוא מתאמן 5 פעמים בשבוע במועדון, לא כולל אימונים שגרתיים של הנבחרת. שאינסקי: "הכושר הגופני עוזר לי בלימודים".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו