מיזם מפרש

מהי השראה? האם זו "הארה" חד פעמית המתעוררת בדמיונו או בנפשו של האדם או שהיא טכניקה נרכשת? האם עניינה רק בעולם האומנות והיצירה או שהיא נכונה לכל תחומי החיים? ומה בינה לעולם החינוך? האם המנהלים והצוותים החינוכיים נזקקים להשראה בעבודתם או שדי להם בכלים דידקטיים ובשיטות הפדגוגיים על מנת להשיג את יעדיהם בחינוך? מעניין? במפגש המרתק של צוותי החינוך בבתי הספר שזר וארזים.

מנהלות בתי הספר, חגית דהן וספיר קקון, יזמו את המפגש המיוחד בין הצוותים הבא לסכם את מחצית א' של שנה"ל תשע"ח, וייחדו אותו לנושא המרתק: השראה.

מיזם מפרש

דומה שמקומה של ההשראה בחייו של אדם הופכת למשמעותית כאשר היא מייצרת אצלו את המוטיבציה לפעולה, מעוררת בו כוחות יצירתיים, מאפשרת לו להשפיע על סביבתו ומצליחה לסחוף אחריה אנשים המזדהים ומקבלים את הנתיב שסולל עבורם בעל ההשראה. הדברים מקבלים משמעות כפולה בעולם החינוך כאשר האתגרים המונחים לפתחו של המורה ואיש החינוך הם מורכבים המחייבים גיוס של כל כוחות היצירה והשכנוע כדי להנחיל לתלמידים את הערכים והחומר הנלמד.

מסגרת המפגש שהתקיים כאמור בבית אריה קלנג, מחוץ לכותלי בית הספר, התבקש כל מורה בצוות לבחור דמות להשראה. הצוותים התחלקו לקבוצות בעלי מכנה משותף והיה עליהם לחבר חידה שבאמצעותה על הקבוצות האחרות היה להבין מה המשותף ביניהן. הפעילות הציבה אתגרים תחרותיים בין הקבוצות, חייבה את המשתתפים לגיוס כל כוחות היצירה הן בבניית כתב החידה שלהם והן בפתרון כתב החידה של הקבוצות האחרות.

מיזם מפרש

בהמשך, נהנו הצוותים מהרצאתה של עינת גלזר אשר עסקה בתחום ההשראה כשהיא מלווה את דבריה בהיבטים הומוריסטיים על  אינטליגנציה רגשית הנדרשת במפגשים כמו אלה המתקיימים בין מורה לתלמידים ובין מנהל למורים. כן נהנו המשתתפים לבקר בתערוכה "קול הקהילות" המוצגת במוזיאון.

מנהלות בתי הספר והצוותים החינוכיים מבקשים להודות לכל צוות העובדים בבית אריה קלנג ולגב' נעמי הופמן אדר, המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד, על האירוח החם והלבבי אשר היה עבורם למקור השראה. כמו כן אומרים הם שהבחירה בנושא השראה היתה בחירה מצוינת ומחייבת שכן, על צוותי ההוראה להוות בעצמם מקור השראה לתלמידיהם.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו