מ.ס והפועל ב"ש הן שתי הקבוצות שקיימו ומקיימות את הכי הרבה עסקאות בכדורגל הישראלי, בקיץ אל חמיד עבר לב"ש ודן ביטון למעשה המשיך באשדוד אבל הפך להיות "אשדודי" לאלתר.

בחלון האחרון, וובה בראון הגיע מב"ש לאשדוד כרכש איכותי ביותר ועמית ביטון הגיע מעכו אבל הוא למעשה מושאל מב"ש אל אשדוד. 

בשנים האחרונות עברו 7 שחקנים בקו אשדוד-ב"ש- אשדוד (לוסיו, אוחנה, זריהן, אל חמיד, ביטון, בראון, עמית ביטון).

הסיבה? הקשרים של שתי הקבוצות עם הסוכן דודו דהאן שמחזיק לא מעט שחקנים בשתי הקבוצות, היחסים הטובים בין אנשי הקבוצה ובעיקר הקשר החברי בין בעלי הפועל ב"ש, אלונה ואלי ברקת לג'קי בן זקן. קשר שהוביל לא מעט עסקאות בין הקבוצות.

צילום: משה חרמון, באדיבות אתר ONE

מבחינה כלכלית אשדוד הרוויחה, מבחינה מקצועית, ב"ש קיבלה על הנייר שחקנים איכותיים, אם כי יש כאלה שיגידו שלא בטוח כמה אותם שחקנים באמת שדרגו את ב"ש בדרך להיות הקבוצה הטובה בישראל.

יהיה מעניין לראות את העסקאות העתידיות בקיץ (??) כאשר גם גדי קינדה וגם בלסינג אלקה עשווים להיות על המדף והאם הקבוצה מבירת הנגב תהיה זו שתגיע ראשונה לסחורה שנמצאת על המדף האשדודי.

הערב (ב, 21:00, טרנר) ברור לכולם שמדובר ביריבות ספורטיבית על הדשא, יריבות שכבר גררה לא מעט מקרים בין הקבוצות עוד בטרם היחסים המשופרים (משחק ה- 3-3 שפוצץ אחרי שנזרק חפץ על קוון), גם מעברים של דוד רביבו ויוסי אופיר סמלים אשדודים של אותה תקופה שלוו ברעש לא קטן ובצורה הרבה פחות חלקה מהיום.

ועדיין היריבות הערב בטרנר תהיה בין קבוצות שרוצות כל אחת משהו אחר, אשדוד רוצה להמשיך ולנשום אוויר נקי מעל הקו האדום, הבעיות באשקלון יחד עם התיקו של רעננה מביאות את אשדוד לידיעה שכל תוצאה זולת הפסד מתקבל על הדעת יכולה לתת לקבוצה הרבה מאד אוויר במאבקי התחתית.

מנגד, ב"ש כמעט ולא יכולה לאבד נקודות במאבק על האליפות, אחרי ההפסד למכבי ת"א וכל איבוד נקודות בטח בבית מול קבוצה כמו אשדוד תגרום ללא מעט כאבי ראש לברק בכר. 

ולסיום רק תחשבו מה היה קורה אם השחקנים שנמכרו מאשדוד לב"ש לא היו נמכרו ואשדוד הייתה מקבל אותם לסגל שלה, יחד עם השחקנים האחרונים שהגיעו לקבוצה, מינוס וובה בראון, לאשדוד יש סגל של פלייאוף עליון ללא בעיה בכלל.

צילום: YNET

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו