כמעט כל מי שראה את בלסינג אלקה במדי אשדוד זיהה את הקשר בינו לבין טוני וואקמה חלוצה המצוין של הפועל ב"ש. אולי זו החזות הדומה, המהירות, הפיזיות או הדריבל.

שניהם הגיעו לקבוצות קטנות בישראל בגיל צעיר, וואקמה בגיל 25 לרעננה, אלקה בגיל 21 לאשדוד ומשם נסקו לאקזיט שלהם בקבוצה גדולה יותר.

ההתחלה של אלקה לא הייתה פשוטה באשדוד עם הרבה חבלי לידה וניסיונות קליטה, בהמשך זה כבר נראה אחרת, אחרי החיבור המחודש עם תורג'מן, ההבנה של תפקידו והמיקום החדש קרוב לשער. אלקה התחיל לכבוש, לבשל ולהביא נקודות.

בכדי להבין את הסיפור את אלקה, צריך ללכת קודם לכן, לרצון שלו להגיע לישראל, "לא היה צריך לשכנע אותי להגיע לישראל, זו הארץ הקדושה", אמר והוסיף - "אלוהים תמיד נמצא כאן ועשה כאן דברים. בישראל יש קשר גדול לישו הקדוש. זו המדינה הכי טובה בעולם".

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

אלקה נחשב להבטחה גדולה עוד בעוריו -  בגיל 17 נמנה על הסגל של קבוצת הנוער של מילאן האיטלקית וכיוון לרמות הגבוהות של אירופה, לא בדיוק תחתית ליגת העל. "עשיתי דברים טובים בקריירה. מאמין שעוד אגיע למקומות הכי גבוהים".

במשחקים האחרונים, בלסינג כשמו כן הוא מביא לאשדוד את הברכה, שערים, בישולים, יכולת שסייעה לקבוצה לצאת מהקו האדום אחרי תקופה ארוכה. 

תג המחיר (מיליון יורו) שאשדוד שילמה לקבוצת לובליאנה על כרטיסו, יחד עם  הציפיות שיש מאלקה לא מגבירים על השחקן לחץ  כבד, לטענתו הוא רק רוצה להוכיח את מקומו ולתרום לקבוצה.

"אני צריך להוכיח את היכולות שלי. ולתת את התמורה על מה ששילמו עליי, אני לא חושב על הכסף. בחיים, כשאתה עובד, אתה מגיע למטרות שלך.
עליך להיות צנוע כדי להגיע למטרות שהצבת. אם תחשוב שאתה יותר ממנו או ממישהו אחר לא תגיע לשום מקום. עליך להאמין בעצמך ורק אז תצליח להתקדם בחיים".

צילום: מ.ס אשדוד

את הסיבות לעלייה ביכולת שלו ולתפוקה הגדולה במגרש, זוקף אלקה דווקא לעמיר תורג'מן המאמן החדש:
"אני זוכר ששיחקתי בשפיץ, אבל כשהוא הגיע, ביום למחרת - הוא התקשר אליי ואמר לי מילה אחת שהבנתי: 'יש לך הרבה דברים שאין לאף אחד.
אתה יכול לעשות שינוי, אבל אתה צריך לשחק איפה שאני אשים אותך. כשתשחק שם, אתה תראה שהכל יילך יותר טוב'.
אמרתי לו – אתה כאן כדי לעזור לי, אני מאמין שאתה הגעת כדי לעזור לי להגשים את עצמי. אעשה כל מה שתגיד. אני מאמין שאלוהים השתמש בו כדי לדבר אליי".

אלקה עבר משחקן התקפה בשפיץ, לשחקן אגף שמשחק באגף שמאל ונכנס למרכז, ממש דומה לתואם שלו וואקמה אותו יפגוש בשני.

למהלך הזה של תורג'מן יש הרבה מתנגדים בקבוצה שבטוחים שאלקה הוא חלוץ רחבה קודם כל ולפני, בסטייל של בלקמן וקאירטנסטון. בדיוק כמו מכבי גם באשדוד חשבו שאיתו ועם מאוריציו כצמד חלוצים ברחבה ההתקפה של אשדוד תשתפר, אלא שתורג'מן בינתיים חושב אחרת...

לאלקה יש מטרה הרבה יותר גדולה מאשר להשאיר את אשדוד בליגה, הוא רוצה תואר ותואר גדול ומשמעותי. "לכל מקום שאני הולך, אני רוצה להיות אלוף. גם באשדוד אפשר לזכות בתואר, אם לא זוכים באחד, אפשר בשני (גביע המדינה).

ככה החיים. צריך לנסות לעשות את הכי טוב שלך, הכל בחיים זה ניסיונות. אתה מנסה וזה קורה. בגביע אפשר לעשות משהו יפה".

בינתיים לפני הגביע והליגה, אלקה ואשדוד יקנו שער אחד קטן בטרנר שיכול להיות שווה לא מעט בשני בערב. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו