הערב נפתח עם מוזיקת רקע של שירים ישראלים ברקע וכול האורחים עברו בין העמדות השונות וטעמו מהמרקים החמים, המעניינים והטעימים כמו למשל: מרק קובה סלק טבעוני של חומוס כהן, מרק פירות ים ברוטב עגבניות של קורסר, מרק חרירה של מסעדת אלאדין, עגבניות איטלקיות של ברבריני, מרק עדשים אתיופי, מרק דגים של פסקדו, ועוד רבים וטובים... כל זה בעבור 70 ₪ בלבד לאדם כולל מופע מיוחד.
צילום: חן בוקר
אפרופו מופע, שיא הערב היה כשהילה אלפרט ופבלו רוזנברג הגישו שירים וסיפורים קצרים שיש בהם משהו שנוגע באוכל, שזורים בהתאמה מושלמת לשיריו של פבלו רוזנברג.

אירמה צור מתיירות אשדוד שהנחתה את הערב אמרה: "אשדוד שמחה לארח אתכם בפסטיבל סיפורי מרק הראשון, בבית אריה קלנג בית ליוצרים, שכן גם הבישול הוא סוג של אמנות. אירוע שמחבר מחמם ומסמל משפחיות בעיר של עושר ועשייה קולינארית, של עשרות עמים, עדות וחובבי בישול. 
אשדוד ידועה כעיר שמעניקה חוויה קולינרית כיפית והיה זה טבעי לתת כבוד גם למרק. כל השבוע יגישו המסעדות מרקים עד יום חמישי הבא בעלות של עשרה שקלים חדשים בלבד!"
אירמה צור הנחתה את הערב. צילום: חן בוקר


ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי פתח בעניין משעשע ושאל את הקהל האם מרק שותים או אוכלים? האמת ששתי הדרכים נכונות מבחינה לשונית. לאחר מכן הודה לעופר מנכ"ל החברה לתיירות שהגשים לו חלום וסיפר שהוא מאלה שמגיעים למסעדה גם בקיץ ומבקשים מרק. האהוב עליו תתפלאו זה לא החרירה המרוקאי אלא מרק קניידעלך (עירית רעייתו, סיפרה לנו קודם לכן אמרה שהמרק הכי טעים עבורה הוא מרק גרומסבזי-מרק פרסי). שני המרקים אגב, לא היו חלק מהתפריט (טיפ לשנה הבאה?)
ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, טעם כמה מרקים.צילום: חן בוקר

לסרי אמר: "רק לאחרונה הצגנו את תוכנית האב לתיירות באשדוד וניתן לומר שיש חזון שנבנה ומדבר על אשדוד כעיר תיירות פנאי בילוי ונופש. 
אשדוד בטווח של העשור הבא תהיה אחת הערים המובילות בתיירות בישראל. זה מה שיעשו משה דנינו הממונה על התיירות וחבר המועצה ועופר דרי מנכ"ל תיירות אשדוד וכל צוות התיירות. מבחינת השבת אני יכול לומר שאשדוד לא הולכת לשנות את הצביון שלה והכל יהיה פתוח..."
פבלו רוזנברג והילה אלפרט. צילום: חן בוקר
בסיום הדברים החל המופע, הילה אלפרט דיברה על טעמי המרקים השונים, כתבה סיפורים קצרים חלקם נכתבו במיוחד עבור הערב הזה. גם פבלו עצמו לא ממש ידע מה הולך לקרות... הוא ביצע שירים שונים על בית, טעמים, משפחה ושורשים וסיפוריה של אלפרט חיברו את כל המילים לטעמים וזכרונות ילדות, תשוקות ואהבות. 
משה דנינו ועופר דרי מתיירות אשדוד
החברה לתיירות אשדוד יכולה בהחלט לסכם לעצמה שבוע מוצלח לאחר הופעה מרשימה ביריד התיירות הבילאומי בתל אביב ופתיחה מרשימה של שבוע סיפורי מרק. אין ספק שהחבר'ה שם שמים לנגד עיניה את קידום העסקים המקומיים בעיר אשדוד כל העת.

צפו בגלריית תמונות מערב ה'גאלה' (צילום: חן בוקר)

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו