ט"ו בשבט עם העולים החדשים

ט"ו בשבט, חג לאילן, מציע הרבה מאוד רעיונות וערכים שעניינם אחדות ואחווה, טיפוח ושגשוג, קשר למסורת ולשורשי העבר ומחוות יפות המניבות פרי בעתיד. בבית ספר גאולים מקיימים ערכים אלה בקבלת פנים חמימה ובאירוח חגיגי לציבור העולים המתגוררים בבית קנדה. השבוע הם אירחו קבוצת עולים ובהם רופאים והציגו את יופיו של בית הספר ואת יופי תלמידיו.

חוגגים בבית ספר גאולים

הכיתה שנבחרה לארח את קבוצת העולים היתה כיתה ו'1 עם המחנכת מארירוז יעקובי.  התלמידים קראו את הסדר וברכו על הפירות והיין והזמינו את תלמידות כיתות ג' לרקוד לצלילי השיר "ואלס להגנת הצומח". בסיום הסדר הם העניקו לכל אחד מהעולים שי לחג.

"העולים התרגשו מאוד מהאירוח, שמחו ואף אמרו שיזכרו לנצח את קבלת הפנים החמה ואת הסדר הזה" אומרים הילדים בהתרגשות והבטיחו להזמין את העולים למפגש נוסף, בחג אחר.

המנהלת אתי וייצמן

מנהלת בית הספר אתי ויצמן עמדה נפעמת לנוכח הפעילות החמה שערכו ילדי בית הספר, שבחה את המחנכת ואת התלמידים והיתה גאה גם בהורים אשר נטלו חלק באירוח כאשר שיגרו בידי ילדיהם כיבוד רב והאמהות אף אפו עוגות מיוחדות לחג. "תלמידנו אירחו קבוצת עולים מבית קנדה, בהם רופאים אשר עלו זה מקרוב לארץ ועושים את צעדיהם הראשונים בישראל" אומרת היא בגאווה ומזכירה את המסורת ארוכת השנים של אירוח עולים בבית הספר. גם מארירוז יעקובי, מחנכת הכיתה, הצטרפה לברכות ואיחלה לכולם הרבה שמחות, אהבת הזולת והכנסת אורחים.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו