חדר אירוח לבני משפחה של מאושפזים

"לפני מספר שנים, מספר הרב דרעי, נאלצתי לאשפז את בני בבית חולים קפלן ביום שישי שעה לפני כניסת שבת ונכנסתי ללחץ, לא ידעתי מה אני עושה בשבת והציעו לי בית 'הכנסת אורחים' ברחובות וזה מאד חימם את לבי. בפעם אחרת התארחתי במקום כזה כשאשתי ילדה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק והבנתי כמה הדבר נצרך באשדוד לאחר פתיחתו של בית החולים החדש".

קוד כניסה ינתן לאורחים

חדרי האירוח כוללים חדר לנשים וחדר לגברים. בכל חדר מקלחת ושירותים צמודים ומקררים עם אוכל בשרי וחלבי לרווחת המתארחים. הכניסה לחדרים מתאפשרת עם קוד שינתן לשוהים במקום ויוחלף בכל שבוע.

"אנחנו תושבי רובע ט', לא מסוגלים לישון על מיטה מוצעת ולאכול אוכל חם כשאנחנו יודעים שיש אנשים מאה מטר מאיתנו ששוכבים על ספסלים בלילה", אומר הרב דרעי, "ובמקרה של תפוסה מלאה יצרתי קשר עם תושבים נוספים בשכונה שיארחו גם הם במידת הצורך".

הרב אריה דרעי ובנו בכניסה לחדר האירוח

הרב אברהם דרעי הוא בנו של הרב הראשי לבאר שבע ואשתו צביה היא בתו של הרב שמעון כהן זצ"ל שהיה רב שכונה א' ובכל שבת היה מארח אנשים גלמודים לשולחן השבת. שניהם באים מבתים של נתינה וחסד.

"חסד זה בדם", אומר הרב דרעי ומוסיף: "המצווה החשובה ביותר בתורה היא מצוות הכנסת אורחים. הגמרא אומרת שגדולה מצוות הכנסת אורחים יותר מקבלת תנאי שכינה. אברהם אבינו כאשר דיבר עם אלוקים בפרשת 'לך לך', הגיעו אליו שלושה אורחים ומה אמר אברהם אבינו לאלוקים? חכה רגע, יש לי פה שלושה אנשים לארח והקדוש ברוך לא אמר לו מילה, הוא הסכים אתו כי הבין שהכנסת אורחים היא הדבר החשוב ביותר. כתוב בספרי הראשונים, ממשיך הרב, שהכנסת אורחים יכולה להתקיים בשני תנאים: התנאי הראשון שאין הכרות מוקדמת עם האורח, והתנאי השני הוא שלאורח אין איפה להתארח באותה עיר. אם לא מתקיימים שני התנאים הללו יש פה עניין של מקח וממכר, לכן מדובר בהכנסת אורחים אמיתית למי שנזקק לה. ואין סיפוק גדול מזה שהמצווה מתקיימת בשלמותה".

המקום עדיין בשיפוצים אך כבר ערוך ומוכן בחלקו לאירוח.

ניתן ליצור קשר עם הרב אברהם דרעי בטלפון: 052-7651959

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו