דיווח על בור  בכביש בגשר בני ברית באשדוד חושף חשש לסכנה בטיחותית בגשר. בעקבות הדיווח, כתב אשדוד נט שהגיע למקום תיעד את הגשר לכיוון היציאה מהעיר כשמצבו נראה רע מאוד.

כפי שניתן לראות בסרטון והתמונות המצורפות, הגשר, שעליו נוסעות בכל יום אלפי מכוניות, משאיות ואוטובוסים, נראה רעוע. סדקים בחיבורי הגשר, סימני התפוררות בטון בעמודים התומכים, ברזלים חשופים בבטון ועוד.

די בסקירה בעין לא מקצועית כדי להבין את מצבו הקשה של הגשר, שנבנה לפני עשרות שנים. הנתיב השני של הגשר, בכניסה לעיר, חדש יותר ונראה מחוזק יותר.

התפוררות הבטון (צילום: עופר אשטוקר)

לפני מספר חודשים פרסם מבקר המדינה דוח חריף על מצבם של הגשרים התחבורתיים בישראל. הדוח התייחס לאי הטיפול של הרשויות בגשרים שמוגדרים כמסוכנים וליקויים, כמו גם על אי מעקב על מצבם.

תמי מאנס, בכירה במשרד מבקר המדינה, אמרה בראיון ל"כאן רשת ב'" כי גורמים רבים מקימים ומתחזקים את הגשרים, בהם חברת נתיבי ישראל, רכבת ישראל והרשויות המקומיות.

"המצב הוא בכי רע בגלל שיש אלפי גשרים במדינה ורשויות אפילו לא יודעות כמה גשרים יש להן, אם היו בהם פגיעות, מי בנה אותם ומתי", אמרה מאנס, "המצב הוא כאוס מוחלט".

גשר בני ברית (צילום: עופר אשטוקר)

מערכת אשדוד נט פנתה עם התמונות והוידאו לעיריית אשדוד, וביקשה לדעת: האם עיריית אשדוד ביצעה סקר לגשר בני ברית? במידה וכן מתי ומה היו תוצאותיו? באיזו תדירות מבצעת עיריית אשדוד סקר לגשרים שבתחומה? האם המצב כפי שמופיע בתמונות והסרטון, תקין? בעקבות פניית אשדוד נט שיגרה עיריית אשדוד מהנדס מבנים מסוכנים למקום, אך ממצאיו לא נמסרו למערכת אשדוד נט.

תגובת עיריית אשדוד:

"גשר בני ברית נכלל בהסכם הגג, כחלק מתשתיות התחבורה הנדרשות ולהרחבת מספר יחידות הדיור בעיר בכלל וברובע פארק לכיש בפרט.

במסגרת זו דרשה עיריית אשדוד וקיבלה אישור לביצוע עבודות שיפוץ מאסיביות הכוללות טיפול כולל בגשר והכפלת מספר הנתיבים בו, כך שיינתן המענה התחבורתי הנדרש וטיפול כולל בגשר.

הביצוע מתוכנן ל-2019. עד אז יבוצעו כמובן הבדיקות הנדרשות וככל שיעלה הצורך בתיקונים דחופים, הם יבוצעו ללא דיחוי".  

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו