מאמן מ.ס. אשדוד, עמיר תורג'מן התראיין ל"טוכמן וחמי" בוואלה! ספורט ודיבר על המסלול שעשה בקריירה, על סיכוי אשדוד, העבודה באשדוד, על קינדה, ג'רפי והעתיד האישי שלו.

הניצחון החשוב של מ.ס. אשדוד על הפועל אשקלון במחזור האחרון היה משחק הליגה השלישי ברציפות של אשדוד ומאמנה עמיר תורג'מן ללא הפסד, ויחד עם ההעפלה לרבע גמר גביע המדינה, בהחלט אפשר להגיד שהקבוצה התייצבה והשתפרה מאז הגעתו של המאמן.

לא מעט מאנשי הקבוצה זוקפים ובצדק לתורג'מן את השינוי ביכולת של הקבוצה, השיפור, התוצאות הטובות יותר והגיבוש בחדר ההלבשה. 

תורג'מן התייחס לניצחון שהשיגה אתמול אשדוד מול הפועל אשקלון. "זה בהחלט היה הניצחון הכי חשוב העונה, לא שניצחנו כל כך הרבה", אמר בכנות, "בטח נגד קבוצה שאנחנו מתחרים איתה על המיקום ונגד הירידה. בסך הכול החבר'ה עבדו כמו שצריך, והצלחנו לנצח".

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

על השיפור של אשדוד: "אני לא רוצה לדבר הרבה על עצמי, העבודה היא יומיומית. ברמת השחקנים וברמת השיטה והסגנון, יש הרבה דברים קטנים שצריך לעבוד עליהם במהלך הדרך, ואנחנו עושים את זה.

כל משחק הוא לגופו ולכן צריך לדעת לעשות שינויים במהלך המשחק. חלק מהשחקנים שהבאנו הגיעו עם ניסיון, הם נותנים משהו נוסף, וגם השחקנים שכבר היו פה הבינו יותר מה אנחנו רוצים. יש עוד דרך ארוכה, לא נשארנו בליגה, אבל אנחנו מתקרבים לישורת האחרונה במצב טוב".

על הדרך שעשה בקריירה: "עבדתי הרבה שנים במכבי תל אביב, עם המון מאמנים (פאולו, פאקו). אחת השאלות שתמיד עלו, הייתה 'איך יכול להיות ששחקנים שבדיוק סיימו לשחק יכולים לקבל קבוצה גדולה בלי תהליך או דרך?'.

אני חושב שחייבים לעבור דרך, ושזו הדרך הנכונה. המסלול של נוער, ואז לאומית, זו הייתה התחושה שלי והרגשתי שאשדוד היא היעד הבא.

כמו שפאקו היה עוזר של בניטס במשך הרבה שנים, הדרך צריכה להיות איטית ונכונה, אחרת ההתרסקות גדולה".

השאיפות לעתיד: "אני מכוון לטופ. לא רק הישראלי, אלא גם לאירופה. זה עוד מוקדם אבל בהחלט הייתי רוצה ואני מכוון לזה. אי אפשר לקפוץ מעל משוכות שהן לא שלך, כל דבר בעיתו.

צילום: איציק בלניציקי, באדיבות אתר ONE

המאמנים שהשפיעו? היו לי לא מעט מאמנים, אבל גוטמן מבחינת סדר ומשמעת - זה אחד הדברים החשובים לקבוצה - כל שבוע הוא היה עושה לנו עוד הכנות ותרגולים, בקטע הזה הוא היה חבל על הזמן.

צריך שהפילוסופיה שלך תעבור בצורה הכי טובה שיש לשחקנים. אצל אברם (גרנט) הייתה הרבה פסיכולוגיה, אצל שלמה (שרף) היה חספוס, תמיד הוא ידע מי השחקנים המתאימים לו ולהוציא מהם את המירב. אלה המאמנים שלקחתי מהם הכי הרבה".

לאחר מכן דיבר תורג'מן על העבודה עם כישרון מיוחד כמו גדי קינדה והבעיות משמעת הקטנות שהיו איתו בקדנציה שלו: "בלי קשר לקינדה או שחקן ספציפי, אם לא עומדים בכללים שלי - מאחרים או שלא עומדים בגישה הנכונה - אז למה שיעשו את זה אחר כך על המגרש?", התייחס תורג'מן לתקרית בה השעה את גדי קינדה, "אם אני מוותר לו על איחור לאימון, למה שלא יאחר לכדור על הדשא? זו החלטה קלה להשעות אותו במצב כזה.

יכול להיות שהייתי מפסיד, אבל הדרך היא המנצחת, השחקנים צריכים להבין שהם צריכים להישאר ממוקדים במטרה ומחוייבים.

קינדה מתפתח מאוד יפה, אני מרוצה ממה שהוא מראה לאחרונה, ואני גם מרגיש שהוא התבגר. יש לו עוד תקופה להראות אות עצמו ולהוכיח, אני חושב שהוא שווה קבוצה גדולה"

על יואב ג'רפי: "הוא שוער מצוין ואנחנו סומכים עליו במאה אחוז. כולם זוכרים לו את השערים שהוא סופג מטעויות אבל אני זוכר את כל הפעמים שהוא עוזר לנו.

הוא מביא לנו נקודות והוא עוד יביא. כל שחקן עושה טעויות, אנחנו מחזקים אותו. אני אהבתי שאחרי שהוא ספג, הוא המשיך קדימה ואני זורם עם זה קדימה. אם הוא היה מוריד את הראש אולי היה צריך לבדוק את זה, אבל הוא גבר אמיתי".

שחקני הרכש: "לא ידעתי שפיבן ופיליפנקה ייצבו אותנו ככה, אבל הבאנו שחקנים מצוינים. אף אחד לא יודע באמת לאן זה יוביל, כששחקנים מגיעים, אבל בגלל שחדר ההלבשה כל כך טוב ומזמין אז מי שהגיע עושה את העבודה, יחד עם השחקנים שנמצאים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו