פסטיבל תור הזהב, חוגג את שנתו השישית, בארבעה ימים של חגיגה רב תרבותית סוחפת. "תור הזהב" ממשיך גם השנה בקו האמנותי של הפקת מופעי מקור ויצירת שיתופי פעולה חד פעמיים המשקפים את הפתיחות בתרבות היהודית בפרט והישראלית ככלל.

פסטיבל תור הזהב מאיר את הקשר בין הקהילות הרבות והמגוונות ואת המאפיינים של כל אחת ואחת מהן. החיבור ביניהן , הוא היוצר פסיפס מרתק הקושר את קצות הקשת המרכיבה את החברה הישראלית.

"תור הזהב" מביא אל הקהל השנה מגוון רחב של מפגשים מרתקים: 
במופעי אמפי : ייפגשו לראשונה על במה אחת שניים מעמודי התווך של התרבות הישראלית- שלום חנוך ושלומי שבת.
ובמופע "לילה של כוכבים" יופיעו עידן עמדי, ישי ריבו, נתן גושן, עידן רפאל חביב וחנן בן ארי, הדור החדש של הזמרים והיוצרים במוסיקה הישראלית.

 שלום חנוך יאחר את שלומי שבת. צילום שלום חנוך: אורית פניני, צילום שלומי שבת: יח"צהמופע "יהודה הלוי פינת אבן גבירול- מעבר לנהר הסמבטיון" – שלומי שבן, שי צברי, נטע אלקיים, משה לוק והתזמורת האנדלוסית הישראלית- הלאומית, יקחו חלק במופע המיוחד המוקדש למשוררי תור הזהב, בפסטיבל יתקיימו מופעי מחווה מיוחדים: ללוליק, טרובדור שירת הלאדינו, ולזמרת הלבנונית הידועה, פיירוז בהשתתפות התזמורת למוסיקה ערבית ע"ש סוהיל רדואן.
יח"צ

"ידיד נפש"- מופע מחווה לפסטיבלי הזמר החסידיים, יופיעו האמנים הוותיקים שהופיעו במקור בפסטיבלים שהתקיימו בשנות ה-70: שולי נתן, חנן יובל, עדנה לב, רותי נבון, יהודה אליאס, אופירה גלוסקא.

אשדוד, עיר המאופיינת במגוון תרבויות,  שמה לה כמטרה את העמקת הקשר בין הקהילות הרבות המתקיימות בה  לבין מורשתן. אשדוד הפכה בשנים האחרונות לאחת הערים המובילות בעשייה היצירתית ובקידום התרבות הישראלית.

מוטי מלכא, פסטיבל תור הזהב:

""יפה בית של שיר מבית של זהב" כתב המשורר משה אבן עזרא. פסטיבל תור הזהב ממשיך לבנות בתים רבים ויפים היונקים מהתרבות העשירה שהביאו איתם קהילות ישראל השונות, תוך שהאמנים הנפלאים מוסיפים מיצירתם העכשווית לאוצרות שהנחילו לנו הדורות הקודמים."

ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד:

"פסטיבל תור הזהב הייחודי מבטא מדי שנה את השילוב הרב-תרבותי ושימור המורשת של הקהילות השונות והמגוונות בעיר אשדוד, אשר  מקפידה לשמר ולחדש מסורות תרבותיות. אנו מזמינים אתכם להגיע יחד עם בני משפחותיכם וליהנות מחוויה מיוחדת הכוללת מופעים ושיתופי פעולה חד-פעמיים באמנויות הבמה השונות המשקפים את הפתיחות התרבותית הישראלית."

 לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים בטלפון 08-9568111
או באתר הפסטיבל:
www.torhazahav.co.il

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו