רותם עם הפנים לעתיד

כשראינו במערכת פוסט שפורסם בקבוצת פייסבוק הקורא לעזור לחייל משוחרר ללא גיבוי משפחתי. חרדי לשעבר שגר ברכבו באשדוד, לא יכולנו להישאר אדישים.

לאחר שאיתרנו את רותם, פרסמנו את סיפורו והתגובות לא אחרו לבוא. עשרות פניות התקבלו באשדוד נט של תושבים מאשדוד והסביבה שביקשו לארח, לתרום ולסייע בכל דרך.

חודשיים אחרי פרסום הכתבה אני נפגשת עם רותם בבית קפה ומגלה בחור חזק ואופטימי שונה לחלוטין מהבחור המדוכא והאבוד שפגשתי לראשונה, שתוך תקופה קצרה, חייו השתנו לבלי היכר.

מה קרה אחרי פרסום הכתבה?

"המון אנשים פנו לאשדוד נט וגם אליי באופן ישיר. החשיפה לא הייתה קלה לי. זה לא נעים להגיע למקום כל כך נמוך ולהזדקק לעזרה אבל הייתי חייב להיחלץ מהמצב שהייתי בו ובזכות הכתבה דברים התחילו לזוז. כל מה שרציתי זה בית חם כדי שאוכל לחזור לעבוד ולעמוד על הרגליים".

היו לא מעט משפחות שהציעו לארח אותך אבל עם אחת נקשר קשר מיוחד

"נכון. עם ורד והבנות היה קליק מיידי. פגשתי אותן ביום שישי בצהריים, יום לאחר פרסום הכתבה, וקבענו שאעבור לגור איתן ביום ראשון. הן היו מקסימות וישר הרגשתי בבית. בסוף השבוע לפני שעברתי אליהן התארחתי אצל עופר, עובד נמל שגם קרא את הכתבה והזמין אותי לעשות עם משפחתו את השבת".

עברת לגור אצל ורד ומה קרה אחר כך?

"את השבועיים הראשונים הקדשתי לסידורים. בזכות הכתבה הכרתי את שאול דהן שהוא מאמן אישי שמתמחה בטיפול בצעירים במצוקה והוא ליווה ועדיין מלווה אותי לאורך כל הדרך. אשתו עורכת הדין מורן דהן התנדבה לטפל לי בעניינים המשפטיים. התחלתי למלצר בבית קפה ואז הגיעה הצעה שלא יכולתי לסרב לה: להיות מדריך לצעירים שנמצאים במצב שהייתי בו. זו עבודה מאתגרת אבל אני יודע שיש לי הרבה מה לתרום מניסיון החיים שלי".

עברת תקופה קשה, איך אתה מרגיש היום?

"אני מרגיש מצוין. עובד בעבודה מעניינת, יש לי חברה ואני בודק גם אופציות ללימודים. אני מרגיש שהתקופה הקשה מאחוריי ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לכל האנשים המדהימים שהציעו עזרה ולאלה שבסופו של דבר גם עזרו ותמכו והפכו לחלק בלתי נפרד מחיי. וכמובן לורד והבנות שפתחו בפניי את הבית והלב ובזכותן יכולתי להתחיל לבנות את החיים שוב".

מה אתה יכול להגיד לאנשים שנמצאים במצב שהיית בו?

"לא לפחד ולא להתבייש לבקש עזרה. זה נכון שהחשיפה לא הייתה קלה אבל המצב שהייתי בו היה הרבה יותר קשה. בזכות הפרסום של הסיפור שלי קיבלתי את כל העזרה שהייתי כל כך זקוק לה. זה היה מאד מרגש לראות איך עשרות אנשים מוכנים לעזור ולתרום ועכשיו כשהתחזקתי אני מקווה לתרום בחזרה לחברה כמה שרק אוכל".

הסיפור של רותם נגע בלב של כולנו, בזכות התגייסות של קהילה שלמה, רותם דוהר קדימה. 

אנחנו נפרדים בחיוך והרבה אופטימיות להמשך הדרך.מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו