"בסופו של דבר זה עסקים ועניין של כדאיות", אומר גורם באשדוד על היחסים החדשים בין אשדוד למכבי ת"א. אשדוד הייתה זקוקה לשחקנים, מכבי יכולה להשאיל ונראה שמדובר בעסקה כדאית לשני הצדדים.

"אני בטוח שבאשדוד חושבים רק על אשדוד אם כרגע מה שצריך בכדי להישאר בליגה זה לקחת שחקנים ממכבי אז עושים את זה, אם אשדוד תקבל הצעה טובה על קינדה בקיץ מקבוצה אחרת, לא בטוח שהיא תרגיש חייבת למכבי, ואם מכבי לא הבטיחה את עצמה יכולה להיות בעיה", אומר אותו גורם. ביזנס נקי כמו שכתבנו.

אבל דומה שכמו בכל דבר בחיים זה תלוי באנשים המנהלים את ההצגה. ההגעה של עמיר תורג'מן יוצא מכבי ת"א לאשדוד כמאמן ראשי בהחלט עזרה להפשרת היחסים.

תורג'מן היה האיש המרכזי שלחץ להביא את שלושת השחקנים ממכבי ת"א, פיבן, ז'אן ופיליפנקה. ההשאלות הללו יחד עם האופציה לרכישה שיש לאשדוד על פיבן בהחלט קירבו בין שני הצדדים.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

"אין ספק שההגעה של תורג'מן עזרה, אבל גם בן מנספורד (מנכ"ל מכבי) הצליח לחדור את המערכת של אשדוד שהייתה שייכת בדרך כלל לצאת הדרומי, ולקשר עם אלונה ברקת ודודו דהאן וב"ש", אומר אותו גורם.

"מצד שני", מציין אותו גורם, "אני לא חושב שעדיין היחסים בין אשדוד למכבי הם כמו היחסים של אשדוד וב"ש, שם זו חברות אמיתית, קשר של שנים, אני לא אתפלא אם בסוף קינדה יילך לב"ש, אבל ברור שאם בעבר הקו בין מכבי לאשדוד היו סגור הוא נפתח מחדש".

וברקע יש את כל פרשת גדי קינדה. הצהובים מאד רוצים את הקשר המוכשר של אשדוד ובאשדוד אמרו שאם היו רוצים קינדה היה עובר למכבי כבר עכשיו ומכבי הייתה מוכנה לשלם את הסכומים שאשדוד דרשה.

אלא שאשדוד החליטה שקינדה אם יימכר יימכר רק בקיץ ולא לפני בכדי לעזור לקבוצה להישאר בליגה.

העסקאות האחרונות יחד עם העניין של אשדוד בזרים של מכבי, רודריגס, סושיץ' ובאטוקיו מסמנים דרך חדשה ואחרת בין המועדונים. אף אחד באשדוד לא מוכן היה להודות שיש הבטחה למכבי על זכות ראשונים על קינדה בקיץ.

צילום: טל אקוקה, טוטו פוטו, מ.ס אשדוד

מה שאומר שאולי כמו שאמר אותו גורם, משאירים את הפתח לב"ש, הקבוצה המועדפת עדיין מבחינת אשדוד.

אם כי יש גורמים באשדוד שטוענים שמכבי השאילה לאשדוד שחקנים כמעט ללא תרומה לא סתם ויש הסכמה שבשתיקה שעסקת קינדה סגורה והתנאים ידועים לכל ולשני הצדדים, אך כאמור משהו רשמי ואף לא רשמי לא נאמר.

וצריך לזכור עוד דבר, בניגוד לב"ש או קבוצות אחרות, למכבי יש מאגר של שחקנים שיכולים לעבור בהשאלה/מכירה לאשדוד דרך עסקאות כמו קינדה וכדומה.

שחקנים כמו אליאל פרץ, מתן חוזז, יונתן כהן ואחרים יכולים בהחלט לבוא בחשבון מבחינת אשדוד. השאלה האם אשדוד שבעבר לא התלהבה ובצדק מבחינתה לשאול שחקנים מקבוצות אחרות ובעיקר לא צעירים מהסיבה ש"אנחנו לא בונים שחקנים לקבוצות אחרות", שינתה את המדיניות שלה או שתעבוד במתכונת של השאלה עם אופציה למכירה כמו במקרה של פיבן בניגוד לעסקאות של ז'אן ופיליפנקה שהגיעו בהשאלה עד סוף העונה.

נדמה שבקיץ שנראה את עתידו של קינדה נבין לאן נושבת הרוח, האם באמת נפתח עידן אחר בין הצהובים מת"א לאשדוד? או שמדובר באינטרס אשדודי נקודתי ובסופו של דבר הכל ביזנס.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו