פרישה
  1. החזר תשלום מינימלי על החובות שלכם

חובות הם מהמחסומים הגדולים ביותר על חלום  הפרישה המוקדמת, פשוט בגלל שהם גוזלים חלק נרחב מההכנסה החודשית שלכם. רובנו מותחים את החוב על פני תשלומים רבים ונמוכים יחסית (שגוררים איתה גם ריבית גבוהה יותר) רוב האנשים שמעוניינים לפרוש מוקדם מנסים לקדם את זה על ידי כך שהם מקצים סכומים גדולים לתשלום החוב כל חודש. זה כמובן מאט את תהליך החיסכון שלהם, אבל ברגע שהם יסלקו את החוב שלהם הם יוכלו כל חודש סכום משמעותי וגדול הרבה יותר לתכנית החיסכון שלהם.

  1. לחיות מעבר לאמצעים שלכם

אי אפשר לחסוך שגובה ההוצאות שלך יותר מגובה ההכנסות שלך. ואם אתם חושבים לצאת לפרישה מוקדמת עליכם להפחית באופן משמועתי את ההוצאות שלכם לטובת חיסכון גבוה יותר בכל חודש. אצל רוב האנשים קיצוץ הוצאות אלו משמעותן וויתור על החופשה השנתית, לבשל בבית ולא לאכול במסעדות או להזמין אוכל מוכן הביתה, ואפילו לוותר על חלק מההוצאות על טיפול עצמי. אנשים שרודפים אחרי פרישה מוקדמת משנים את אורח חייהם בכדי שיוכלו לעמוד במטרות החיסכון שהם שמו לעצמם. (זה לא אומר לא להתראות עם חברים, זה רק אומר וויתור על ארוחות במסעדות יקרות וטיולים ראוותנים לטובת דברים צנועים יותר).

  1. לשלם עבור שירותם אותם אתם יכולים לעשות בעצמכם במחיר מוזל באופן משמעותי.

מהניסיון שלנו, חסכנות היא ללא ספק משהו שנמצא בדמם של כל הגמלאים. היום זה כבר נהיה טרנדי (ואפילו מספק) לפתוח סרטון יוטיוב וללמוד כיצד לתקן מכשירי חשמל ביתיים או לשפץ את הרהיט הישן שהיה לכם / קיבלתם מהשכנים / קניתם בחנות יד שנייה ישנה.

  1. אין צורך בהתעסקויות ועבודות נוספות

באופן כללי, אנחנו מוצאים את הפתגם " אם אתה לא עושה מספיק כסף, תעשה עוד" קצת מעצבן ומתסכל – כי בתכלס – לא תמיד אפשר. אך אם אתם מעוניינים לצאת לפרישה מוקדמת או אפילו סתם החלטתם לחסוך למטרה מסוימת, ואתם עובדים בעבודה במשכרות ממוצעת – ייתכן ולא תהיה ברירה... ישנם המון דברים אותם אתם יכולים לעשות בכדי להכניס עוד קצת הביתה – החל משיעורים פרטיים, תיקוני חשמל ותחזוקה ואפילו בישול ואפייה. לא בטוחים מה לעשות? בבית הספר ליזמות  YZM, תוכלו ללמוד מגוון רחב של יזמויות – החל מיזמות עסקית עד ליזמות מזון, שיעזרו לכם לפתח קריירה שנייה ויקנו לכם את הידע ההכרחי להקמת עסק מצליח תוך מינימום סיכונים.

  1. התמקדות במטרה ואיבוד פוקוס על היבטים פיננסים אחרים של החיים שלכם

לאלו מכם שמתכננים לצאת לפנסיה מוקדמת חיסכון הוא דבר שצריך לשבת לכם בראש כל הזמן. יחד עם זאת, לשים את כל כספכם בחשבון השקעות מבלי שיהיה לכם כסף נזיל ביד – זה דבר מסוכן ולא אחראי. זה לא משנה כמה אתם מרוויחים או כמה אתם יכולים לים בצד – אתם חייבים שתהיה לכם קרן לשעת חירום (גבוה אידיאלי שווה לכיסוי הוצאות מלא של שישה חודשים) שבקרה הצורך תוכלו להשתמש בה מבלי לפגוע בתכנית החיסכון שלכם.

  1. לא לקחת בחשבון הוצאות מהותיות (כגון ילדים)

לגדל ילד בימנו זה עסק יקר. מהלידה ועד גיל 18 עלות גידול ילד (בלי אוניברסיטה ) עומדת על כמיליון שח. צעירים רבים – מתכננים פרישה מוקדמת בכדי שיוכלו לבלות יותר זמן עם הילדים, אך אלו שכחו לקחת את העובדה כי כעת שהילד בתמונה משק הבית מוציא יותר ממה שהוציא בעבר. ייתכן כי תצטרכו להעריך מחדש את התזמון בו תצאו לפרישה מוקדמת או לחילופין למצוא הכנסה פאסיבית שתעזור לכם לעלות את החיסכון.

  1. אל תהפכו את הרעיון (והנסיון) לבדיחה

קל ואפילו מהנה לגלגל את הרעיון של פרישה מוקדמת. קל יותר לחשוב וליישם את הדבר כאשר אתם משתכרים משכורת של 50,000 ₪ לחודש, הבעיה שרובנו לא מרוויחים באותה צורה ועדיין חולמים על זה. רוצים לפרוש מוקדם? אז תהיו רציניים לגבי זה – תתחילו לחשב מה התקציב הדרוש לכם לפרישה מוקדמת, כמה אתם יכולים לחסוך אם תיישמו תכנית חיסכון אגרסיבית והאם זה ריאלי ואפשרי מבחינתכם.

נראה בפנסיה 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו