מלחז בן אברהם (38) התחיל את דרכו בעולם אמנויות הלחימה בענף הג'ודו אצל ליאון קוטלר בגיל 12 שהיווה קרש קפיצה משם עבר לג'וג'יטסו ול'דניס הישרדות' אצל ישראל מזור כשהמאסטר שכבש את ליבו היה רפי ביטון ואמנות הבושידו שמורכבת משילוב של קרטה (שוטוקאן) וקרב מגע.

על עצמו הוא מעיד כי חיפש תמיד גירוי חדש. משהכיר את רפי ביטון שהפך לאגדה בעיר אשדוד ובתחום, למד את השיטה שלו- בושידו בסיס של קראטה שוטוקאן ושילוב בתוך של קרב מגע עם כלי נשק חמים וקרים (בעיקר אצל בוגרים, גיל 14 +) ועוד...

מלחז בן אברהם

בשיעורים שלו המתאמנים הצעירים מחולקים לשתי קבוצות- גילאי 4-7 קבוצת ה"נמרים", המונה 18 ילדים וקבוצה שנייה בגילאי 8-14 נקראים ה"דרקונים" ומונה כ- 20 ילדים, כאשר כבר מגיל 4 מתמקדים במגע וקרבות. במקביל, לומדים 'אייקידו'- שימוש וניצול כוח היריב- התחמקות מחניקות, הטלות, שחרורים ועוד.

עושים בסיס של קאטות מהשוטוקאן ללמוד בעיקר של טכניקה, וכבר מגיל צעיר מדברים במושגים האמיתים בשפה היפנית, יודעים לספור ביפנית ומכירים את שמות התרגילים -אגרופים ובעיטות .

למה שיתאמנו דווקא אצלך?
"זה לא מגיע ממקום של פרנסה... יש מועדונים יותר קרובים ומצליחים אבל זה בא ממקום של אהבה לילדים. לראות את הניצוץ שלהם בעיניים, הייתה פה ילדה שלא הייתה מרימה את הראש בבית הספר ופתאום ההורים שלה סיפרו לי שהיא פורחת ומלאת בטחון עצמי. זה שווה הכול".

מלחז, נראה גדול פיזית וקשוח, עם זאת ליבו רך וניכר בהתבוננות באימונים שהוא רואה את הילדים הללו כילדיו שלו. הוא עצמו אב לשני ילדים משלו ולעוד 38 ילדים נוספים המתאמנים אצלו..

הוא מצליח להתנהל עם הילדים, מכיר שהוא דואג להם כאילו היו הילדים שלו, מסדר להם את חליפות הקימונו והחגורות. הוא עצמו אוחז בחגורה שחורה דאן 1.

מתאמנים ונהנים

בתו הבכורה עוזרת לו לאמן ב'עוזיאל', ולקראת סוף השנה הם מכינים מופע בו הילדים יציגו מבחר ממה שלמדו במהלך השנה..רוב הילדים שמגיעים לאימונים מתגוררים באזור ורובע א'.

למאסטר רפי ביטון יש ארבעה מועדונים זה אחד ממנו שמנוהל על ידי מלחז בן אברהם.

מה העיקרון של הבושידו?
"בושידו הכוונה ל'דרך הלוחם'... האמינו שצריך במציאות של קרב אמיתי לסיים אותו במכה הראשונה".

אז הילדים לומדים מכות מחץ? אין חשש שישתמשו בהן בגן או בבית הספר?
"אם יצטרכו בעתיד (מקווה שלא) טוב שידעו כיצד להגן על עצמם. אנחנו מחנכים לשליטה עצמית- הכול נשאר במזרון ויש הרבה מודעות עצמית. אנחנו מלמדים אותם כל מה שחשוב כדי שיהיו בטוחים בעצמם".

האימונים מתקיימים בימים ראשון ורביעי בין השעות 17:45עד 19:30 והחל מסוף החודש אימון גם בימי שישי  בין השעות 13:00-14:00  במרכז הקהילתי "עוזיאל",רח' סיני 25, אשדוד. לפרטים והרשמה: מלחז בן אברהם: 054-4226000.

בושידוצילום: חן בוקר

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו