יח"צבתום התרגול, יוגש תה חם ותתקיים הרצאה על אורח חיים בריא מפי ליזה ג'אבר.  גאבר, מורה לאשטנגה וינייאסה יוגה, יוגה קלאסית ויועצת בריאות טבעית מלמדת ומתרגלת 7 שנים באשדוד והסביבה. בשונה מהדימוי "הרגיל" של היוגה, "אשטנגה וינייאסה יוגה" מקדמת שילוב עתיק, רב עוצמה ומנצח של פעילות פיזית דינמית ואינטנסיבית, נשימה אקטיבית קצבית ומלאה, והגברת יכולת הריכוז, למיצוי היכולות הגופניות של כל אחד ואחת, ופיתוח היכולות המנטאליות. שילוב זה יוצר גמישות, כוח פיזי, כושר גופני וסיבולת גבוהה, עמידות וחוסן גופני ומנטלי, ויכולת גבוהה של עיבוד נתונים ותפישה חושית.

יח"צכל מי שנחשף לתרגול זה ישים לב מייד לתנועתיות ולזרימה המאפיינים את התרגול, לצליל השולט של הנשימה (אוג´אי פראנאיאמה) ולחום הנוצר בזמן התרגול. חום זה מנקה ומטהר את הגוף ומערכותיו, מעודד הזעה מרובה וחילוף חמרים אינטנסיבי, ומקנה יכולת ריכוז גבוהה. מטרת התרגול בשיטת "אשטאנגה ויניאסה יוגה" היא איזון ושילוב, תראפיה ופיתוח גופני, פעילות והרפיה, ההכנה הנכונה לחיי היום-יום שלנו. בתרגולים משולבת פילוסופיה של היוגה כחיבור לחיים וידע חשוב ב'בריאות טבעית' , נושאים המשתלבים יחד ויוצרים הרמוניה ובריאות שלמה. פרקטיקה המחברת בין הרובד הגשמי (הגוף הפיזי) לרובד הרוחני (הגוף האנרגטי) תרגול שיוצר גישה לא דואלית, שהכול הוא אחד.

יח"צ

הסדרה שמתקיימת זו הפעם השלישית הינה יוזמה של המוזיקאי האשדודי יניב נחמני בתמיכת החברה העירונית לתרבות שמעודדת יזמות ויצירה מקומית בתחומי האמנות. נחמני, אמן מחונן ויצירתי , שהחליט ליזום את המפגשים לאחר שתרגול היוגה שיפר את בריאותו מספר, "עבורי המיזם הזה הוא שילוב של  שני עולמות שנפגשים. הבנתי שהמנגינות מתאימות לא רק לשירים אלא גם לתרגול היוגה ולנשימות. דרך היוגה חיי קיבלו משמעות, התחברתי לעצמי ולגופי, הגוף קיבל חיים חדשים. מודעת יותר לעצמי ולחולשות. למדתי לקבל ולאהוב את עצמי. הנשימות עוזרות להתגבר על פחדים, חרדות ודיכאונות. בעיני יוגה זה מסע חיים. הבנתי כי הרבה אנשים מוכשרים בעיר ושאפשר וכדאי לייצר פלטפורמה ליצירה ולחיבורים ביניהם. עבורי חשוב להביא יוזמות חדשות שאינן קיימות בעיר , לדוגמה: חיבור ביו יוגה, מוזיקה, הרצאות ואוכל טבעוני. בעיקר לבצע שילובים יצירתיים וליצור עשייה תרבותית בעיר". 

ניר טייב- אמן כלי נשיפה ומוזיקאי מחונן שיודע להפיק צלילים לא שגרתיים ומאתגרים ילווה באמצעות הלופר שיתחבר לנשימות שילוו את התרגול. המפגשים מתקיימים במסגרת הפעילות של מרחב יצירה ובית אריה קלנג המעודדים יצירה ואמנות מקומית

יום שני, 8.1.2018, בין שעות:  19:00-21:00, בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.

התרגול מתאים לכל הרמות, מחיר כרטיס : 50 ש"ח לינק

לרכישה אונליין: https://eventbuzz.co.il/yogalive

לשאלות ופרטים נוספים: 08-9221883  

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו