מ.ס אשדוד התעוררה לבוקר של ניצחון, מה שלא קרה העונה הרבה, למעשה קרה פעם אחת בלבד, אחרי הניצחון על בני יהודה במושבה.

אשדוד כבר הייתה בפיגור של 1-0 אבל במהלך בזק של 4 דקות הפכה את התוצאה וקבעה ניצחון במגרש בק"ש 2-1 דרמטי שהעלה את הקבוצה למקום הראשון.

מה סמלי שמאוריסיו קורדריו אקס ק"ש כובש את שער הניצחון של אשדוד ביום ההולדת 25 שלו. ומקבל מתנה כפולה. השער אמש של מאוריסיו כנראה יסגור את כל הדיבורים על נושא שחרורו והוא ישאר באשדוד עד תום העונה.

אשדוד חגגה אמש (א') גם ניצחון ראשון אי פעם במגרש בק"ש וגם ניצחון שהוציא את אשדוד מהמקום האחרון בטבלה והראה המון אופי של הקבוצה.  

"לאחר שראינו את יריבותינו לתחתית לוקחות נקודות ידענו שאנחנו חייבים לנצח כדי שהליגה לא תברח לנו. אין יותר מתוק ממהפך כזה. אנחנו בטוחים שזה ייתן לנו הרבה ביטחון לקראת המאבקים בתחתית". אמרו באשדוד.

עכשיו הפנים של אשדוד לקראת חלון העברות הקרוב והרכש שיגיע לקבוצה.מבחינת אשדוד השם הכי חשוב והמרכזי מבחינתם הוא אור אינברום שכבר הביע את הסכמתו לחזור בהשאלה לאשדוד והוא מעדיף אותה על פני קבוצות אחרות.

צילום: ניסן יעייש, באדיבות אתר ONE

באשדוד הפעילו לחצים גדולים על אינברום שעבדו והשחקן במידה ויושאל מגנט יעדיף לשחק במדי אשדוד ולסיים את חצי העונה הקרובה בקבוצה בה גדל.

אינברום שכבר סיכם את תנאיו בהפועל חיפה, הביע את הסכמתו לשוב בהשאלה עד סוף העונה לקבוצת האם שלו מ.ס. אשדוד.

במהלך הימים הקרובים ראשי המועדון הבלגי צפויים להודיע לאינברום האם הוא יזומן למחנה האימונים של הקבוצה בינואר ומשמע שיהווה חלק מהסגל או הוא ייצא להשאלה נוספת עד תום העונה. במקרה כזה נראה כי השחקן צפוי לשוב לסייע לאשדוד במאבקי התחתית.

שם נוסף שישפיע רבות על הרכש שיגיע לאשדוד הוא גדי קינדה, קינדה שעשוי לעזוב כבר בינואר הקרוב ועזיבה שלו תשנה את כל המערך באשדוד, אם קינדה יעזוב ויגיע למכבי ת"א זה עשוי לכלול מעבר של שחקנים כבר בחלון הקרוב.

השם המרכזי מבחינת אשדוד הוא של איגור פילפינקה בלמה של מכבי ת"א שלא נחשב כזר ויכול לבוא בחשבון מבחינת אשדוד שזקוקה לחיזוק במרכז ההגנה.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

גם דור ג'אן ששייך למכבי ת"א, משחק בבית"ר תא/רמלה ומלך שערי הליגה הלאומית עם 10 כיבושים הוא שם שבאשדוד מאד רוצים והחיבור עם תורג'מן יכול רק לעזור.

עוד שחקן שקשור לבית"ר ת"א/רמלה ומעניין את אשדוד הוא הבלם שחר פיבן, לפיבן יש סעיף בחוזה המאפשר לו לעזוב בחלון ההעברות לקבוצה בליגת העל, בעוד לג'אן הובטח בעל פה עוד בקיץ שלא יעמדו בדרכו אם יקבל הצעה לשחק בליגת העל במהלך השנה. 

גם בגזרת הזרים צפויים שינויים, הצוות המקצועי רואה במהלך השבועות האחרונים מספר לא מבוטל של שחקנים זרים בכדי לחזק את הקבוצה במהלך חלון העברות שייפתח ביום רביעי.

מי שככל הנראה יעזבו הם צמד הקשרים הברזילאים אדילסון באהייה וסידני דה פרייאטס. הבעיה העיקרית תהיה עם בהייה שחתום בחוזה לעונה נוספת. באשדוד ירצו להתחזק בקשר ובשחקן התקפה.

גדי קינדה הושעה מהסגל לאחר שנזרק מהאימון ביום שישי על ידי המאמן עמיר תורג'מן. קינדה לא הצטרף לחבריו בנסיעה לצפון הרחוק כאשר צפה מהמשחק בביתו.

צילום: ניסן יעייש, באדיבות אתר ONE

תחילה היו לא מעט אנשים במועדון שהרימו גבה מהחלטתו של תורג'מן מאחר והקבוצה נמצאת במצוקת קשרים גדולה עקב פציעות רבות, אך המאמן מצידו הוכיח בפעם השנייה העונה כי עבירות משמעות לא יעברו על סדר היום ולא משנה באיזה מצב הקבוצה נמצאת. במועדון דאגו להבהיר: "המקרה כבר נמצא מאחורינו, גדי הבין את הטעות שלו". קינדה עשוי לספוג קנס כספי.

קינדה יהיה בסגל של אשדוד למשחק מול אשקלון בחמישי בגביע המדינה.

בצוות המקצועי החמיאו לבנצי מושל, אוהד רבינוביץ' ודין דוד, שעלו בהרכב והציגו יכולת טובה.רבינוביץ' שקיבל לראשונה את האשראי בהרכב ובכלל העונה, הציג יכולת טובה ואם באשדוד שקלו להשאילו בחלון הקרוב המשחק הזה בהחלט יכול לשנות את הכיוון מבחינתו.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו