המחזמר "העתיד כבר כאן", שכתב וביים קובי מחט משחקת ובמהלך חג חנוכה הקרוב יעלו כ-30 הצגות על במת בית 'יד לבנים' .עלילת המחזמר מספרת על נער בן 14 הגדל בשכונה טיפוסית של סוף שנות ה-80 המביע משאלה לחיות בעולם שונה מהעולם בו הוא חי ,קופץ בזמן 30 שנים קדימה לאותה השכונה אבל בשנת 2017. החיים המודרניים אינם מסבירים לו פנים והוא נאלץ להתנסות בנפלאות הטכנולוגיה אך גם בחסרונותיה הרבים.
העתיד כבר כאן צילום: חן בוקר
בשעה שבני גילו שקועים במסכים, משוחחים בינהם דרך אפליקציות  ומסרונים בלבד ונטשו לחלוטין את המפגשים האישיים והמשחקים ברחובות השכונה מזמן לנו המחזמר רגעים קומיים הנעוצים בעימות בין הישן והנוסטלגי לחדש ולטכנולוגי, מפגש בין מוזיקה נוסטלגית מול להיטים עכשוויים ומעלה תובנות על הדרך הרצויה לאזן בין ערכי העבר לבין אורח החיים הנוכחי. בחלק הראשון כמובן שההורים מתמוגגים משירי העבר, אמנם הילדים מקפצים בכיסאות אבל לא ממש מכירים את השירים... כל זה משתנה כשמגיעים ללהיטים של ימינו.      רגע לפני שמתחילים אבי לוי בודק את עירנות הקהל הצעיר. צילום: חן בוקר                  
המחזמר מאפשר לנו להביט בתמונת מראה של עצמנו ועל הדברים שהשתנו מאז היינו צעירים יותר לעומת היום. הילדים, הצופים הצעירים נחשפים למה שהיה פעם ומקבלים מוסר השכל שאם יצליח לשנות, ולו במעט, זה שווה הכול.

"העתיד כבר כאן" זו ההצגה הרביעית ברציפות שכותב ומביים קובי מחט המוכשר יחד עם אבי לוי, (להקת אביבים), האחראי הישיר להפקתם של  ההפקות 'מכולת קטנה ומדליקה', חלומות מתוקים', 'אדוני המאמנת', 'לילה מטורף בספריה', 'עליבאבא','בטי בם', 'המכבים' ובבית היוצר שלו מונחים עוד רעיונות רבים.                                                                         
העתיד כבר כאן צילום: חן בוקר
קובי מחט, שכתב וביים את ההצגה מספר לנו: "בכל שנה כשאבי לוי קורא לי להתייצב אנחנו עושים סיעור מוחין וחושבים על שני פרמטרים חשובים: הראשון הוא כיף, חשוב לנו שהצופים, בעיקר הילדים ייהנו מהמופע. השני הוא ערך מוסף... מסר כלשהו שחשוב לנו להעביר.  הדברים שהיו די בולטים לנו בשנים האחרונות זה שהמסכים השתלטו לנו על החיים- של הילדים וגם של ההורים... רצינו לומר שהמסך והטכנולוגיות לא מנוכרות אלא האנשים הפוכים לכאלו ושום לייק שבעולם לא יוכל לעולם להחליף חיבוק חם ואמיתי".

אבירם קליך (31), מגלם את אבי (הדמות הראשית בהצגה) ילד בן 15, שחי בשנת 1987 ומביע משאלה להגיע לשנת 2017. כשהוא מגיע מגלה שלא כל הנוצץ זהב
. מגלה את הטכנולוגיה היפה עם כל השיפורים שהביאה לחיינו מצד אחד ומנגד שאנשים לא ממש מתקשרים אחד עם השני. 
העתיד כבר כאן צילום: חן בוקר
יחד עם 16 רקדניות ורקדנים של להקת המחול "אביבים" הוא ועוד שישה שחקנים רוקדים על הבמה בתלבושות שונות וצובעים את הבמה בשמחה וצהלה בשירים "ישנים" כמו: "אני זוכר אותה מהמכולת"(להקת כוורת), "רדיו חזק"(של תיסלם), "יום שישי את יודעת"(להקת בנזין) ועוד... ובהמשך ההצגה שירים חדשים כמו "קיץ" של אביאור מלאסה, "זהב" של סטטיק ובנאל. 

על להקת אביבים יש קליך רק מילים טובות, "מצד אחד מרגישים את הפער בגילאים בין השחקנים שרובם בני 30+ ומצד שני הרקדניות מגיעות בזמן, מקצועיות מאוד, באות תמיד בזמן, עושות חילופים וכל מה שצריך... כמו מערכת משומנת שעובדת היטב."
העתיד כבר כאן צילום: חן בוקר
אבי לוי, המנהל האמנותי, המפיק ומנהל להקת אביבים: "פעם בשנה הילדים צריכים לשמוח, ליהנות ולרקוד. כמובן שזה לא פותר את המסר החזק שמועבר. אם פעם עבדנו במשך חודשים ארוכים היום יש לנו צוות מיומן ומקצועי... אחרי שלושה שבועות של חזרות מאסיביות יש לנו הצגה עם שירים וריקודים, מסר נפלא והכי חשוב- הנאה". 

מסכם קובי מחט: "אשדוד היא קרקע פורייה לאנשים יוצרים, משקיעים באמנות ובאמנים- החברה לתרבות הפנאי באשדוד באמת משקיעה בתרבות וזה מרגש: הופעות הצגות, להקות מחול, הפקות ועוד... ויש קהילה גדולה שאוהבת יצירה  ותרבות."                                                                                          #'העתיד כבר כאן'. הפקה: החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד, מנהל אמנותי ומפיק: אבי לוי, מחזאי ובמאי: קובי מחט. בהשתתפות: אבירם קליך, סיוון אטנר יפרח, ליאור קקון, תמרה גלעוז יפרח, לירון ויגדור, מיכאל גבעתי, אסף משה. לפרטים נוספים: 054-5932666, 052-2428506

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו