אפשר לומר הרבה דברים על קקון, אולם הדבר הבולט ביותר אצלו הן היוזמות החברתיות אותן הוא מוביל ולוקח חלק פעיל בביצוען והבאתן לממשיות וסוג של הגשמת חלומות, פשוט אי אפשר להתעלם מליבו הגדול והרחב והפעילויות השונות אותן הוא עושה למען הקהילה. רק בימים האחרונים פרסם תמונה שצילם במלון "ליאונרדו" בעיר אשדוד שם נהנו 8 נערים בני 13 מיום גיבוש כיפי וארוחה מפנקת, רגע לפני שיחגגו יחדיו באולם "אהובת הספן" בר מצווה משותפת עם המון אהבה ותרומות מכובדות ושונות שארגן קקון עבורם יחד עם חבריו לשולחן העגול.
שולחן עגולקקון (47) נשוי+2, בעלים של אתר אשדוד 4 יו, דובר רשות הספורט העירונית וקבוצת הכדורסל בליגת העל- מכבי אשדוד באר טוביה, בעלים של משרד הפרסום "אייקון", יו"ר "יש עתיד" באשדוד (יאיר לפיד) ויו"ר "שולחן עגול" (עמותה ישראלית ובינלאומית) באשדוד. בימים אלו הוא מוביל את "ארגון העסקים הקטנים" שיוקם כעמותה ביוזמה פרטית ויש גם תוכנית שנשלחה לראש העיר אשדוד- ד"ר יחיאל לסרי במטרה ליצור נציגות שתשלב פתרון בעיות למען בעלי העסקים.

צילום: אבי רוקח
בעניין ארגון העסקים הפרטיים הוא בהליך חתימה מול חברת "ויזה כאל" כסטארטאפ ראשוני שייתן עמלת סליקה נמוכה לכל בעל עסק שירצה לחייב באמצעות אשראי, לא משנה מה מחזור ההכנסה שלהם. כשמטרת הארגון להיות פה ולב העסקים הקטנים בעיר אשדוד לאחר מכן, בתקווה שיהפוך למודל בערים נוספות.
ארגון עסקים (מתוך 6 כלכלי)
שאלתי את קקון מה הדבר שהוא הכי שונא שאומרים עליו, והוא לא היסס לרגע ומיד ענה: "שהעשייה החברתית שלי חבויה אחרי אינטרס פוליטי". מיד הבנתי אותו. אנחנו חיים בעולם שבו אנשים מרבים להיות סקפטיים, לזלזל ולפקפק במניעים של אנשים, גם אם הם עושים טוב. וקקון עושה טוב והרבה מזה, עוד הרבה לפני שנכנס למפה הפוליטית בשנת 2012, אי שם בשנת 2008.

את "שולחן עגול" הכיר לו שמעון אלקבץ (שמונה לאחרונה למפקד גלי צה"ל) והוא היה עוזר "פה ושם".. עם הזמן הרעיון להפוך את זה למשהו ממוסד קסם בעיניו והיה חבר ב"שולחן עגול" בנס ציונה כשנה וחצי. לאחר מכן, החליט להקים ולפתח את הקבוצה באשדוד מאז הוא היו"ר שלה.
קבלת שרשרת נשיאות שולחן עגול ישראל
איך אתה מצליח למצוא זמן לכל הדברים שאתה יוזם, עושה פעיל בהם?

"אני חיה של הרגע האחרון וסדר העדיפויות שלי משתנה משדקה לדקה. במהלך היום אני מקיים הרבה פגישות וצובר "חומרים" עליהם אני לרוב עובד אל תוך הלילה. כן, אני ישן מעט מאוד".

מבין הכל הדברים שאתה עושה, על מה לא היית מוכן לוותר בשום אופן?
"אני לא מוכן ולא אהיה מוכן לוותר על "שולחן עגול". אני חלק מזה כבר 11 שנים ברצף ושם מתמקדת פעילות הלב שלי, הסיפוק, העשייה והאמת למען החברה. עד כה למשל, חגגנו בר מצוות ל- 72 נערים, כל שנה שמונה ילדים שעומדים בקריטריון שאומר שאם אנחנו לא נחגוג להם, הם לא יחגגו".

איך אתם מגיעים לנערים הללו?
"מגיעות פניות אישית ועובדים איתנו על הפרויקט הזה אנשי רווחה. בגדול מדובר במימון מלא של "שולחן עגול" שדברים רבים מגיעים בתרומות- החל מבגדים, נעליים, תפילין, מתנות, זימון 30 אורחים של כל אחד מהנערים ועוד הרבה הפתעות. השנה החגיגות יתקיימו ב"אהובת הספן" ביום 13 באוגוסט. מכיוון שהם לא מכירים זה את זה לפני הפרויקט אנחנו עושים כל מיני תהליכי גיבוש כמו למשל שעור גלישה משותף ב"לי- גל", צפייה בסרט בקולנוע "גלובוס" באשדוד יחד וארוחה מתנת "בליקר בייקרי", הפלגה משותפת ביאכטה ועוד, ובסופו של דבר שמונה ילדים שלא הכיור חוגגים יחד באירוע מרגש מאוד".

נשמע שזה פרויקט ענק ומתמשך...
"יש לי את כל הקשרים לעשות- אז למה לא לעשות? מדובר בסך הכל כמה טלפונים שיוצרים כמה חיבורים. מבחינתי אם יש לי את היכולת והאנשים שתורמים זה פשע לא לעשות".

בבחירות האחרונות הוא התמודד כראש מטה "יש עתיד" באשדוד, שבמקביל אליהם רצו מתמודדים פוליטיים נוספים כשהמכנה המשותף לכולם היה זהה: להיות הקול של הצעירים בעיר ואגו. שכן ברור לכולם שאם חלקם היו מתאחדים הסבירות שהיו זוכים במנדט או יותר היו גדולים יותר. על כך שלא הצליח להגיע למנדט אומר קקון: "עלינו לשחק נגד ברצלונה עם הרכב של שבעה שחקנים. עשינו את כל הטעויות האפשריות".

איך הגעת ליאיר לפיד בכלל?
"האמת שהכרתי את יאיר דרך "שולחן עגול". בשנים 2011-2012 הייתי יו"ר שולחן עגול ישראל ולפיד חיפש אנשים חברתיים למפלגה שלו ופנה אליי... נפגשנו בנושא הזה כשהמטרה שלי הייתה לתת כמה שיותר חשיפה לשולחן עגול... שמונה חודשים לאחר מכן נפגשנו ומאז אני ראש המטה באשדוד".
יש עתיד עם יאיר לפיד צילום אבי רוקח
למה שאבחר בך בבחירות הקרובות?
"אני בא לעבוד, אני חושב בניגוד להרבה אחרים. אני חולם שמגשים, הרבה לפני שאני פוליטיקאי. אגב, יכול להיות שגם לא ארוץ אם ארגיש שאנחנו הולכים ל"התבזבז". מה שכן- העיר ללא ספק זקוקה לזריקת אדרנלין שתביא רוח חדשה, חשיבה אחרת, צבע. אני רואה עצמי בתור שגריר של העיר אשדוד מחוצה לה, אין סיבה שלא אהיה כזה בתוכה ואגב אנשים שעושים שינוי- מילה טובה לנעמי אדר הופמן על העשייה המבורכת שלה. העיר ללא ספק צריכה עוד 30 כמותה כדי שדברים ישתנו פה מקצה לקצה. מה גם שבפוליטיקה יש יצרים שלא קיימים בשום מקום אחר".

מה אתה עושה בזמן הפנוי שלך? אם יש לך כזה?
"בזמני הפנוי אני מבלה עם אשתי והילדים ומנגן. לא הרבה יודעים אבל אני מנגן על קלידים ויש לי סינטיסייזר רציני בבית. מעולם לא למדתי באופן מקצועי, אני מנגן לפי שמיעה, בעיקר בימי שישי בצהריים".

קקון נשוי כבר 14 שנה. אשתו צרפתייה שעלתה לישראל בשנת 2005 והיא ד"ר לתקשורת ועובדת יחד איתו בעסק של משרד הפרסום ובאתר.

טיפ לחיים?

"אני חושב שבכל דבר שרוצים לעשות צריך להיכשל בפעם הראשונה- הלמידה מזה שווה זהב".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו