צילום: ארכיון

פרשת ההתעללות המילולית בילדי צהרון עירוני באשדוד, שנחשפה לראשונה באשדוד נט, ממשיכה ליצור גלים והדים רבים בעיר.

ממ"ק ראש העיר והממונה על החברה העירונית באשדוד, בוריס גיטרמן, שיגר השבוע מכתב למנכ"ל החברה העירונית אורן טויל ובו הוא דורש לקיים מיד שימוע לפני פיטורין לכל המעורבות בפרשה.

בנוסף דורש גיטרמן לפטר את מנהלת יול"א באשדוד. "לאור ההתנהלות המחפירה שהתגלתה במסגרת הקייטנה של יול"א, אני דורש ממך לקיים שימוע לפני פיטורים עם העובדות המעורבות בתקריות, וביניהן מנהלת יול"א שהייתה אחראית לקיים פיקוח במסגרות האלו. ברצוני להדגיש בפנייך שוב, אני מאמין כי בנוסף לחוסר מילוי תפקידה אני רואה בניגוד עניינים חמור את היותה אחותה של מנהלת משאבי האנוש בחברה".

גיטרמן אף מתכוון לקיים ישיבת דירקטוריון על מנת לדון בפרשה ועל הדרכים למנוע השנות מקרים דומים בעתיד. "אני לא אתן למרוח את הפרשה הזאת", אמר גיטרמן.

בעקבות הפרשה והדרישה של גיטרמן לפיטורים של מנהלת יול"א, שמחה לוגסי סייעת כשבע שנים בצהרונים, עומדת לצידה של המנהלת רויטל אבו, בעקבות המקרה השבוע באחד הצהרונים באשדוד.

לוגסי שעובדת כשבע שנים בגן אלמוגים במרינה אומרת: "אני מכירה את רויטל כבר שבע שנים, היא מדהימה, כל כך אכפתית ומסורה, אין לי מילים בכדי לתאר אותה (רוויטל) ואת העבודה שהיא עושה".

לוגסי מצביעה על האשמים לדעתי במקרה, או יותר נכון האשמות, הסייעות, "בגלל שיש כמה עשבים שוטים וסייעות שלא מתאימות, מוכשרות או כאלה שנשחקו עם הזמן, אז צריך לפטר את רויטל? צריך לטפל בעיקר ולא בטפל", אומרת לוגסי.

"אני מכירה את הצוות בגן ויש שם צוות מדהים, לא ברור למה זה קרה, ברור שזה לא היה צריך לקרות, אבל אם סייעת עשתה טעות והיא עשתה שיטפלו בה, לא במנהלת".

לוגסי טוענת שרוב העובדות במערכת חושבות כמוה, "כל העובדות במערכת עומדות לצידה של רויטל ומבינות את הכאב שלה, נעשה לה עוול גדול".

לעובדה שלא מדובר במקרה יחיד וכבר קרה לפני כמה חודשים שילדה ברחה מאחד הצהרונים בעיר והגיעה לביתה לבד והאם זה לא מורה על בעיה מסוימת אמרה לוגסי: "גם אחרי אותו מקרה מצער, רויטל קיימה פגישות, רענון נהלים ותקנון חדשים, היום הדברים הרבה יותר ברורים, גם אחרי אותו מקרה, אף אחד לא הסתיר את הדברים ועבדו בכדי שדברים כאלה לא יקרו בשנית".

לדעתה של לוגסי, אם רויטל לא תהיה במערכת, הצהרונים יקרסו, אני הבטחתי לעצמי שאני אעשה כל מה שאני יכולה בכדי לטהר את שמה מפני שזה לא מגיע לה, אם יש בעיה בגן מסוים בצוות, שיטפלו בצוות, לא חושבת שאחריות שילוחית היא הפתרון".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו