צילום: ארכיוןנערה בת 15 מאשדוד הנמצאת במוסד חינוכי בישוב ליד אשדוד, טבעה אתמול (ג') בבריכה במוסד בו היא נמצאת והגיעה לבית החולים קפלן במצב בינוני שהיא ובמצב מעורפל. 

הנערה שנמצאת במוסד לאורך השנה ומוגדרת נערה בסיכון, שהתה במוסד במסגרת קייטנה לתקופת הקיץ. "נערים שהיו איתה פתאום שמו לב שהיא נעלמה, לא ראו אותה ופתאום מצאו אותה בצד הבריכה שהיא מעולפת, מחוסר הכרה ובלעה המון מים", מספרת אחותה של הנערה.

בנוסף מציינת האחות שהנערה לא ידעה לשחות ולכן הייתה זקוקה להשגחה גדולה אף יותר, או כלל לא להיכנס לבריכה. 

"קיבלנו הודעה רק כמה שעות לאחר המקרה שהתרחש. לפי מה שהבנו בערך באזור צהרים בסביבות השעה שתיים, ורק לקראת חמש או שש בערב אמרו לנו שהיא בדרך לבית החולים", מספרת האחות. המשפחה כמובן מודאגת מאד וכועסת על התנהלות אותו מוסד.

חשוב לציין שעובדת סוציאלית מטעם המוסד החינוכי מלווה את המשפחה ואת הנערה בבית החולים.

לפני כשלוש שנים איבדה המשפחה את הבן הגדול, לאחר שטבע למוות בחוף אשדוד. האירוע התרחש בשבת של חודש יוני בשנת 2014. הנער היה עם חבריו באיזור המרינה, נפל למים ונעלם. שעות לאחר מכן נמשתה גופתו. זעקות השבר של אימו במרינה באשדוד, קרעו אז את השמיים מכאבה. 

המשפחה מצידה לא רוצה עזרה או כל דבר אחר, אלא פשוט רק לחשוף את הסיפור שלדעת המשפחה גובל בהזנחה ורשלנות מצד אותו מוסד לכאורה.

טיפול נמרץ בקפלן

ד"ר אלי שפירו, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי קפלן, אמר: "הנערה הגיעה במצב בינוני לחדר המיון והצוות הרפואי ביצע פעולות נמרצות לשיפור במצבה כולל הנשמה שאינה חודרנית. בשעה זו מצבה השתפר והיא במצב קל ויציב".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו