בשקט בשקט בלי שתרגישו אפילו, שבעה חודשים חלפו כבר מאז החלו העבודות על פרויקט הגל הירוק, והפכו את כבישי אשדוד בלתי נסבלים עבור הנהגים. בשישי האחרון יצאנו לבדוק את מצב העבודות בשדרות הרצל ובשדרות מנחם בגין.

שדרות הרצל -

על פי הפרסומים הראשונים של עיריית אשדוד, קטע הכביש בהרצל אמור היה להיות חסום למשך 7 חודשים בעקבות העבודות. בינתיים הפרסום הראשון עודכן וכעת כבר מופיעה מודעה מעודכנת עם 9 חודשי עבודות. מזל שיש לנו גוגל שזוכר את הכל.

צילום מסך גוגל

בסיור באתר העבודות נראה שעוד רבה העבודה בטרם תיפתח השדרה לתנועה. לא בטוח שבעוד חודשיים אכן תיפתח השדרה. עבודות פיתוח רבות עוד צריכות להעשות במקום בטרם תיפתח השדרה. חלק מהכבישים נסללו, חלקם עדיין לא. מערכות הביוב במקום לא ממש בנויות לחלוטין, מסלולי האופניים, מסלולי ההפרדה. העבודה עוד רבה בשדרות הרצל שנסגרו לפני 7 חודשים.

גם באיזור הצמוד לתחנה המרכזית, נראה כי עוד עבודות רבות צפויות במקום. הצילומים צולמו ביום שישי האחרון, ולא נראה אף אחד באיזור העבודות.

האם יעמדו ביעדים החדשים לפתיחת שדרות הרצל? להערכת אשדוד נט רק אם יתחילו לעבוד עם כוח עבודה משמעותי, נראה התקדמות בעבודות ואולי, זה יסתכם רק בפיגור של חודשיים.

שדרות מנחם בגין - 

צילום מסך גוגל

בכניסה הדרומית לעיר נראה כי העבודות מתקיימות בקצב טוב יותר. עבודות גינון החלו בקטע הכביש הראשון עד מרכז כלניות ובחלק מאי התנועה הדשא כבר גדל. העבודות באיזור מתבצעות על הנתיב הימני לכל כיוון נסיעה. מבוצעות עבודות של צמצום שטח פס הגינון לצורך הרחבת הכביש, כל זאת על מנת לאפשר נתיב נסיעה נוסף. 

נראה כי בכניסה לעיר, עד לצומת מרכז כלניות, יהיו לפחות שלושה נתיבי נסיעה לרכבים פרטיים - כל זאת על מנת לא לפגוע בתנועה הנכנסת לעיר. לא ברור אם מגמה זו תימשך בשאר הכביש. 

קטע כביש נוסף שזוכה לחידוש הוא כביש הגישה לרכבת, למעשה מדובר בפיתוח כל האיזור שלא נגעו בו שנים ארוכות. כל האיזור שינה פניו, תהיה תאורה חדישה, שבילי הולכי רגל ואופניים, גינון ושדרוג הכיכר. 

בנוסף כמובן ישנו הקיר הירוק, אודותיו כתבנו לפני מספר ימים. מדובר בקיר ירוק ייחודי בו ישולב השם של העיר אשדוד.

צילום וידאו ועריכה: עמית פרץ

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו