עובד העירייה שהושעה מעבודתו יזכה לקבל 90% משכרו בזמן ההשעיה!


להאזנה לתוכן:

בית הדין למשמעת של הרשויות המקומיות קבע שעיריית אשדוד תשלם לעובד העירייה הבכיר, ראש מדור בפיקוח העירוני, 90% משכרו, זאת בזמן השעייתו. לאחר חצי שנת השעיה אמור העובד לקבל 100% משכרו. הבקשה הוגשה ע"י עורך דינו של העובד הבכיר, עו"ד שלומי הלוי.

בתגובה להחלטה להחזיר לעובד 90% משכרו, אומר הלוי: "אני מברך על החלטת אב בית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות, אשר קיבל את בקשתנו והעלה את שיעור משכורתו של העובד ל 90 אחוזים בתקופת ההשעיה. החלטה זו השיגה את מטרתנו שלא לפגוע במשכורתו של העובד במהלך תקופת השעייתו ועל כך אנו מרוצים מאוד. בטוחני כי בבוא העת, תתקבל החלטה סופית, אשר תפריך את הטענות שהועלו כנגד העובד, דבר אשר יותיר את הטענות כנגדו בבחינת סיפורי אלף לילה ולילה, הא ותו לא".

לדברי עו"ד הלוי, אין בידי העירייה הוכחות לטענות שהועלו בקובלנה המשמעתית. לדבריו, עיקר הקובלנה היא על דיווח כוזב, לכאורה,  של שעות עבודה. לטענתו של הלוי, מדובר אולי על 12-18 שעות עליהם אומרת העירייה שדיווח העובד בכזב.

הלוי: "העובד הזה סומן כמטרה והם עשו הכל כדי להוציא את תוכניתם לפועל". כדי להוכיח את טענתו, מציג בפנינו הלוי מכתב ששלח לכאורה ראש מינהל התפעול בעירייה למנכ"ל בן עדי בחודש מרץ השנה, זמן רב לפני הקובלנה שהוגשה. במכתב שנכתב ע"י שלמה רוטנברג, בעקבות שיחה שניהל עם אחד הפקחים שאינו ביחסים טובים, בלשון המעטה, אם אותו העובד הבכיר. בתחילת הדברים אומר רוטנברג שאין להתעלם מעומק המשקעים של אותו הפקח כלפי העובד הבכיר. בהמשך רוטנברג מציין את העובדות שנאמרו ע"י אותו הפקח, שאגב תואמות את הקובלנה המשמעתית. בסוף של המכתב מסכם רוטנברג: "אנו צריכים לסכם ולצאת לפעולה אגרסיבית ביותר שאין ממנה חזור ועד לתגובה הרחוקה ביותר שניתן להגיע ושתזעזע את כולם. אני מוכן לכל שנידרש בנושא וממליץ שנשב, נסכם ונצא לדרך מיידי ללא קשר לתחלופת מנהל הפיקוח".

לדברי עו"ד הלוי, עוד בטרם היו בידי העירייה ההוכחות, הם כבר ידעו מה ברצונם לעשות עם אותו העובד. הלוי ממשיך וסותר את טענות העירייה כלפי העובד. לדבריו מדובר בהרבה אישומים בלי הרבה תוכן. הלוי מציין שאין בידי העירייה חומרים מצולמים של העובד עוסק בפעילות הימורים בלתי חוקית ועוד במדי הפיקוח העירוני. "הם מבססים את טענותיהם של שמועות שעובדים סיפרו ששמעו על מקום כזה ואחר", מציין הלוי ואומר שאין להאשמות על עיסוק בהימורים כל הוכחה של העירייה.

הלוי: "אתה יכול לצטט אותי. מרשי לא יפוטר מעבודתו בעיריית אשדוד. האישומים של העירייה חסרי בסיס ואני בטוח שבבית הדין למשמעת יבוטלו כל האישומים נגדו".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה לטענה שהעובד סומן כמטרה חודשים לפני הקובלנה: "עיריית אשדוד, כגוף אחראי השומר על כבודם של ציבור העובדים, לא ייגרר להתכתשויות פומביות. כל מה שהיה לעירייה לומר, נאמר בין כותלי בית המשפט באופן המנומק והמכובד ביותר. יצוין רק שבית המשפט דחה את טענות בא כח העובד תוך קביעה שאין בהם ממש".

בהמשך לתגובת העירייה יצוין שבית הדין לעבודה בב"ש עסק בעתירת העובד לכך שבהליך השעייתו נפל פגם והוא לא בירר את אשמתו או חפותו של העובד, אלה דן בחוקיות השעייתו מהעבודה.

אנו מבטיחים להמשיך ולעקוב אחר ההתפתחויות בפרשה זו. 

 

מערכת "המגזין" מבקשת להבהיר כי בשלב זה כלל הטענות אשר הועלו כנגד העובד ואוזכרו בכתבת המערכת מיום 02.09.10 הנן בבחינת טענות בלבד אשר עתידות להתברר בבית הדין למשמעת ואינן בגדר עובדות בשלב זה. אם נגרם עוול מסוים לעובד בשל הצגת טענות מסוימות כלפיו כעובדות מוגמרות, הרי שמערכת המגזין מתנצלת על כך.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה