תרבות ובידור

 
 
       
   
הציור "נערה עם עגיל פנינה"- נחשב לאחת מיצירות המופת החשובות של יאן ורמיר ושל אמנות הבארוק ההולנדי. על הציור:"נערה עם עגיל פנינה" או ילדה חובשת מצנפת הוא ציור שמן מאת הצייר ההולנדי יאן ורמר. הציור, הנחשב לאחת מיצירות הבולטון של האמן, מוצג כיום בגלריה המלכותית מאוריצהאוס בעיר האג שבהולנד. הציור צויר במאה ה-17, בערך בשנת 1665. הוא מצויר בצבעי שמן על בד בגודל של 45 על 40 ס"מ. הציור מציג דיוקן של נערה צעירה העומדת כשכתפה פונה אל הצופה וראשה מופנה לעברו בפרופיל 3/4. הנערה לובשת שמלה בגוון צהוב-אוכרה. על ראשה טורבן או מצנפת בד כחולה וצהובה. היא עונדת עגיל גדול, שהיו שזיהו אותו כמשובץ בפנינה, אולם ייתכן כי הוא עשוי מתכת. דיוקן הנערה ניצב על רקע כהה רקע בלתי מוגדר. זו היא הדמות היחידה בין יצירותיו של ורמר, אשר שצוירה כל כך מקרוב עד כי אין אפשרות לקבוע אותה בתוך מרחב כלשהו. מבקרים שיבחו את המירוק הבתולי והמלטף של החומר ואת הרקע השחור שאינו צל אלא צבע.
23:12 / 25.12.10
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
רצה עכבר את התפוח האדם, היפה, שעל עץ התפוח. גם החיות האחרות רצו את התפוח - אבל איך יוכלו להורידו? סטיבן בטלר כתב ספור חביב ומלבב, המלמד כי הסבלנות משתלמת

"העכבר והתפוח" איננו רק סיפור על עכבר ותפוח, הוא הרבה מעבר לזה... חוץ מעכבר משתתפות בסיפור גם חיות אחרות: תרנגולת, אווז, עז ופרה. כן, העכבר הוא הראשון שמזהה את התפוח על העץ וחושק בו, ולכן הוא מחליט לחכות. וכמו שבדרך כלל קורה, כשעובר מישהו ורואה שמישהו אחר מחכה, מתעוררת סקרנותו והוא מחליט גם כן לחכות. וכך מצטרפים לעכבר, במהלך הסיפור, בעלי חיים שונים וכולם מחכים לתפוח שעל העץ, שיפול. והזמן עובר בעצלתיים ולאט, לאט הייאוש והספק מתחילים לכרסם בליבותיהם של המחכים. הפרה, העז והאווז מתייאשים ראשונים ומנסים בדרכים שונות להפיל את התפוח. מנסים ומנסים, אך לשווא ובסוף מתייאשים. ואילו העכבר, במשך כל הזמן הזה ממשיך להמתין בסבלנות לתפוח שייפול. וכמובן, שהסבלנות משתלמת ואחרי שכל חסרי הסבלנות עזבו את המקום התפוח נופל והעבר זוכה בפרי הכי עסיסי והכי מתוק שהוא טעם אי פעם בעולם.
19:15 / 01.11.10
       
   
לישראל הגיעו גדולי הכוכבים של הבלט הרוסי למופע גאלה עם סולנים מלהקות הבלט המפורסמות ברוסיה. הבכיר מביניהם - מלך הריקוד, כוכב הבלט הבינלאומי והרקדן הראשי של תיאטרון הבולשוי" ,ניקולאי ציסקרידזה .המופע מורכב מקטעי הסולו הבולטים של יצירות בלט קלאסיות, כגון "כרמן", "ספרטקוס", "שחרזדה", "לה באיאדרה", "ריימונדה", "דון קישוט", "ז'יזל", ועוד. לצד הקלאסיקה, יוצגו לצופים גם קטעים נבחרים מיצירות בנות זמננו של מיטב הכוריאוגרפים הבינלאומיים.התקשורת הבינלאומית אינה חוסכת מחמאות מהמופע שהציג במיטב במות העולם - החל מהמטרופוליטן אופרה של ניו יורק, דרך האופרה של וינה וכלה בלה סקאלה במילנו. ה"ניו יורק טיימס" שיבח את הכישרונות החדשים שהביא המופע לניו יורק. ה"פיגרו" ציין את התלהבותו של הקהל מהמופע האדיר. זהו מופע חובה לכל אוהבי הבלט הישראלים - סביר להניח, שאוסף נדיר כל כך של כוכבים מהשורה הבינלאומית הראשונה לא נראה בארץ עוד זמן רב.כאן ראוי לציין את ההכרה לה זוכה העיר אשדוד במפת הבלט העולמית: קודם למופע המדובר הגיעו כוכבי הבלט הרוסי לאשדוד, על-מנת לערוך חזרות ולהפגש עם תושב העיר, ואלרי פאנוב, העומד בראש תיאטרון בלט פאנוב אשדוד. את האורחים ברך בחום רב, בוריס גיטרמן ממלא מקום ראש העיר ויושב ראש דירקטוריון החברה העירונית העירונית לתרבות הפנאי,הרקדן האורח המפורסם, פארוך רוזימטוב, הודה לחברה העירונית לתרבות הפנאי ולבוריס גיטרמן על האפשרות לערוך הכנות למופע יחד עם עם הכוריאוגרף בעל השם העולמי ,ואלרי פאנוב.
09:46 / 29.10.10
   
       
       
       
       
       
את עונת התערוכות החדשה במוסדות האמנות פתחו במוצ"ש האחרון(9 באוקטובר 2010) במוזיאון אשדוד לאמנות. במקום מוצגות שתי תערוכות חדשות: הראשונה ,עבודות מאוסף רלף הרמנס-אוצרת:סנדרה וייל והתערוכה השניה,לאה ניקל וחן שיש: במרחק השחור-אוצרת אורחת: נעמי אביב.ראש עיריית אשדוד ,ד"ר יחיאל לסרי,שפתח בדבריו את התערוכה הודה לאורחים הרבים שהתקבצו במקום. עמד על העובדה שאשדוד תופשת לה מקום בארץ כעיר
של אמנות וסיפר לקהל הנוכחים על פרוייקט במסגרתו תלמידי מחלקת הצילום של ביה"ס הגבוה לאמנות "בצלאל", יסיירו בעיר ויתעדו את רשמיהם.תערוכה מיצירותיהם תוצג המהלך חגיגות 55 שנים להיווסדה של העיר. בוריס גיטרמן,מ"מ ראש העיר ויו"ר דירקטוריון החברה העירונית לתרבות הפנאי,המפעילה את מוסדות האמנות הודה בדבריו לרלף הרמנס, על תרומתו הנדיבה ועזרתו לפיתוח האוסף במוזיאון אשדוד לאמנות וציין את ארוע פתיחתה של גלריה עירונית שתשמש את אמני אשדוד, עד לבנייתו של בית האמנים.
בין המבקרים בתערוכה דוב גוטסמן,אספן אמנות ידוע,האוצרות של מוזיאוני פתח תקווה ,בת ים,באר שבע וחיפה ומבקרים רבים מחוץ לעיר.
התערוכה עבודות מאוסף רלף הרמנס- מציגה עבודות שנתרמו לאוסף מוזיאון אשדוד לאמנות על ידי העיתונאי, הסופר, הצלם ואספן הא, מנות השוודי רלף הרמנס (נולד בברלין 1933). גוף העבודות המרכזי בתערוכה זו מורכב מציורים, רישומים ופסלים שנעשו בשנים אלו על ידי אמנים שוודים נודעים ושל אמנים בינלאומיים בני התקופה מן השורה הראשונה, כמו ז'ואן מירו, קלאס אולדנברג, אנטוני טאפייס, טום ווסלמן, ארמאן ואחרים.
התערוכה "לאה ניקל וחן שיש: במרחק השחור" מציגה שתי נפשות סוערות, קלות רגליים, שוקקות חיים – נפגשות בזירת הציור: האחת ציירת פעולה מודרניסטית, שאמנותה התגבשה סביב זרם ציורי זה בשעה שהיה בשיאו, כלומר בשנות ה-40 וה-50 למאה ה-20; השנייה אמנית מחווה פוסט-מודרניסטית, הנמנית עם דור המציג כיום את הציור המשוחרר ביותר בתולדות האמנות.נעילת תערוכה: 9 בינואר 2011
מוזיאון אשדוד לאמנות במרכז מונארט רח' דרך ארץ 8, אשדוד. 08-8545180
15:35 / 15.10.10
 
היום (חמישי,14 באוקטובר 2010) פותחת התזמורת הסימפונית אשדוד את סדרה הראשונה של עונת המופעים 2010-2011 ליותר מ 2000 מנויים .
הקונצרט הראשון בשם : "בטהובן כוכב עליון" תבצע התזמורת בהרכב של 60 נגנים את הסימפוניה המפורסמת "אירואיקה".המנצח, הפסנתרן והמנהל המוסיקלי ואג פפיאן ינגן את הקונצ'רטו לפסנתר מס' 3 .
הקונצרט יתקיים באודיטוריום רמי נעים לתרבות – לסדרה זו אזלו הכרטיסים.
ביום שני( 25 באוקטובר 2010) תקיים הסימפונית קונצרט מרתון לפסנתר עם זוכי התחרות "פסנתר לתמיד" משנת 2009 . המרתון יתקיים באודיטוריום רמי נעים לתרבות בשעה 20:30 .
המנצח הינו ואג פפיאן פסנתרנים : יוני סניק ,תום בורו, עילם קשת,עידו עקוב ,יניב כהן.
חובבי המוסיקה הקלה ימצאו עניין בסדרה חדשה : סימפוניה מכל הזמנים ובה מופע משירי הביטלס, ערב עם דן אלמגור בתוכנית שרתי לך ארצי ,מופע של הסימפונית בטברנה – מופע אקזוטי של מוסיקה עממית יוונית, בולגרית, רומנית, צוענית ועוד... ערב "שלושת הטנורים" ברומנסות איטלקיות ויצירות אופראיות עם הסופרן – מירל'ה גרדינרו .
לחובבי הציור – מציעה התזמורת סדרת מפגשים "בין שני עולמות" האם ניתן לשמוע את הצבעים ולראות את הצלילים ? פרטים באודיטוריום רמי נעים לתרבות.
פעילות לכל המשפחה – סדרה תיאטרלית משעשעת לגיבוש משפחתי מושלם ומיוחד במתנ"ס דיונה" . המשפחות יצאו למסעות ב"ממלכת התווים" בארץ הצעצועים" ישמעו את |"באך באפריקה" ועוד. סדרת הופעות המשלבות סיפורי אגדות בבימוי של בני דוידוביץ –יוצר תוכניות לילדים בטלויזיה , בעולם של מוסיקה, אנימציה ומשחק . מופע ראשון "הטרול הכחול" – אודיטוריום רמי נעים לתרבות.
סדרת הוירטואוזים – הסימפונית מארחת את הנגנים הוירטואוזים ברפרטואר בלתי מתפשר עד קצה יכולת מימוש הפוטנציאל של האדם... ניתאי צורי –כינור ערב פגניני ועוד, לאוניד פטשקה – פסנתר ג'אז עד גבול הפנטזיה. חן צימבליסטה –כלי הקשה בערב יוצא דופן ואריק דוידוב –חצוצרה בערב מכל הזמנים בביצוע 10 כלי נשיפה שונים...
לפרטים ומידע:התזמורת הסימפונית אשדוד 08-8545143
15:29 / 14.10.10
     
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה