'הצל שלי ואני'הפקת מקור של 'פלסטלינה בצבעים' קבוצת תיאטרון קהילתי של שחקנים בני נוער בשילוב בעלי צרכים מיוחדים

מעט מאוד הצגות העוסקות באוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים נגעו בבני משפחותיהם ובעיקר בעול הקשה של האחים והאחיות -בצורך ההכרחי בהקרבה ,בהתחשבות תמידית ,בנתינה לעיתים כפויה ובעובדה כי לעולם ימצאו עצמם בעדיפות משנית. 

ההצגה "הצל שלי ואני" נכתבה במיוחד על נושא טעון ומורכב זה. 'פלסטלינה בצבעים 'קבוצת התיאטרון המורכבת מבני נוער,תלמידי מגמת תיאטרון בביה"ס התיכון מקיף ד' כשלצידם שחקנים בעלי צרכים מיוחדים נוסדה על ידי תחום הצרכים המיוחדים בחברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד  המיישמת בהצלחה ניכרת את שילובם של בעלי הצרכים המיוחדים במגוון פעילויותיה בתחומי התרבות,האמנות והקהילה . בקבוצה שהוקמה לפני כחמש שנים ,טווח הגילאים של שחקניה  נע מגילאי 13 ועד 25 שנים אך למרות זאת ,מספר לנו מישל אלחרר-ראש תחום בעלי הצרכים המיוחדים בחברה העירונית לתרבות הפנאי , היחסים בין השחקנים נושאים אופי  משפחתי  וכוללים  יחסי קרבה, חברות והתחשבות הדדית.

אייל בוחבוט ,שחקן  ובמאי  ההצגה המלווה את קבוצת התיאטרון מאז הקמתה  מספר, " בהצגה משתתפים שלושה זוגות של  אחים שחייהם האישיים מדגימים היטב  את הסיטואציה המורכבת של חיים בצוותא עם בן משפחה הנזקק לצרכים מיוחדים .ההצגה נכתבה לאחר תחקיר ממושך בו חשפו  השחקנים בכנות נדירה את סיפור חייהם וההתמודדות המורכבת עם סיטואציה שאליה נקלעו שלא ברצונם .רובם של השחקנים צברו ניסיון מקצועי מההפקות הקודמות של קבוצת 'פלסטלינה בצבעים ' ואני מציע למי שיכול להגיע ולצפות בהצגה שמעניקה חוויה רגשית חזקה על ידי אוסף  מרשים של  כישרונות צעירים".

עלילת ההצגה עוסקת בתלמיד חדש המצטרף לבית ספר לאומניות ומביא איתו רעיון לשיתוף בני נוער עם צרכים מיוחדים בהצגות בית הספר. לכך מתנגד מייד דני 'מלך בית הספר' בטענה כי הדבר עלול לפגוע בקצב  ההתקדמות  של התלמידים ובו בעת טען כי אינו מעוניין להשקיע בכך אנרגיות מיותרות. לדעותיו הקדומות קם מחנה מתנגד  מקרב התלמידים. ואכן , לבסוף  על אפו ועל חמתו נוער עם צרכים מיוחדים מגיע לבית הספר לאודישנים מה שמתגלה כניסיון מוצלח המעניק תוספת כוח  להצגות בית הספר.

נזכיר כי לאייל בוחבוט  תרומה משמעותית לעולם התיאטרון הקהילתי בארץ ובאשדוד במיוחד  יש לו קרדיט משמעותי בתחום  : כתב וביים את ההצגה 'על גג העולם ' עם קבוצת שחקנים צעירים במסגרת פרויקט של הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ,כתב וביים את 'הפנימייה' עם קבוצת בני נוער במרכז הקהילתי "נווה יהונתן ", ביים הצגה פרי עטו "אדוני ראש הממשלה" לתיאטרון עיוורים וכבדי ראייה בעיר , עם חברי  תיאטרון "פלסטלינה בצבעים" העלה את  'חדר משלי' הצגה המבליטה את השונות בחברה הישראלית,שאותה כתב וביים.

בכורת ההצגה ' הצל שלי ואני ' המורכבת מקטעי משחק ,שירה וריקוד תועלה במסגרת שבוע חשיפה  לבעלי צרכים מיוחדים שאותו מפיקה המחלקה לשיקום מוגבלויות במינהל לשירותים חברתיים של עיריית אשדוד.

' הצל שלי ואני '-כתיבה ובימוי: אייל בוחבוט, הפקה מוסיקלית: יובב שליט ,מפיק ראשי: מישל אלחרר. יום שני,5.12.16 בשעה18:30,אודיטוריום 'נעים לתרבות ',רח' ביאליק 10,אשדוד.

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה