הוכרזו הזוכים בתחרות פסנתר לתמידבטקס חגיגי שנערך במרכז מונארט באשדוד, הוכרזו הזוכים בתחרות "פסנתר לתמיד", התחרות השביעית לפסנתרנים צעירים.

בטקס הכרזת הזוכים, שנערך אמש (רביעי, 16.12) הוענקו הפרסים לזוכים בארבע קטגוריות גיל בהם מתקיימת התחרות:

בקטגורית גיל 6-11, זכו במשותף ליפשיץ ליאור, בן 11, שפירו עלמא , בת 11,

ליפשיץ ליאורשפירו עלמא

 

בקטגורית גיל 12-15 זכתה קולדובסקי יעל  בת 14 , 

קולדובסקי יעל

 

בקטגורית גיל 16-18 זכה  מצרי בן , בן 17 ,

מצרי בן

 

בקטגורית הגיל 19-28 זכה יובל חן בן ה19.

יובל חן

בנוסף הוענקו פרסים נוספים לזוכים במקום השני, השלישי, פרסי עידוד וקטגוריות נוספות, סך כל הפרסים שהוענקו, 102,000 ₪.(הוענקו על-ידי עיריית אשדוד, קרן יעקב ביסטריצקי, צפונות תרבות, ותל-חי כיתות אמן בינ"ל לפסנתר, "אדמה אגן").

כמו כן, ד"ר אילנה כהן, מנהלת עמותת צפונות הפתיעה במהלך הטקס והוסיפה סכום של 6000 ₪ לפסנתרנים המשתתפים בתחרות.

"תחרות "פסנתר לתמיד" הראתה לנו שוב, שיש לנו  הרבה ילדים בישראל אשר ניחנו בכשרון מוזיקלי וביכולת לרגש בנגינה בפסנתר." אומרת יאנינה קודליק, המנהלת האמנותית של התחרות " כל המשתתפים בתחרות השנה צריכים להיות גאים בעצמם על התרגול וההשקעה שהניבו רמה כל כך גבוהה של ביצועים. בכל שנה אני מתרגשת מחדש מטקס הענקת הפרסים למצטיינים, דבר שממלא את כולנו, המארגנים, סיפוק עז".

מעבר לפרסים הכספיים מעניקה התחרות לזוכים פרסים רבים נוספים הנותנים להם במה אמנותית, תקשורתית, ומהווה עבורם מקפצה להתפתחות מקצועית ומוסיקאלית. בין הפרסים הנוספים: פרופסור אריה ורדי יארח את זוכי התחרות בתכנית הטלוויזיה "אינטרמצו עם אריק"התזמורת הפילהרמונית הישראלית ו"תכנית מפתח" תזמין את הזוכים במקום הראשון בכל קבוצות הגיל להגשת מועמדות להשתתפות כסולנים בקונצרט בניצוחו של מאסטרו זובין מהטה, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תארח פסנתרנים מבין זוכי התחרות, התזמורת הסימפונית רשות השידור ירושלים תארח את הזוכים בעונה הקרובה. 

התזמורת הקאמרית הישראלית תזמין את זוכי התחרות לנגן כסולנים בסיור קונצרטים ברחבי הארץ במהלך העונה הקרובה והתזמורת הסימפונית אשדוד מזמינה את הזוכים בפרס הראשון, מכל קבוצת גיל, לנגן קונצ'רטו  עמה במהלך השנה הקרובה.

ובנוסף, בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטהאוניברסיטת ת"א יעניק פרס נוסף לקבוצת הגיל הבוגרת קונצרט בהשתתפות שלושת זוכי הפרסים הראשונים במסגרת מפעל המנויים של ביה"ס ומרכז עדן-תמיר למוסיקהעין כרם - ירושלים יארח את הזוכים בכל קבוצות הגיל בקונצרט חגיגי ויועבר בשידור חי ב'קול המוסיקה' בתאריך 18.12.15.

כמו כן, חבר השופטים יעניק עפ"י שיקול דעתו פרס מיוחד לזוכה המתאים ביותר מקבוצות הגיל 19-28ו- 16-18, הזמנה להופיע כסולן עם תזמורת הנוער הלאומית של משרד החינוך, בנגינת "הרפסודיה בכחול" של ג'ורג' גרשווין בקונצרט חגיגי שיערך ביום ד', 27 ביולי 2016 באולם הנרי קראון בירושלים.

Musicfestperugia יעניק מלגת השתתפות לפסנתרן/נית מצטיין/נת בפסטיבל שיתקיים בקיץ 2016 בפרוגיה, איטליה .

 

הפרויקט הוא חלק מחזונו של ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי לפיתוח לעידוד מצוינות וחלק מחזון נרחב לפיתוח בעיר אשדוד של פלטפורמה שתהווה נקודת זינוק לדור הבא של הפסנתרנים בישראל. את האירוע מפיק מרכז מונארט לאומניות בניהולה של נעמי אדר הופמן הפועל במסגרת החברה העירונית לתרבות ופנאי באשדוד.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה