בחנוכה הזה "עושים קופה" במוזאון לתרבות הפלשתים באשדודבחג החנוכה יתקיים אירוע לכל המשפחה במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, במהלכו יוכלו הילדים ליהנות מהתערוכה "עולמם של הפלשתים", לחפש היכן מסתתרים בצעי כסף, לגלות מה ההסבר למונח "תאוות בצע" ולהשתתף בסדנא להכנת קופות חיסכון ומטבעות עם לוגו אישי.

קרדיט צילום: אילן ספירא

בחנוכה בין התאריכים 9-10.12.15 תתקיים פעילות חווייתית וחינוכית לכל המשפחה, במוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד, שנושאה העיקרי הוא כסף! אחד ממנהגי חג החנוכה, החביב על הילדים, הוא מתן דמי חנוכה. זהו מנהג עתיק יומין שהיה מקובל בקהילות ישראל ומטרתו הייתה, בן היתר, לחנך ולהרגיל את הילדים למתן צדקה. חג החנוכה אם כך מהווה הזדמנות מצוינת להסביר לילדים את המשמעות של הכסף, כיצד הוא נוצר, והכי חשוב- כיצד להשתמש בו בתבונה.

נושאים אלו יומחשו בפעילות במוזיאון באמצעות מוצגים ייחודיים מתוך התערוכה הארכיאולוגית "עולמם של הפלשתים", הכוללים משקולות מעניינות, כסף קדום, תעודות של מסחר ועוד. בנוסף יוכלו המשתתפים בפעילות ליהנות מסדנת יצירה לכל המשפחה בה יכינו קופות חיסכון מחומרים בשימוש חוזר שיצרו אשליה של מוצר מתכתי, ואף יצרו מטבע בטכניקה עתיקה עם הטבעת לוגו אישי לכל אחד. 


*מחיר כניסה למוזאון, הדרכה והשתתפות בסדנאות: 35 ₪ לילד. *

כניסת מלווה אחד, ללא תשלום.

שעות פעילות המוזאון בחנוכה

א  16:00-9:00

ב'   20:00-9:00 

ג', ד', ה'  9:00 – 16:00

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה