"ארץ הצבר"- תערוכה יחיד של האמנית אסתר קדושיםביום רביעי 06.02.2013 תתקיים בגלריה "דואט" שבקניון לב אשדוד, פתיחת תערוכה מיוחדת במינה: "ארץ הצבר". תערוכתה של הציירת אסתר קדושים, "ארץ הצבר", עוסקת בדמות הצבר הישראלי.

הצבר, אחד הצמחים המזוהים ביותר עם ארץ ישראל שהובא כעולה חדש ממרכז אמריקה, נקלט היטב במרחבי הארץ והפך לאחר זמן קצר לסמל ארצישראלי. השם "צבר" הנו כינוי לילדי הארץ.
עבודותיה של אסתר ממחישות היטב את הקונפליקט הטמון בצבר - הקוצני מבחוץ ומתוק מבפנים - כביטוי סטריאוטיפי לישראליות הראשונית החלוצית. בהתבוננות בתערוכתה של האמנית ללא ספק מתרשמים מהיכולת האמנותית ומכושר הביטוי המיוחד של הציירת.

פלטת הצבעים  של אסתר יחד עם משיכות המכחול המעודנות חושפות אמת פנימית רגישה, שמנסה להתמודד עם המציאות הצברית. ההתרחשות בציוריה של האמנית בונה סביבה אידיאלית ורגועה, אשר מלווה תמיד בקוצניות מאיימת כמשל ל"צבריות הישראלית". הצברים של אסתר הם תמיד מעוגנים באדמת הארץ אשר פורחים ונושאי פרי.

 האמנית ,אסתר קדושים, נולדה בגרסיף שבמרוקו, ובשנת 1967 עלתה לארץ ישראל. לפני כעשרים שנים התחילה לצייר בהנחייתה של האמנית, לינה גולן.

אסתר הציגה את יצירותיה  בתערוכות קבוצתיות רבות באשדוד ומחוצה לה. 

התערוכה "ארץ הצבר" היא תערוכת יחיד ראשונה של האמנית, אסתר קדושים, אשר בחרה את הנושא מתוך אהבה עמוקה לארץ ישראל.

אוצר התערוכה: פרמן שלמה

 פתיחת התערוכה תתקיים ביום  06.02.2013 בשעה 19.00 בגלריה "דואט" שבקניון לב אשדוד.

 בחסות:

כבוד ראש העיר, דר' יחיאל לסרי

מ"מ ראש העיר   אשדוד ויו"ר דירקטוריון החברה העירונית לתרבות הפנאי, מר גיטרמן בוריס

מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, מר יגאל גמליאל.

מנהלת מוסדות אמנות באשדוד, גב' נעמי הדר

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה