מ"מבוא הדודאים" תצא הבשורה: הכירו את הרכב ההיפ הופ מאשדוד שסוחף אחריו אלפי מעריציםהם הספיקו להופיע על במות מכובדות ברחבי הארץ ולאחרונה אף חזרו מהופעה באחד משני המועדונים הגדולים ביותר בפראג. את מילות שיריהם הקהל כבר מדקלם ויותר מכך - ביניהם אף כאלו שקעקעו משפט שלם על גופם. אחרי שנתיים של עבודה קשה ומפרכת בחודש הבא הם מתוכננים לעלות לראשונה עם הופעתם המלאה על במת הבארבי בתל אביב. למי שמכם טרם שמע עליהם – הכירו את הרכב ההיפ הופ החם והבועט מאשדוד: "מבוא הדודאים"

מבוא הדודאים - יובל ניאזוב כהן (משמאל) ואלמוג גוזלן | צילום: שגיב ליברה

לפני קצת יותר משנתיים חברו יובל ניאזוב כהן (24) ואלמוג גוזלן (23) מאשדוד, והחלו ליצור מוזיקה יחד. תוך זמן קצר עלו השניים על במות והחלו לסחוף אחריהם את כל מי שנקרה בדרכם - כך נולדה התופעה שהחלה לכבוש לב הקהל בצעדי ענק ועושה רושם שעוד עתידה לפרוץ ובגדול.

לתופעה קוראים: "מבוא הדודאים".

הופעתם הראשונה הייתה כשחיממו את הרכב ההיפ הופ המקומי A.C.T במועדון ההופעות התל אביבי לבונטין למול 200 איש. החל מאותו הרגע החלו השניים לבלות במשך שעות ארוכות באולפן ההקלטות ביצירה והקלטה של חומרים חדשים, חדורי מטרה ומלאי מוטיבציה, עם תשוקה בלתי מוסברת, כאילו היו אלו כוחות עליונים שהניעו אותם.

השניים הכירו לפני כ-5 שנים במועדון היפ הופ בעיר והחיבור לימים הסתבר כגורלי. יובל, מוזיקאי יוצר ומפיק מוזיקלי, אלמוג שמגיע מתחום המשחק, היה בצעירותו כישרון בכדורגל. הצמד כבר הספיקו לעלות עם מופעי פריצה על במות מכובדות ברחבי הארץ ולאחרונה אף חזרו מהופעה באחד משני המועדונים הגדולים בפראג, כשאיתם צוות הפקה שלם.

מבוא הדודאים במופע בפראג | קרדיט: Geometria

את מילות שיריהם הקהל כבר מדקלם ואף מעבר לכך: כשהודעות פרגון ממעריצים נשלחות מכל עבר, הופתעו השניים לגלות כי ישנם גם כאלו אשר קעקעו על גופם משפטים מתוך השירים, כמו למשל המשפט: "כולנו באנו מאותו מקום, תרשום את זה תזכור, מצאנו את הטוב גם בהכי שחור", מתוך השיר - "מצאנו את הטוב".

אחרי שנתיים של עבודה קשה ומפרכת שנעשתה בדבקות ובמסירות רבה, נערכים השניים לקראת הופעתם המלאה הראשונה שתיערך בחודש הבא במועדון הבארבי בתל אביב ובה יארחו אמנים בולטים בסצנת הרגאיי וההיפ הופ בארץ. בראיון אישי הם חושפים ולו במקצת את הדרך שעברו ומספרים על החוויות שהביא עימו החיבור הכה גורלי.

אלמוג ויובל,
איך הגעתם בכלל ליצור היפ הופ וראפ?

"בגיל 12" מספר יובל, "בחור בשם תומר ראה אותי מסתובב בבית הספר עם קפוצ'ון ירוק כזה שרק המוזרים היו לובשים, אמר שאני נראה כמו ראפר ושאל אם אני גם כותב. בהמשך הוא הזמין אותי אליו הביתה, שם היה לו כמו מיני אולפן כזה עם קלידים, מיקרופון, אוזניות ותוכנת מחשב."

"משם התחיל הסרט בחיי" הוסיף יובל, "חזרתי עם התוכנה הביתה והתחלתי לכתוב ולהקליט. התמכרתי לזה באופן טוטאלי - אי אפשר היה להוציא אותי מהמחשב".

"ההשראה שלי בכתיבה ובכלל המשיכה שלי לעולם ההיפ הופ הגיעו מיובל" - אמר אלמוג שאמנם לא נולד לתוך זה כמו יובל, אבל אם תפגשו בו  תיווכחו לגלות שהוא חי ונושם את תרבות ההיפ הופ בכל רמ"ח איבריו.

מבוא הדודאים מתארחים במועדון הברבי בתל אביב | קרדיט: דוד רוזן

על מה אתם שרים?
"השירים מבוססים על מה שספגנו וחווינו במהלך החיים" – משיב אלמוג, "דרך המילים אנחנו רוצים לתת השראה לבן אדם ולחזק אותו. אם אנחנו יכולים להוציא מאיתנו משהו שיכול לעזור לבן אדם אחר, מבחינתנו זה מבורך".

"המטרה שלנו לתת כוח לנפש של הבן אדם ולרומם אותו" - מוסיף יובל, "לומר לו שהוא כל יכול ואם לא יחשוב ככה - אף אחד לא יעשה את זה בשבילו."

מדוע "מבוא הדודאים"?
"זה פשוט" - משיב יובל. "כשהייתי ילד עברתי עם המשפחה לגור ברחוב מבוא הדודאים ברובע ח', משם הכל התחיל. חניית ה-ח' הזאת, הקומונות, השכונה...אני מרגיש ששם באמת התמימות שלי נעלמה - קצת לפני גיל 12."

מרתק.
איזו הופעה הייתה הכי עוצמתית עבורכם?

"וואו. אני לא אשכח לעולם את הופעות שלנו ב"גגרין", ב"בארבי" ובאינדי נגב ששם היה השיא" - אומר יובל, "אף פעם לא הרגשתי כאלו פרפרים בבטן לפני העלייה לבמה, בד"כ אני פשוט עולה".

"תחשוב שהקהל שר איתך ביחד את המילים שכתבת לבד בחדר" - מוסיף אלמוג שהסכים עם יובל, "מי היה מאמין?"

מה לדעתכם נוגע כל כך באנשים?
"יש בשירים משהו שיכול להתחבר לכל אחד, לנושא שלו, לבעיות שלו, לנפש וללב. כל שורה בשיר יכולה לקחת אותך למקום אחר. מה שיפה זה שכל אחד לוקח את השיר למקום שלו."

האזינו לשיר " גלגל מסתובב / מבוא הדודאים >>>

איך התגובות מהקהל באמת?
"בכל מקום שהתארחנו קיבלנו המון אהבה מאנשים מכל הצבעים, אפילו מאנשים שהכי לא ציפינו מהם. כשאדם מבוגר ניגש אליך בסוף ההופעה ואומר לך (בלשון המעטה) שריגשת אותו - זה לא מובן מאליו. אם לא זה, כנראה שלא היינו עושים את זה ומשקיעים כל כך. המטרה היא לגעת ברגש של האנשים, להתחבר אליהם ולחבר בינם לבין עצמם."

"גם המנהל שלנו עידו הוא סיפור" עצר יובל לפתע את הריאיון שנערך סביב שולחן בית הקפה וביקש  לומר: "כל מה שאתה נחשף אליו פה מגיע כי אנחנו מאמינים במה שאנחנו עושים - שלושה אנשים שהתחברו אחד לשני באופן שהוא לא מובן מאליו, ופועלים יחד למען מטרה משותפת."

עידו בן יהודה (43), מנהל ההרכב שנכח בראיון, הובך לרגע ומיד הצטרף גם הוא לשיחה. לאלמוג ויובל הוא נחשף לראשונה כשחיממו את הרכב ההיפ הופ A.C.T בלבונטין, אך החיבור האמיתי קרה בהמשך בחדר החזרות.

"חבר קרוב אמר לי שאני חייב לראות ולשמוע אותם שרים לייב והזמין אותי לאולפן בגן יבנה" - מספר עידו וכמי שמחובר לתרבות ההיפ הופ ברמ"ח אבריו הוסיף: "אני לא אשכח שחזרתי הביתה לאשתי ואמרתי לה במילים אחרות ש"נפל דבר" - מבחינתי יש היפ הופ בעברית עד מבוא הדודאים ומהם הלאה".

"אנחנו מחזיקים ידיים ביחד" - הוסיף אלמוג, "שלישייה אחת חזקה, בעליות ובירידות, עם הפנים קדימה".

מבוא הדודאים בהופעה בפראג | קרדיט: Geometria

עידו,
כמנהל ההרכב - מה מיוחד במבוא הדודאים?

"יש משהו במסר שלהם, בצעקה שלהם החוצה שבוקעת לדעתי מכל שכונה ורחוב בארץ - באותנטיות ובישראליות שלה. ההפקה המוזיקלית מאוד עדכנית, מאוד אורבנית, נקייה ואיכותית: מצד אחד כאילו עומס של ערוצים ומצד שני הכל בול במקום. מעבר לכך יש בשניים האלו אש בלתי מוסברת. זה בא לידי ביטוי בשיחה איתם, באולפן ההקלטות או על הבמה. הם פרפורמרים אדירים."

אלמוג ויובל - חוזרים אליכם.
מה גרם לזה שהתחלתם להופיע עוד לפני שהוצאתם חומרים החוצה?

"האמת, אף פעם לא התרכזנו בהופעות, אבל זה איכשהו היה טמון בנו. התרכזנו יותר בליצור את המוזיקה ובעבודה באולפן. אפשר לומר שהתברכנו בחבר'ה מדהימים (ההרכבים 'זולוד' ו-K.M.G) במהלך הדרך, ביחד אנחנו נעים לכל מקום ומחזקים אחד את השני בהופעות."

ומה לגבי ההופעה המלאה של מבוא הדודאים, מתרגשים?
"בוודאי. אנחנו עובדים מאוד קשה בשביל שהמטרה הזו תהיה נעלה באמת - זו תהיה הפעם ראשונה שמבוא הדודאים במרכז הערב."

מבוא הדודאים - יובל ניאזוב כהן (מימין) ואלמוג גוזלן | צילום: שגיב ליברה

מה בהופעה?
"עיקר ההופעה בנויה משירים שכבר הוצאנו עד היום, אבל בפעם הראשונה נשלב מוזיקה חיה ונארח אמנים מאוד גדולים מהסצנה של הרגאיי וההיפ הופ בישראל: סבסטיאן XL, אברי ג'י (מההרכב פלא אוזן), משפחת ZooLod, משפחת KMG, סולג'יי וזי. קיי (Z.K). זה קורה בחול המועד פסח (לפרטים לחצו כאן!).

מה לגבי חומרים חדשים?
"האלבום החדש שלנו בשלבי סיום, הסינגל הראשון מתוכו ייצא עם קליפ בעוד כשבועיים".

כיף לשמוע, בהצלחה!
מה אתם יכולים לספר על הסינגל?

"כדי לא לעשות ספוילר, נאמר שלסינגל קוראים "היו תקופות", הוא מורכב משני חלקים וייצא עם קליפ ארוך שישלב קטעים מחיינו האישיים."

ספרו לי על ההופעה בפראג, איך הייתה החוויה?
"וואו. תאר לעצמך זה שכל החיים שלך דמיינת חוויה מסוימת ולרגע אחד נותנים לך לטעום ממנה".

מרגש.
איך הגעתם לזה?
"הגיעה פניה מ"גיטנו קוסמטיק", חברת קוסמטיקה צ'כית, שיצאה בקמפיין לסדרת בסמים חדשה ורצתה להשתמש בקטע מהשיר החדש שלנו "גלגל מסתובב".

צפו בטעימה מהמופע של מבוא הדודאים בפראג >>

וואו!
ואיך זה קרה?
"בחורה ישראלית בשם אלינה, דמות דיי בכירה ודומיננטית בתעשיית האופנה בצ'כיה, השמיעה לצוות הקריאטיבי של החברה שיר של מבוא הדודאים והם נדלקו על זה. הבוס שלה, שלא מבין עברית, "עף על זה" - הוא האזין לכל השירים וביקש ממנה שתתרגם לו אותם."

"בזכות היצירה של מבוא הדודאים וההפקה המיוחדת של יובל נסגרה עסקה ביורו ואשכרה עם לקוח בינלאומי" - מבקש עידו מנהל ההרכב להוסיף, "המוזיקה של מבוא הדודאים באמת מייצרת מרחב שיכול להתאים לעולם הסרטים והפרסומות ובטח כשרוצים לגעת בדור הצעיר."

"השיא הייתה ההופעה בפני צ'כים ותיירים שאינם דוברי עברית ב"פשן קלאב" - אחד משני המועדונים הכי גדולים בפראג" - מסכימים שלושתם פה אחד. "הנסיעה הזאת חיזקה אותנו ופתחה לנו את התיאבון ואולי גם דלת לזירת המוזיקה הבינלאומית."

אז אתם חושבים גם על חו"ל?
"עוד מוקדם מידי לדבר על זה, כרגע אנחנו מתמקדים יותר בארץ".

בהצלחה!

לפרטים נוספים אודות המופע של מבוא הדודאים בבארבי לחצו כאן!
לערוץ הרשמי של מבוא הדודאים ביוטיוב לחצו כאן!
לדף האמן של מבוא הדודאים בפייסבוק לחצו כאן!
לעמוד האינסטגרם של מבוא הדודאים לחצו כאן!

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה