מחשבים מסלול מחדש - הסבת אקדמאים להוראה


להאזנה לתוכן:

שחיקה מקצועית, מגפת הקורונה, אידיאולוגיה או תחושת שליחות - אם אחת מכל הסיבות הללו נוגעת אליכם כנראה שהתשובה היא אחת - הסבת אקדמאים להוראה. המכללה האקדמית אחוה מזמינה אתכם להמציא את עצמכם מחדש ולהפוך למורים מובילים במערכת החינוך

בשוק התעסוקה המשתנה במהירות, וככזה שספג לאחרונה לא מעט מכות בכנף, נראה כי הדבר החשוב ביותר בתקופה של חוסר ודאות הוא הביטחון התעסוקתי. תחום שבו לא מוציאים לחל"ת, שמאפשר שינוי משמעותי ואחד שמלא בתשוקה ואידיאולוגיה. הסבת אקדמאים להוראה, המאפשרת לימודי תעודת הוראה לבעלי תארים אקדמיים מכל התחומים, היא הפתרון האידיאלי. המכללה האקדמית אחוה מציעה לכם לא רק אי של יציבות אלא מזמינה אתכם להירשם ללימודי הוראה המותאמים למאה ה-21.

מנתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) שהתפרסמו לאחרונה, עולה כי הסבת אקדמאים להוראה נמצאת במגמת ביקוש גבוהה. בעשור האחרון נרשם גידול עצום של מאות אחוזים בהיקף לימודי הוראה לבעלי תארים אקדמיים המעוניינים בתעודת הוראה. במכללה האקדמית אחוה זיהו את הצורך ועדכנו את תכניות הלימודים לתעודת הוראה בהתאם לצרכים שעולים מהשטח - גם לימודי הוראה הכוללים התמחות בדיסציפלינות שונות וגם אפשרות להשתלב בשדה החינוכי כבר בשנה הראשונה ללימודים.

המכללה האקדמית אחוה

"לא מעט דברים למדנו בתקופה האחרונה, הרבה בזכות או בגלל הקורונה. אחד מהם הוא ללא ספק שיעור חשוב באי וודאות בשוק התעסוקה", מסבירה פרופ' אורית אבידב-אונגר דיקן בית הספר לחינוך במכללת אחוה. "עכשיו, יותר מבעבר, הולכת ומתחדדת ההכרה בחוסר משווע במורים מקצועיים ויתרה מכך, בנחיצותם במערכת החינוך ובקשר ישיר עם התלמידים. אבל לא די בכך. הלמידה דרך הזום, הקושי בתקשורת אישית מקרבת והצרכים המשתנים של דור העתיד הדגישו את הצורך בחשיבה מחוץ לקופסה. אנחנו במכללת אחוה מציעים הכשרת מורים בדגש על מורים בעלי תודעה יזמית שיכולים למצוא פתרונות יצירתיים, חדשניים ובעלי מעוף, מורים שמכוונים לשינויים של המאה ה-21 בעלי גמישות מחשבתית לצד יכולות הוראה מגוונות. המורים שמוכשרים אצלנו ונמצאים במערכת החינוך לא מפסיקים לחשוב על המחר".

בשנים האחרונות זיהו בבי"ס לחינוך במכללה האקדמית אחוה את החשיבות בשינוי דפוסי ההוראה המסורתית והניפו את דגל החדשנות במסלולים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה ובתוכניות להסבת אקדמאים ללימודי הוראה. דגש זה מבטיח כי המורים הנכנסים למערכת החינוך יבלטו ביכולתם לאמץ הוראה המותאמת לעידן הדיגיטלי. מדובר בהזדמנות פז לחולל שינוי אמיתי בעולם ההוראה, להחזיר את האמון במערכת החינוך ולאפשר למורים להמציא את עצמם מחדש.

לצורך כך לוקחים הסטודנטים לתעודת הוראה, יחד עם הסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה, קורסים חדשניים ומשתתפים בהרצאות עם יזמים מכל רחבי הארץ והעולם, וזאת במטרה לבסס את הלמידה העתידית המבוססת על גמישות, יצירתיות ופתיחות בהעברת שיעורים ובקיום מעורבות פעילה ואקטיבית של התלמידים עצמם בלמידה.

לאורך הלימודים מגלים הסטודנטים עולם חדש ושונה לגמרי ממה שחשבו על לימודי הוראה, והם לומדים להיות מורים בעלי אופי יזמי וחדשני המאפשר לכל אחד מהם להביא לידי ביטוי את היכולות והעוצמות שלו. בכך, ענתה המכללה על המחסור המשווע במורים מחד, וגמישות מחשבתית במערכת החינוך עבור הצרכים המשתנים של דור העתיד מאידך.

"בעצם נתנו מענה גם על החוסר במורים בעלי הכשרה מתאימה למערכת החינוך, וגם על חוסר הגמישות במערכת השעות המקובעת בבתי הספר שכבר אינה מתאימה לילדים", אומרת פרופ' אבידב-אונגר. "שמנו דגש על חשיבה יזמית בקרב הסטודנטים ללימודי הוראה ופיתוח מנהיגות וזהות מקצועית של המורה כיזם המאופיין בחשיבה ביקורתית ויכולת המצאה מחדש של הוראה מותאמת לצרכים של התלמידים.  כמו כן, לומדים הסטודנטים קורסים המתמקדים במשחק דיגיטלי, מיינדפולנס, פסיכולוגיה חיובית, הוראה באמצעות חדרי בריחה ומשחוק בהוראה מתוך כוונה לעורר אצל הסטודנטים שלנו את הסקרנות וחדוות הלמידה. כך, בעתיד, כשיכנסו הסטודנטים לשדה החינוכי ויעמדו מול כיתה הם ידעו איך להוביל הוראה 'אחרת' ומיזמים חדשניים, שהם הרבה מעבר לעיפרון ומחברת - כי אם יש משהו שהקורונה רק חידדה הוא שניתן ואפשר גם אחרת".

$(function(){setImageBanner('5d2d15fa-b4ce-4a90-af1c-f3701cf96529','/dyncontent/2023/2/12/e960374e-11ea-41ca-b46e-f63254187ad1.jpg',15395,'עירייה אייטם כתבה ',525,78,false,21781,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה