איך לבחור פוליסה מתאימה של ביטוח בריאותאנשים רבים יודעים שכדאי שיהיה להם ביטוח בריאות, אבל לא תמיד הם מבינים את המשמעות המלאה של הפוליסה ותנאיה.

ביטוח בריאות

יתכן שתצטרכו לנקוט בכמה צעדים על מנת לוודא שהביטוח שלכם ישלם עבור חשבונות הבריאות שלכם. יש גם הרבה מונחים וביטויים שחשוב להבין, ומאמר זה מגיש את המידע הבסיסי שעליכם לדעת.

מה זה ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות מסייע לשלם על שירותי בריאות, כולל כיסוי שירותים החל מביקורי רופאים שגרתיים ועד עלויות רפואיות משמעותיות כתוצאה ממחלה קשה או פציעה. הביטוח מכסה גם שירותי מניעה רבים לשמירה על בריאותכם.

אתם משלמים סכום חודשי שנקרא פרמיה לקניית הביטוח, ויתכן שתצטרכו לשלם חלק מעלויות הטיפול שלכם בכל פעם שאתם מקבלים שירות רפואי, במסגרת סעיף בפוליסה שנקרא 'השתתפות עצמית'.

איך משתמשים בפוליסת ביטוח בריאות?

לכל חברת ביטוח יש חוקים שונים לשימוש בהטבות בריאות, וחשוב לבחון את היתרונות והמגבלות של הפוליסה שלכם כשאתם רוכשים ביטוח בריאות, במיוחד אם הפוליסה מחייבת אתכם לקבל את הטיפול שלכם מרופאים ובתי חולים מסוימים.

חברת הביטוח תמסור את פרטי הביטוח שלכם למרכז הרפואי, לרופא המטפל או לבית החולים כשאתם מקבלים טיפול, ומרכזים רפואיים אלו יחייבו את חברת הביטוח שלכם עור השירותים שאתם מקבלים.

איך ביטוח בריאות פרטי עוזר במקרה של מחלה?

במקרה של מחלה שאינה מוגדרת כמקרה חירום, ניתן להתייעץ עם רופא המשפחה של קופת החולים. אם הרופא קובע שיש צורך בטיפול מומחה שאינו מספק שירותים רפואיים דרך קופות החולים, ניתן לקבל את הטיפול אצל המומחה ולהפעיל את חברת הביטוח.

יש ליידע תחילה את חברת הביטוח על מנת לוודא שהיא תשלם עבור הטיפול אצל המומחה. הביטוח עשוי לכסות גם טיפול במרכז רפואי פרטי שמאויש על ידי מטפלים וצוותים רפואיים שמומחים לטיפול במחלות או פציעות קשות.

במקרה של מצב חירום רפואי מסכן חיים, פנו לחדר המיון של בית החולים והפעילו את חברת הביטוח

לדוגמא, אם אתם סובלים מהתקף לב או מדממים קשות מפצע, הזמינו אמבולנס או פנו למיון. תוכלו לקבל את הטיפול במסגרת החברות בקופת החולים, ואם הטיפול שקיבלתם אינו מכוסה על ידי הקופה, תוכלו להפעיל את פוליסת הביטוח הרפואי שרכשתם.

במידת האפשר, התקשרו לחברת הביטוח שלכם לפני הפניה לחדר המיון, על מנת לוודא שאתם מכוסים מבחינת תנאי הפוליסה.

מה לגבי רפואה מונעת?

רוב פוליסות ביטוחי בריאות מכסות טיפולים מונעים ללא השתתפות עצמית, מה שאומר שאתם יכולים לקבל שירות טיפול מונע בחינם. יתרונות הטיפול המניעתי כוללים:

  • חיסונים
  • חלק מהבדיקות לסרטן
  • בדיקת כולסטרול
  • ייעוץ לשיפור התזונה
  • טיפולי גמילה מעישון.

בדקו עם חברת הביטוח שלכם כדי לברר אילו כיסויי טיפולי מניעה מוצעים לכם במסגרת ביטוח בריאות שרכשתם, ובאילו תנאים.

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה