איך לבחור חדר בריחה לילדים?תנאי הכרחי לבחירה – לא אחת הוא גם תנאי מספיק- הוא לבחור אותה בשיקול דעת בכלל ועל פי משוואת עלות מול תועלת בפרט. על מנת לדייק את הבחירה וכדי שהיא תתאים לרצונות, לצרכים ולציפיות חשוב להתוודע אל מרב הפרטים, אשר יאפשרו לקבל החלטה שתועיל ותשתלם.

Pixabay

בחירת חדר בריחה לילדים היא בחירה במקום ובאופן בילוי. בחירה כזאת צריכה להתבצע כאשר משקללים בין השיקולים את הבטיחות, את התאמת סוג הבילוי ומיקומו לילדים, את מידת ההנאה הצפויה ועוד.

חדר בריחה, כשמו כן הוא - מקום שאליו בוחרים לברוח מהמציאות. המציאות בו היא מציאות אחרת, חלופית, בדויה. ככזאת היא עלולה להפחיד ילדים, ככל שהיא שומטת מתחת לרגליהם וסביבם את הידוע ואת המוכר, את הבטוח, המוגן והמגן. את הידוע והמרגיע.

להלן נקודות אחדות שכדאי להידרש אליהן כשבוחרים חדר בריחה לילדים:

  1. המלווה. בהינתן האפשרות שהילדים יפחדו בחדר, רצוי שילווה אותם מבוגר שיוכל לסייע להם להיחלץ, להפיג את חששותיהם, להוריד את מפלס הלחץ. להעניק להם תחושה כי כאשר הוא נוכח במקום לא יאונה להם כל רע.
  2. להתאים את גודל החדר לכמות הילדים, כדי ליצור הלימה בין קושי המשימה ובין כמות הילדים. אגם המשימה מורכבת ומחייבת מספר רב אבל החדר קטן, עלול להיווצר תסכול בקרב הילדים ומה שאמור להיות בילוי מהנה וחווייתי ייחווה כסיוט.
  3. רצוי לבחור משימה בדרגת קושי קלה ולהמשיך ממנה בהדרגה, כך יגבר הסיכוי להנגיש ולזמן להם הזדמנות לחוות הצלחה.
  4. לשריין מקום וזמן מבעוד מועד, כדי שלא תיגרם עגמת נפש אם וכאשר לא יהיה חדר בריחה פנוי במקום ובזמן הנוחים לכם ולילדיכם.
  5. רצוי להתייעץ עם הילדים איזה תוכן הם מעדיפים, לדוגמה: חדר בריחה המדמה קניון, בית חולים, מלון, בית כלא, מיקום של סרטים מסוימים ועוד. היצע מבחר חדרי הבריחה הוא מגוו ועשיר.
  6. אם מדובר בבילוי של יום הולדת- חשוב ורצוי לשאול את הילד או הילדה שחוגגים את היום המיוחד הזה, מה הם מעדיפים. מומלץ להתייעץ עם מי מהחברים שהשתתפו בפעילות בחדר בריחה. כמו כן חשוב להתייעץ עם מפעיליהם של חדרי בריחה שיש להם ניסיון גם עם ילדים, כדי להתאים את סוג החדר ואת אופי ומהלך הפעילות בו לגיל של הילדים.
  7. נכון, אמנם, שזה "רק" משחק ו"רק" בילוי, אבל מדובר בזמן איכות חשוב ומשמעותי עבור הילדים. לכן נדרש תכונן מושכל, מבעוד מועד. כדאי מאוד להכין חלופות אחדות ל"לוקיישנים" של חוויית הבריחה, ועל פי התגובות לשנות.

סביר להניח כי רוב הילדים, אולי רובם ככולם, התנסו, כמשוער, בחוויית בריחה במשחקים שנגישים וזמינים להם בטלפונים הניידים, לכן ייתכן כי חדר בריחה אמתי (שבתוכו נוצרת מציאות וירטואלית) לא יהיה בהכרח המפגש הראשון שלהם עם החוויה.

מצד אחד יש יתרון כי בסיס החוויה יהיה מוכר להם. היכרות מוקדמת לא אמורה לפגום בעוצמת החוויה ועם זאת היא תקנה ביטחון שכה חשוב לילדים. מצד שני, מי מהילדים שעבורם לא מדובר בפעם הראשונה ודאי יוכלו להפיג את החששות והפחדים הטבעיים והצפויים של חלק מהילדים שעבורם זו תהיה הפעם הראשונה של התנסות בחדר בריחה.

מדובר בפעילות מאתגרת, חווייתית, שבה מתערבבים דמיון עם מציאות. חדר הבריחה הוא מעין בועה שבתוכה מרחפים ילדים. זו עשויה להיות חוויה בלתי נשכחת עבורם ולכן במונחי עלות- תועלת, עצם החוויה שהם יחוו היא  התועלת. ההנאה שלהם מצדיקה את עלות הבילוי. בהצלחה!

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה