אליפות ישראל בסקייטבורדאליפות ישראל בסקייטבורד בחסות "וואנס" רשות הספורט העירונית באשדוד העמותה לקידום הגלישה באשדוד התקיימה ביום רביעי האחרון בסקייט פארק באשדוד, בה לקחו חלק שישה צוותים "משולשים" של הסקייטרים הטובים בישראל שמקבלים חסויות אישיות משש חנויות סקייטבורד ברחבי הארץ. למקום הראשון הגיע הצוות של גילי סקייט שופ מירושלים. צוות גורילה האשדודי הגיע למקום החמישי

התחרות מתקיימת זו השנה ה-8 בחסות "וואנס" בערים שונות בארץ והשנה רשות הספורט העירונית של אשדוד הרימה את האירוע במשותף עם "וואנס" לקחו באירוע חלק שש חנויות שמתחרות (אין הרבה חנויות סקייט רציניות בארץ. יש עוד אחת באילת, בחיפה והרצליה).

לכל חנות שלושה סקייטרים מלאי סטייל. חשוב לציין שאין איגוד לספורט הזה והתחרות נחשבת לאליפות הארץ של הטובים ביותר.

בתחרות השתתפו: גורילה מאשדוד, לייט ווייב מתל אביב, גילי סקייט שופ מירושלים, בורדר ליין מהרצליה, ווילי סקייט מחדרה ונויז מתל אביב.

התחרות הינה קבוצתית והזוכים מירושלים ייסעו לתחרות הגמר שתתקיים במילאנו בחודש ספטמבר הקרוב בחסות 'וואנס'.

הקריטריונים לשפיטה בתחרות: קושי הטריק, תדירות נחיתה וקביעות, שמירה על הקצב וסטייל.
בתחרות שפטו: יותם רודד, אלמוג פרום ובני טולדו שנחשבים לאגדות בעולם הסקייט בישראל. 
את האירוע הנחה ארתור רשקובן שנחשב לדמות מוכרת בסצנת הגלישה והסקייטבורד.

אל הסקייט פארק באשדוד הגיעו צופים רבים שעודדו ונפעמו מהביצועים של הסקייטרים. מדובר בקהילה של אנשים עם מוזיקה, סטייל ואפילו דיג'יי ג'אנגו (יניב שרון) אחד שעושה את כל האירועים שניגן במהלך התחרות.

התחרות התנהלה כמו ג'אם סשן לסקייטרים. כל צוות קיבל 6 דקות, פעמיים לכל קבוצה והציגו "פלואו" (זרימה) של הצוותים וטריקים שונים, דבר המצריך הרבה יצירתיות לנסו על הסקייט כל כך הרבה זמן וכמובן כושר גופני מעולה. 

בעיר אשדוד הייתה סצנת סקייטבורד הרבה שנים. שי עמר אבי דהאן וניק גיטרוב הם "גורילה טים", אשר מקבלים חסות על ידי צחי קינן הבעלים של חנות הסקייט והגלישה בעיר- "גורילה". אבי לוזיה מי שתכנן את הסקייט פארק באשדוד הגיע לתחרות לתת תצוגת סקייטר מוביל. 


בסיום האירוע חילקו וואנס חולצות כובעים ומדבקות במתנה לצופים בתחרות והסקייטרים הצעירים.


בני חזקיה, סמנכ"ל רשות הספורט אמר: "יהיו עוד אירועים ארציים כאלה ואנחנו מתכוונים לקיים את אליפות אשדוד כדי שכל רוכבי הסקייטבורד יקבלו הזדמנות לבטא את היכולות והביצועים שלהם על הסקייט בורד".

צילום: חן בוקר

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה