נקודת האור: הצעיר שמוביל את אשדוד לליגת העלעם עשרה שערים רובם בדקות מכריעות, בישולים ודומיננטיות, אור אינברום נראה כמו הדבר הגדול הבא במ.ס אשדוד. יחד עם חבורת הצעירים של אשדוד הוא מצעיד את הקבוצה חזרה לליגת העל. ההצלחה לא עולה לראש והוא נשאר צנוע ואף עוזר לקבוצת נוער להישאר בליגה. איש הצוות המקצועי של אשדוד, עידן בן אבו בטוח: "כבר היום הוא לא פחות טוב מערן זהבי"

אור אינברום תמיד היה שחקן של מספרים. אמנם הוא משחק רק שנה שנייה בבוגרים, אבל לאורך כל תחנות הקריירה שלו בנוער ונערים הוא תמיד הוא הכובש המצטיין בקבוצה ובליגה, גם בבישולים.

אינברום בן ה- 20, משנתון 96, הוא החבילה השלמה, לדברי אנשי המקצוע באשדוד. "הוא לא מצטיין בדבר אחד, אבל הוא טוב מאד בכל הדברים", אומר עידן בן אבו, אחד מאנשי הצוות המקצועי של אשדוד והסקאוט שגילה את אינברום.

מה התכונה הבולטת שלו?

"התכונה הבולטת שלו שאין לו תכונה בולטת, הוא טוב מאד בכל הפרמטרים של המשחק, הוא שחקן של פנים לשער, יכול לשחק בימין או בשמאל, עוצמה, דיוק, משחק ראש, טכניקה אישית, חילוצי כדור, להמשיך?"

הנער מקרית גת, רושם עונה נהדרת באשדוד ופריצה גדולה. הכישרון תמיד היה שם, אולם מה שהשתנה זו הדומיננטיות שלו, המעורבות במשחק וכמובן השערים.

תוסיפו אליהם את הקליר אינסטקנט והעובדה שהוא מנצח לא מעט משחקים במו רגליו. ולראייה הצמד בשישי האחרון מול רמה"ש בדקות הסיום, ועוד שער ובישול פחות מיממה לאחר מכן במדי קבוצת הנוער.

יש לו 11 שערים בקבוצה הבוגרת של מ.ס אשדוד (10 בליגה ועוד אחד בגביע) ועוד 3 בנוער, סך הכל 14 שערים בשתי המסגרות. "אני חושב שכבר היום אור אינברום לא פחות מערן זהבי ואני לא מתבייש להגיד את זה", אומר בן אבו.

"אני מודה שבמקרה של אור אני משוחד ולא אובייקטיבי וזה אולי נכון, אבל אם נסתכל על מה שהוא עשה ועושה העונה, המספרים מדברים בעד עצמם".

אינברום אחראי כמעט לבדו על בין 8-10 נק' שהשיגה הקבוצה, עם שערים בדקות אחרונות ומכריעות. וחלק ניכר מהשערים הללו, היו בתקופה שמ.ס אשדוד לא שטפה את המגרש כמו בתקופה האחרונה, ודשדשה במקומות 3-2.

8-10 שערים שלו העונה בכל המסגרות היו ב- 20 הדקות האחרונות, מה שמעיד על הכושר הגופני, הווינריות והרצון לנצח.

"התכונה הכי בולטת אצל אינברום", אומר מאמנו לשעבר, אייל לחמן, "זה שהוא מאד מגוון, הוא יודע לעשות הכל מהכול ובצורה טובה, בכדורגל המודרני שחקן שהוא מגוון ויכול לשחק במגוון תפקידים, זה השחקן החדש", מסביר לחמן.

גם בן אבו מסכים עם לחמן ואומר: "כמו שאמרתי אין לו תכונה אחת טובה או שהוא מצטיין בה, יש לו מכלול של תכונות שהוא מצוין בהן. הוא יכול לשחק בנגיעה, מהר, לאט, לעשות דריבל, הוא ממש החבילה השלמה ולכן גם ההשוואה לערן זהבי מבחינתי, הוא מאד מזכיר לי אותו" מסביר בן אבו.

אינברום מאייש את העונה את עמדות הקישור הקדמי וההתקפה, שהעמדה שנראית כמו האהובה עליו ביותר או זאת שהוא בא הכי טוב לידי ביטוי היא עמדת החלוץ השמאלי, אז הוא יכול להיכנס עם רגל ימין פנימה ולסובב כדורים לשער, מה שעשה לא אחת העונה.

"ברמת כישרון, אני חושב שהוא סופר מוכשר, אולי הכי מוכשר בקבוצה", אומר אחד מהשחקנים הוותיקים באשדוד.

"יש לנו בקבוצה הרבה מאד שחקנים שהם מאד מוכשרים, שאני חושב שהליגה הלאומית קצת עושה להם עוול ונראה הרבה יותר מהם בליגת העל, שם לעיתים כמה שזה נשמע אירוני יותר קל", מוסיף אותו שחקן.

גם בן אבו מסכים, "בעונה שעברה, אינברום היה שחקן של עונה ראשונה בבוגרים בליגת העל, עברנו עונה קשה והיה לו קשה לבלוט, אך יחד עם זאת, מתוך ששת הניצחונות שהקבוצה השיגה, חמישה היו שאינברום היה בהרכב".

את טבילת האש בליגת העל, אינברום סיים עם חמישה שערים ושלושה בישולים, לא רע בהתחשב בעונה שעברה הקבוצה.

"אני חושב שאם נעלה, בליגת העל בעונה הבאה, יהיה לו הרבה יותר קל, הוא כבר מכיר את הליגה, הוא יהיה שחקן הרבה יותר בשל ונראה אותו אפילו יותר דומיננטי מהעונה".

אתה לא חושב שזה שהוא בולט העונה, היא בשל העובדה שהא משחק בליגה נמוכה יותר?

"ממש לא. אני חושב שבליגת העל הוא יכול להיות אפילו טוב יותר, לראייה הוא כבר משחק בנבחרת הצעירה של ישראל, לפני כמה זמן הם שיחקו מול בלגיה, אחת הנבחרות הטובות בעולם בגילאים הללו, ישראל ניצחה 3-0 ואינברום היה מצוין, כבש פעמיים ובישל, הוא דומיננטי גם ברמות הכי גבוהות". 

הסיפור האישי

כבר 6 שנים שאינברום, בן קרית גת, הוא חלק ממ.ס אשדוד ואחד מכמה עשרות השחקנים שנבחרו לפרויקט האקדמיה.

את דרכו במסגרת מסודרת החל אור אינברום בעיר מגוריו, קרית גת. שתי עונות מוצלחות בקבוצות הילדים של מ.ס קרית גת, שזכו למעקב מצד סקאוטים של מ.ס אשדוד, הסתיימו במעבר לאשדוד שהוא בן 14 בלבד.

בגיל 16 בלבד אינברום היה חתם על זכיה בגביע המדינה במדי נערים ג', אמרנו שילוב של מספרים ותכלס.

הוא מתגורר באקדמיה בימות השבוע וקופץ בחופשות וסופי שבוע לבית המשפחה בקרית גת.

הוא מגיע ממשפחה מרובת ילדים, מתמודד עם קשיים לא פשוטים לעיתים. לא מעט פעמיים הוא עשה ועושה את הדרך מאשדוד לקרית גת ובחזרה בתחבורה ציבורית.

לפני כשנה נכנסה גם בעיה עם הצבא, שסירב להכיר בו כספורטאי מצטיין מה שהערים בעיות לא מעטות לגבי ההגעה לאימונים, משחקים וכדומה.

כיום שהוא בוגר יותר, אינברום כבר סידר את עניין הצבא בעזרת הקבוצה כמובן, הוא משרת בחיל הים באשדוד, מחזיק במעמד של ספורטאי מצטיין בזכות היותו שחקן נבחרת ישראל, הוא יוצא לאימוני בוקר, צהריים וערב, ועושה כל מה שצריך.

"רבים שאלו מה האקדמיה תורמת או בשביל מה היא נוסדה, אז אני מודיע לך שללא האקדמיה, אינברום לא היה היום באשדוד", אומר גורם בקבוצה. 

ילד צנוע

ואם מישהו חשב שההצלחה בקבוצה הבוגרת תעלה לאינברום לראש, כדאי שיחשוב שוב. אינברום עוזר באחרונה גם לקבוצת הנוער, בכדי לסייע לקבוצה במאבקי ההישארות בליגה, מה שמצליח לאחרונה. אינברום ממש לא מתנהג כמו "כוכב" שמגיע מהקבוצה הבוגרת.

עושה את כל המשימות, הטקטיות, ההגנתיות בכדי לעזור לקבוצה.

"הוא ילד שפשוט אוהב כדורגל, לא אכפת לו איפה הוא משחק, גם אם ילדים קטנים יגידו לו לבוא לשחק, הוא יגיע", אומר בן אבו.

"אין לו גינונים של כוכב, להיפך". ובכדי להסביר את הצניעות והמחויבות למשחק ולקבוצה מספר בן אבו את הסיפור מהשבת האחרונה: "שדיברנו עם אור לקראת סופ"ש ואמרנו לו שאנחנו נשתמש גם בנוער, המחשבה הייתה שהוא ישחק רק חצי שעה אם נצטרך בנוער, אבל בבוקר אור התקשר וביקש לשחק 90 וזה מה שקרה".

מה צופן לו העתיד?

"לדעתי תוך שנתיים כבר לא נראה אותו באשדוד, אלא דרך הטלוויזיה באחת מהליגות הטובות באירופה, יחד איתו יילכו עוד כמה שחקנים, ממ.ס אשדוד היישר לאירופה", מנבא בן אבו.

את הסופ"ש הוא סיים עם 3 שערים ובישול, 180 דקות ו- 6 נק' של הקבוצה הבוגרת וקבוצת הנוער.

צילום: אורי קריספין, אשדוד נט, אורן אהרוני, YNET, באדיבות אתר ONE

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה