פרשת דה חאה הגרסא האשדודית: האם ניב זריהן ילבש את האדום של הפועל ת"א?ניב זריהן ודויד דה חאה שותפים לאותו גורל, בקצוות העולם. בשני המקרים, בעיות בירוקרטיות ואיחור של דקות גרמו לאי ביצוע העסקה. ניב זריהן היה אמור להיות הבוקר (ד') שחקן הפועל ת"א. בינתיים הוא שחקנה של מ.ס אשדוד. האם בכל זאת ההעברה תאושר למרות איחור של שבע דקות? לא בטוח בכלל אם נתבסס על תקדימי העבר. וגם הצעד הלא ברור של אשדוד

שבע דקות בגן עדן. ניב זריהן כבר היה בדרך להיות שחקן של הפועל ת"א, אולם איחור ברישום והגשת הטפסים השאירו אותו נכון לבוקר רביעי שחקן של מ.ס אשדוד.

בהפועל ת"א מאמינים שהם יצליחו לקבל הכשר על ההעברה. והשחקן יושאל מאשדוד להפועל ת"א.

אגב, העסקה המקורית דיברה על רכישה בסכום של 600-700 אלף דולר, אם ההעברה תאושר, מדובר על השאלה לעונה, עם אופציה לקנייה מצד הפועל ת"א.

בצד של השחקן, מאמינים שאין סיבה שההעברה לא תאושר. סוכנו של השחקן, דודו דהאן העלה אתמול פוסט ובו כתב: "עם ניב זריהן בבקרה, הגענו עשר דק' לפני 19:00. אין מניעה שהוא יעבור. הוא שחקן הפועל ת"א לכל דבר ועניין", כך כתב דהאן.

אז משהו קטן לדהאן, אולי הם הגיעו בעשר דקות ל- 19:00, אבל ההעברה עצמה התרחשה במחשב רק 7 דקות לאחר השעה 19:00.

אז כנראה שיש מניעה שהוא יהיה שחקן הפועל ת"א ועכשיו צריך אישור מיוחד, אם בכלל.

לתשומת ליבו של דהאן, גם דקה איחור זה איחור, בעיקר שכל ההליך נעשה באמצעות מחשב.

דה חאה להזכיר לכולם לא עבר בשל איחור של דקה, ושם מדובר על סכומים יותר גדולים, שחקנים יותר גדולים וקבוצות יותר גדולות.

בהפועל ת"א מתכוונים לפנות לבית הדין ולבקש לאשר את המעבר, ספק אם זה יקרה, מכיוון שזה יצור תקדים שכמעט כל קבוצה תוכל להשתמש בו.

טופס השחרור של זריהן הגיע לבקרת התקציבים ב-19:07 על פי שעון הקיר במשרדיה, 7 דקות לאחר סגירת החלון.

במקור, הפועל רצתה לקנות את השחקן, אך תקתוק השעון גרם לכך שהחלוץ הושאל לקבוצה ללא תמורה והיא תרכוש אותו בינואר תמורת כ-700 אלף דולר.

אנשי המועדון מתל אביב, ביחד עם הסוכן דודו דהאן, הגיעו למשרדי לבקרה, ולטענתם נכנסו למשרדיה לפני השעה 19:00.

העיכוב נבע מכך שבהפועל ניסו תחילה למצוא חלוץ בכיר יותר מחלוץ הנבחרת הצעירה. תחילה הם רחרחו אצל הפועל באר שבע לגבי שלומי ארבייטמן, ונתקלו בסירוב.

לאחר מכן בדקו את אופציית טוטו תמוז, שקבוצתו הרומנית מצויה בחובות, אך הוא אינו מעוניין לעזוב את רומניה, אפילו שמו של קני סייף עלה, אך ירד מיד היות וגם הוא לא רוצה לחזור ארצה.

סוכנו של סייף, דהאן, הציע את זריהן, והפועל מצאה חלוץ. לא בטוח אם באמת מצאה.

בהפועל ת"א משוכנעים שזריהן יהיה שחקן הקבוצה, גורם בהפועל אמר על כך: "יש לנו הוכחות שהגענו לפני הזמן ונציג את כולן. זריהן ישחק השנה בהפועל. אין סיכוי שלא יאשרו לנו אחרי שיראו את הממצאים".

מה שלא ברור, כיצד מ.ס אשדוד משחררת שחקן צעיר ומבטיח, שאמור לעזור לקבוצה לשוב חזרה לליגת העל. 

אז גם אם זריהן לא יעבור, אשדוד הסכימה לשחרר אותו, שחקן צעיר, חשוב, שירד עם הקבוצה ליגה ואמור לעזור לה לעלות חזרה.

וגם הדיבורים על אי עצירת התקדמות של השחקן, לא בדיוק מסבירים את המעבר אם יקרה. במצבה הנוכחי של הפועל ת"א, היא אולי מועדון גדול, אבל ממש לא קבוצה גדולה.

צילום: אורי קריספין, אשדוד נט

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה