משימה לאומית: מ.ס אשדוד מסתערת על הלאומית בדרך לליגת העל

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('15067338-eaf8-4700-820a-1522412286dc','/dyncontent/2024/3/21/79c4fc7d-daf2-4d30-9381-e64313eaf03f.gif',17653,'די אוון אייטם כתבה ',525,78,true,20180,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('15067338-eaf8-4700-820a-1522412286dc','/dyncontent/2024/5/13/04664638-cd72-45fa-b246-8d06d899fed0.jpg',17880,'מכללה למנהל אייטם כתבה ',525,78,true,20180,'Image','');},15]]);})
להאזנה לתוכן:

ביום שבת (16:30, הי"א באשדוד) הדבר האמיתי יוצא לדרך, מ.ס אשדוד תפגוש את בני לוד במשחק פתיחת העונה של הליגה הלאומית. אחרי קיץ לא פשוט של שינויים כתוצאה מהירידה ההיסטורית, מ.ס אשדוד מגיעה ללאומית כקבוצה שאמורה להיות מובילה, דומיננטית ובעיקר כזאת שתסיים את הדרך בליגת העל. על הדרך ינסו בקבוצה לבנות את המועדון מחדש. כתבה ראשונה בסדרה

הליגה הלאומית זוכרים? הליגה הזאת, שתמיד זכרנו כמשהו מרתק של שבת ושישי בצהריים.

הליגה הזאת, שאבו סובחי הוא הנוף שלה כבר כמה שנים.

הליגה הזאת, שבדרך כלל מדברים עליה בהקשר של סינדרלות גביע.

הליגה הזאת, תהיה עד מאי לפחות נחלתה של מ.ס אשדוד. באשדוד יקוו שזה יהיה עד מאי ולא חלילה יותר.

על פניו, לאשדוד יש סגל מרשים במושגים של ליגה לאומית, כישרון בלתי נגמר, מגוון רחב של שחקנים, את הידע והניסיון של שחקנים בליגת העל וכמובן את ההילה של ליגת העל.

האם כל זה יעזור? לא בטוח. אשדוד עדיפה מול כל קבוצה בליגה, היא אמורה לתת את הטון בכל משחק, בכל מגרש, המטרה היא אחת ויחידה גם אם היא לא ממש מוצהרת: עלייה חזרה לליגת העל.

אם בעונה האחרונה התרגלנו שאשדוד היא הקבוצה הפחות טובה, המתגוננת, זו שצריכה להגיב ליריב.

העונה, אשדוד מגיעה אחרת. יהיה מעניין לראות אם גם בקבוצה יצליחו לעשות את השינוי. השינוי המחשבתי, של קבוצה גדולה, מובילה, דומיננטית וכזאת שצריכה בעיקר להוביל ולא להיות מובלת.

לא לשכוח בגלל מה ירדו

אלא, שעל הדרך, צריכים ראשי הקבוצה לזכור שהירידה אחרי 16 שנה, הגיע כסטירת לחי, הוא כמו שמאמן מכבי ת"א בכדורגל אוהב להגיד, "כצלול השכמה". השכמה? השכמה למה? לנסות לבנות מועדון מחדש, שקצת הלך לאיבוד בדרך, לפחות בכל הקשור לקהל.

ההקמה של שתי קבוצות עירוני והפועל, יחד עם מה שקורה במ.ס אשדוד, אמורים להזכיר לראשי הקבוצה, שחזרה לליגת העל זה מצוין, רק בואו נזכור למה ואיך הקבוצה ירדה. אם הקבוצה תשוב חזרה לליגת העל, באותה מתכונת, אז לא עשינו כלום.

הקהל וזה לא סוד גדול, לא נמצא במגרשים של מ.ס אשדוד. במשחק בשישי מול אשקלון יכולנו לספור את האוהדים שהגיעו מאשדוד בלי להשתמש בכל עשרת האצבעות בידיים, וזה כולל הורים, חברים, חברות, חתולים וכלבים.

לעומת זאת, שלוש שעות קודם לכן, בערך כ- 35 ק"מ קו אווירי, ראינו כ- 450 אוהדים של עירוני ובית"ר נורדיה במשחק אימון. משחק אימון.

האוהדים של מ.ס אשדוד, אם מגיעים הם בעיקר כאלה שבאים לראות כדורגל, הזהות פחות חשובה לה, גם הצבע, לא בטוח שאלה האוהדים שבאשדוד רוצים לבנות עליהם את התחייה מחדש.

לבנות מועדון חשוב מעלייה חזרה

לא בטוח שעם המילים הבאות כולם בקבוצה יסכימו, אבל זה בסדר. מעבר לרצון המקצועי לעלות חזרה לליגת העל ולא "להתקבע" בלאומית לכמה שנים "בטעות", הרצון המשותף צריך להיות לבנות מועדון בריא יותר, עם מערכת בריאה יותר ובעיקר קהל אוהדים חדש.

האם זה יקרה רק בזכות הצלחה על הדשא והתקווה שכאשר הקבוצה תצליח ותעלה ליגה, זה יחבר גרעין אוהדים חדש? אולי. אבל זה לחשוב בקטן ובעיקר לחפש את הדרך הקצרה.

גרעין אוהדים צריך להיווצר מזהות חדשה, זהות שתחבר את האוהדים למשהו שיהיה חזק יותר מכל ליגה, או שחקן.

רוצים דוגמא בבקשה? מישהו מראשי הקבוצה הצהיר באיזה צבע תשחק הקבוצה העונה? עד כה לפי משחקי גביע הטוטו אשדוד תשחק באדום, אבל האם כך הדבר?

מה הסמל החדש של הקבוצה? למה לא הוצג? יש בכלל כזה?

כביכול אלה דברים שנראים כזוטות ומה זה חשוב הצבע, הסמל וכדומה ויותר חשוב ששחקן כזה או אחר יחתום בקבוצה. אבל כאן הטעות.

נקווה לטובת ראשי הקבוצה והכדורגל שהם הפנימו שאחרי העונה שעברה, נפל דבר בכדורגל המקומי, האוהדים לא איתם ולא משנה באיזו ליגה תשחק מ.ס אשדוד.

עד כה, התחושה האישית שלי, שאנשי אשדוד חושבים שמדובר באיזה "טרנד" בר חלוף והעובדה שכמה אוהדים עבור לעירוני או הפועל, לא תשפיע, וההצלחה של מ.ס אשדוד תחזיר את כולם לבמה המרכזית של הכדורגל.

אם התחושה שלי לא מטעה אותי, ואני מקווה שכן, אז זה לטמון את הראש בחול.

"הטרנד" של עירוני והפועל לא יחלוף, ההצלחה של מ.ס אשדוד לא תחזיר את הקהל, וממש לא מדובר על כמה עשרות. ונתנו את הדוגמא של המשחק האימון ביום שישי.

אם ג'קי בן זקן הולך עם מ.ס אשדוד ונשאר איתה והוא הצהיר שכן בסוף העונה שעברה, אז הוא צריך להסיר את כל הלחשושים בדבר חבירה עתידית עם הפועל אשדוד (אפילו שהלחשושים לא מגיעים רק ממנו), להצהיר מה הסמל, הצבע של הקבוצה לחמש השנים הקרובות ובכלל מה המטרות של הקבוצה קדימה.

מדיניות העמימות של מ.ס אשדוד בכל הקשור לעתיד שלה, הן השיווקי, הכללי, המקצועי וכדומה, הם אלה שגרמו לקבוצה לאבד את האוהדים שלה.

הגיע הזמן לקבל החלטות אמיצות, להצהיר אותם וללכת איתם ולא לשנות את הטון לפי מידת הדציבלים שזה עושה ברחוב הספורטיבי (יש כזה עדיין?)

נחזור לדשא

ואחרי כל זה, צריך גם לעלות ליגה. אשדוד קבוצה עדיפה, יש לה הרבה מאד יתרונות, אבל גם חסרונות מובנים, כמו הגנה שכרגע טעונת הוכחה, סגל קצת קצר בהגנה.

חסרון נוסף, שהוא אולי לא חסרון מובהק אבל סוג של סימן שאלה, רועי משפתי. מדובר בשוער בן 23, באשדוד משוכנעים שהוא באנקר ובכלל לא בעיה, אפילו לא בליגת העל.

אני חייב לציין, שאצלי יש קצת ספקות, שוער ראשון הוא לא היה בחייו, בטח לא בקבוצה שרוצה לעלות ליגה ויש ציפיות, וצריך לראות איך יתמודד עם לחץ של הישגים לעלות ליגה.

יש סימן שאלה, שאני מאד מקווה שכלל שהעונה תתקדם יהפוך לסימן קריאה.

העובדה שלאשדוד יש סגל רחב מאד עם מספר רב של שחקנים, יכולה מצד אחד להיות יתרון גדול במלחמה על ההרכב, תחלופה של שחקנים וכדומה, אך יחד עם זאת, יהיה מעניין לראות איך יסתדרו באשדוד עם הרבה אגו והעובדה שלחלק מהשחקנים יצטרך לשבת בחלק מהמשחקים לא רק בספסל, אלא אף ביציע.

סוגיה אחרונה לכתבה הזאת, שאלת הפצועים. לא ברור כמה אייל לחמן בונה על רועי בקל, חן עזריאל ואמיר בן שמעון בתוכניות שלו לעונה הקרובה.

כמה הם אמורים להיות שחקנים חשובים? וברגים חשובים בסגל? בהרכב? אם כן, זו גם שאלה איך הם חוזרים? באיזה כושר? ומתי?

צילום: אורי קריספין, אשדוד נט

$(function(){setImageBanner('a219b752-b4f8-4698-b409-e652a01dea85','/dyncontent/2023/2/12/e960374e-11ea-41ca-b46e-f63254187ad1.jpg',15395,'עירייה אייטם כתבה ',525,78,false,20182,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה