הכדורסל מחפש את הכסף: על הקיץ הלא פשוט של קבוצות הכדורסל בעירהכדורסל באשדוד נמצא הקיץ הקרוב בצומת מרכזית. גם קבוצת הגברים וגם הנשים רוצות שדורג כלכל. הבעיה: העירייה היא ממש לא בור ללא תחתית וספונסרים רציניים לא עומדים בתור. הכדורסל לאן

הכדורסל באשדוד רוצה לעשות שדרוג. קפיצת מדרגה. עבור הנשים מדובר על השתתפות ביורוליג, וזכייה בדאבל המקומי.
בגברים רוצים תקציב גבוה יותר, התמודדות בחלק העליון של הטבלה, המשכיות בזרים והשארתו של צביקה שרף.
בקבוצת הגברים מדברים על תקציב של 10-9 מיליון ש"ח, בתקציב כזה מאמינים שם ניתן יהיה לבנות קבוצה טובה, איכותית, להשאיר את מרבית הזרים וכמובן את צביקה שרף על הקווים. 
הבעיה, העונה עמד התקציב על אזור ה- 6 מיליון ש"ח, קצת פחות. כיצד מביאים עוד 3-4 מיליון ש"ח. העירייה כבר נותנת 3.2 מיליון ש"ח תקציב, ומדובר על כספי ציבור, לא בדיוק בור ללא תחתית שאפשר להוציא ללא הפסקה.
אם מכבי אשדוד לא תמצא איזה ספונסר אחד או כמה איכותיים שיוכולו להזרים את הסכום המתבקש יהיה קשה לראות איך הקבוצה מגיעה לתקציב החלומות.
או שאולי אוהדי הקבוצה, יתסערו על המינויים ויקנו כ- 1500 מינויים. הצחקתם אותי, כנראה שגם זה לא יקרה, לקבוצה שמוכרת בממוצע באזור ה- 30-50 מינויים מידי עונה במחירים המוזלים.
לצערי, אנחנו עיר של הזמנות, של אנשים שאוהבים בעיקר לקבל ופחות לתת.
מה יקרה?
כמו שזה נראה התקציב אם יגדל לא יגדל לסכום הרצוי, ויעמוד באזור ה- 7 מיליון ש"ח במקרה הטוב.
צביקה שרף כבר מחפש לעצמו אופציות אחרות ולא בטוח שאשדוד היא אחת מהן. האם אשדוד תדשדש עוד עונה? לא בטוח. אבל יכול להיות שכן.
בנשים: רוצים יורוליג
 
בקבוצת הנשים, מכבי בנות אשדוד רוצים יורוליג. העונה שעברה וההצלחה ביורוקאפ פתחה את התאבון לקבוצה, אך בינתיים הקבוצה על הגדר.
ראשי הקבוצה רוצים לכוון גבוה יותר, לכוון ליורוליג, המפעל הבכיר ביבשת, דבר שימשוך שחקניות טובות יותר, תקציבים וזכויות שידור.
אלא שגם כאן, השאלה היא כסף. והרבה כסף. העיירה כבר הגיעה לקצה גבול היכולת שלה וגם כאן נראה שאם לא ימצא ספונסר שיצטרף לג'קי ליין ואחרים יהיה קשה לקבוצה לשאוף למטרות שלה.
טאלי קריאף היו"ר כבר משמיעה קולות של עזיבה ומיצוי אם לא תוכל להגשים את המטרות שלה. 
בקבוצה מנסים לסכם עם המאמן עדן ענבר שמחכה לשמוע מה המטרות של הקבוצה בעונה הבאה, ואיך הקבוצה תנהג ומה התקציב.
לפני כחודש נעשה ניסיון לצרף את אפי בירנבוים, אישויות כדורסל בכירה בישראל, אך כרגע עניין התקציב עוצר את כל ההכנות.
שעתידן של לא מעט שחקניות לא ברור כרגע.
גם בנשים וגם בגברים מעריכים שעד חודש יולי תהיינה הבהרות, ראשי הקבוצה מנסים לגייס סופנסרים ותקציבים, האם זה יעבוד? לא בטוח.
צילום: אורי קריספין, אשדוד נט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה